respublika.lt

Itališka šeima užsidėjo čempionės karūną (0)

2021 gegužės 22 20:31:18
Aistė LABINAITĖ

Gintarė Petronytė su Venecijos „Umana Reyer" klubu tapo Italijos čempione. Kai nuskambėjo auksinė finalinė sirena, nugalėjusios krepšininkės iš laimės dėl istorinio triumfo net nežinojo, ką daryti, į kurią pusę bėgti. „Buvo kažkas fantastiško", - „Vakaro žinioms" pasakojo G.Petronytė. 32 metų Lietuvos krepšininkė pripažino, jog Venecijos klubas yra kaip viena didelė šeima, kurioje tikima ir pasitikima vienas kitu: „Tai žinant, eiti į priekį yra daug lengviau. Tad viską ir pasiekėme kartu."

×
nuotr. 1 nuotr.
Gintarė Petronytė norėtų ir toliau ginti Venecijos „Umana Reyer“ klubo garbę. „Umana Reyer“ klubo nuotr.

 

Įtampos netrūko

Venecijos komanda Italijos moterų krepšinio lygos lemiamose finalo serijos rungtynėse namie 72:58 įrodė pranašumą prieš Skijaus „Familia Wuber" ekipą ir laimėjo seriją 3-2. Paskutiniame mūšyje G.Petronytė per 13 žaidimo minučių pelnė 5 taškus, atkovojo 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 10 naudingumo balų.

„Emocijos yra nerealios ir jų labai daug. Laimėjusios titulą, visos tiesiog sprogome nuo emocijų, nes tokios įtampos, kokia buvo finalo serijoje, seniai neturėjome. Abejos išvykos rungtynės pralaimėtos minimaliais rezultatais, trūkstant vieno metimo, kai atrodė, jog pergalės jau buvo ranka pasiekiamos. Tačiau tuomet pergalės išsprūdo. Tad viskas buvo atidėta penktosioms rungtynėms. Žinojome lemiamo mačo svarbą ir reikšmę, mūsų komanda čempione nebuvo tapusi daugiau kaip 70 metų. Taigi siekėme istorinio įvykio", - pasakojo Lietuvos krepšininkė.

G.Petronytė, kalbėdama apie įtemptus mūšius, prisiminė ir balandžio viduryje vykusį Europos taurės finalą, kai jos komandai 81:82 teko nusileisti „Valencia" ekipai. Tai, pasak jos, yra vienas skaudžiausių ir liūdniausių šio sezono prisiminimų. Nors galbūt be šios nesėkmės, nebūtų ir dabartinio laimėjimo. Juk pralaimėjimai padeda judėti į priekį.

„Čia irgi atrodė, jog jau turėjome savo rankose pergalę. Tai irgi buvo istorinis finalas, kai atrodė, jog jau nieko nebegalima padaryti, iš mūsų rankų paskutinę sekundę pergalė tiesiog išslydo. Dėl to buvo labai liūdna. Keli tokie skaudūs pralošimai sezono metu mus labai žeidė. Nes turėjome nerealią komandą, atmosfera buvo puiki, visą sezoną gerai žaidėme, demonstravome gerą krepšinį, tad negalėjome paleisti sezono nepadariusios kažko „didelio", su trenksmu. Visą laiką jautėme įtampą, jog turime tai padaryti. Kovojome viena už kitą, turėjome didelį klubo palaikymą ir galiausiai pasiekėme tikslą", - teigė krepšininkė.

Visos finalo serijos metu sunkiausia, G.Petronytės teigimu, ir buvo atlaikyti įtampą. O noras laimėti, žinoma, buvo begalinis. „Žinojome, kad žaidžiame prieš labai stiprų varžovą, prieš kurį Italijos taurės finale 55:69 pralaimėjome. Žinojome, kad reikia maksimaliai susikaupti, „šiek tiek" - neužteks. Norint prieš jas laimėti, turime padaryti kažką „daugiau". Pirmas dvi pergales pasiekėme namie ir tuo labai džiaugėmės, bet taip pat žinojome, kad serija persikels pas varžoves. Nes susitiko, jei neklystu, dvi namie šiame sezone nepralaimėjusios komandos. Tiek mes, tiek jos tai įrodėme ir apgynėme savo tvirtoves. Sunkiausia buvo psichologiškai nusiteikti paskutinėms rungtynėms. Turėjome „paleisti" tuos skaudžius pralaimėjimus, kad jie mūsų nesugniuždytų. Tačiau žinojome, kad galime. Nors fizinis nuovargis buvo didžiulis, bet psichologinis buvo dar didesnis. Tik komandinė dvasia padėjo nugalėti", - įsitikinusi krepšininkė.

Savo pasirodymo lietuvė aukštu balu nevertino ir nenorėjo sureikšminti. „Mes buvome keturios užsienietės, nors Italijos lygoje gali būti registruotos trys. Viena mūsų žaidėja gavo traumą ir negalėjo pradėti finalinės serijos, tad buvo taip, kad išėjome trys aukštos užsienietės. Net treneris pripažino, kad per karjerą nėra žaidęs su trimis „centrais". O mes taip sužaidėme visą finalinę seriją. Buvo sunku prie to prisitaikyti. Tačiau ėjome žinodamos, kur mūsų stiprybė ir, kad turime tai išnaudoti. Finalinėje serijoje niekam neįdomūs tavo taškai ir asmeninė statistika, tiesiog turi daryti viską, kas geriausia komandai. Žinojau, kad mane dengia viena geriausių Europos žaidėjų ir tai nėra mūsų komandos pranašumas. Tačiau kažkur kitur mes buvome stipresnės. Jei nebūtume tapusios čempionėmis, tikrai rasčiau dėl ko save kaltinti. Bet mes laimėjome ir kiekviena jaučiamės atnešusi reikiamą indėlį į pergalę", - atviravo Lietuvos moterų krepšinio rinktinės žaidėja.

Šventė mieste

Venecijos klubui tai antrasis Italijos čempionių titulas istorijoje. Iki šiol pirmąjį ir vienintelį sykį „Umana Reyer" nacionalinėse pirmenybėse triumfavo dar 1945-1946 m. sezone.

„Dabartinis mūsų triumfas klubui reiškia beprotiškai daug. Venecijos miesto meras yra pagrindinis mūsų komandos savininkas. Miestui tai buvo begalinė šventė. Po pergalės kitą dieną išėjome į Venecijos gatves, į Šv.Marko aikštę, plaukėme laivu, o žmonės aplink visi mums mojavo, norėjo su mumis nusifotografuoti. Pardavėjai išėjo į lauką ir mums dėkojo už pergalę. Einant vieno žymiausių pasaulyje miesto gatvėmis ir matant, ką mes padarėme, jausmas buvo nepakartojamas. Visi džiaugėsi, norėjo paliesti taurę, visi kioskuose rodė į laikraščius, kurių pirmuose puslapiuose buvome mes. Visuose Venecijos laikraščiuose buvo daug straipsnių apie mus", - pasakojo G.Petronytė.

Lietuvos krepšininkė pripažino, jog supratimas, ką vis dėlto jos padarė, atėjo tik pamačius, kas vyksta aplink, kaip reaguoja žmonės. Ir klubo vadovybė, ir visi Venecijos gyventojai didžiavosi savo krepšininkėmis.

„Kodėl būtent šiemet pavyko triumfuoti? Turbūt dėl klubo stiprybės. Visada džiaugiausi ir kartojau, kad esu laiminga būdama šio klubo dalimi. Manau, šis klubas labai tikslingai ir protingai siekia savo tikslų. Tai nėra ta komanda, kuri rezultato nori čia ir dabar. Klubas yra kantrus, investuoja į jaunimą. Klubas stengiasi išlaikyti tiek savo moterų, tiek vyrų komandų branduolius. Net nesvarbu, kokie rezultatai, klubas stengiasi „iškentėti". Juk yra nemažai komandų, pavyzdžiui, Turkijoje ar Rusijoje, kur mėgstama po kelių nesėkmių keisti legionierius, atleisti trenerius. Pas mus yra kantrybė ir tikėjimas. O kai mes žinome, kad mumis tiki, eiti į priekį būna daug lengviau. Čia kaip namo statybos, dedama plyta po plytos", - teigė G.Petronytė.

Lietuvė įsitikinusi, jog ta klubo kantrybė ir pasitikėjimas persiduoda žaidėjams ir jie dėl to jaučiasi kaip viena didelė šeima. O galiausiai tai atneša rezultatą: „Atmosfera komandoje buvo nereali. Visos mylėjome viena kitą, buvome labai draugiškos. Bendravime su treneriais taip pat nėra jokių barjerų, visi esame kaip draugai, viena šeima. Manau, viskas ir prasidėjo rūbinėje. Net turint skaudžių nesėkmių, mes žinojome, kad turime išlikti kaip kumštis ir niekada vieni kitų nekaltinome. Tiesiog galvojome, kaip kilti aukštyn. Tad viską ir pasiekėme kartu. Be galo džiaugiuosi būdama to dalimi. Nesinori šiame sezone nieko gailėtis, nes jis buvo vienas iš įsimintiniausių."

Norėtų likti

Pasibaigus sezonui, šiuo metu G.Petronytė atostogauja Italijos pietuose. Pasak krepšininkės, po sunkių darbų, norisi šiek tiek pailsėti prie jūros.

„Po paskutinių rungtynių kitą dieną atrodė, kad net iš lovos nebegaliu išlipti, nes skauda kiekvieną kūno kampelį. Jei neklystu, mes Europoje paskutinės uždarėme savo lygą. Viskas labai užsitęsė. Šį sezoną visiškai neturėjome pertraukų. Buvo labai sunku, tad dabar norisi kelias dienas atsikvėpti. Žinant koronaviruso situaciją, turbūt į užsienį vykti dabar būtų sudėtinga", - pridūrė krepšininkė.

Paatostogavusi savaitėlę Italijoje, kaip pati sako, G.Petronytė grįš į Lietuvą. Vasara krepšininkei nusimato gana laisva. Kažkiek ji dar pailsės ir gimtinėje, o paskui jau vėl kibs į darbus, pradės treniruotis individualiai.

„Lėtai, ramiai, žingsnis po žingsnio. Kažkokių didesnių planų vasarą neturiu, tiesiog eilinis pasiruošimas būsimam naujam sezonui ir savęs stiprinimas", - pasakojo sportininkė.

Tiesa, ar kitą sezoną G.Petronytė ir toliau gins „Umana Reyer" klubo garbę, ji dar nežino.

„Greičiausiai turėčiau likti Venecijoje. Klubas išreiškė didžiulį norą išlaikyti tą pačią čempionišką sudėtį. Nors, žinoma, tai padaryti ne visada yra taip paprasta. Tačiau aš esu čia labai laiminga ir šiuo metu neįsivaizduoju geresnės vietos, kur galėčiau būti. Labai norėčiau ir toliau ten žaisti. Manau, turėtume pratęsti bendradarbiavimą. Nors dar tiksliai ir nežinau, kaip bus", - atviravo G.Petronytė.

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • LAIVYBA: Penktadienio vakarą, apie 22 val., laivyba Klaipėdos jūrų uoste atnaujinta, laivai plaukia kaip įprasta.
  • PASIENIS: Per praėjusią parą, nuo penktadienio vidurnakčio iki šeštadienio, pasieniečiai neleistinose vietose iš Baltarusijos neleido patekti 36 migrantams.
  • VAGYSTĖ: Savotišką vagystės rekordą pasiekė nenustatytas vagišius, tą pačią parduotuvę Šiaulių rajone apvogęs 16 kartų: turtinė žala - 362,56 eurų.
  • PATIKROS: Per savaitę matomas žymus nusižengimų sumažėjimas – drastiškiausiai krito pažeidimų, nustatytų viešajame transporte, skaičius, pastebi kassavaitinę ekstremalios situacijos metu taikomų apribojimų laikymosi kontrolę vykdančios institucijos.
  • ŠALYS: Nuo pirmadienio, rugsėjo 27 d., kas savaitę skelbiamame paveiktų šalių sąraše raudoną zoną paliko net trys šalys – Danija, Suomija, Liuksemburgas ir dvi teritorijos – Maljorka (Ispanija) ir Reunjonas (Prancūzija) - kartu su iš žalios zonos perėjusia Čekija jos papildė geltoną zoną.
  • BRANGSTA: Ekonomistas Marius Dubnikovas sako, kad dabar ekonomika yra priešaušryje, kur brangsta ir žaliavos, ir elektra bei dujos, o kainos dar didės.
  • KONKURSAI: Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, Kauno miesto savivaldybė šiemet turėjo įvykdyti 45 vadovų konkursus (26 - į bendrojo ugdymo mokyklas, 14 - į ikimokyklinio ugdymo įstaigas, 4 - į neformalaus vaikų ar suaugusiųjų švietimo įstaigas ir 1 - į švietimo pagalbos įstaigą).
  • KAMEROS: Rūpindamasi gyventojų saugumu, sostinė prie jau turimų 153 vaizdo stebėjimo kamerų įrengia dar 70.
  • BEDARBIAI: Ilgalaikiai bedarbiai sudaro 44 proc. visų Užimtumo tarnyboje registruotų darbo neturinčių asmenų.
  • PRATYBOS: Savaitgalį Raseiniuose vyks civilinės saugos kompleksinės pratybos ir mokymai „Tauras 2021“.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar gerai, kad verslininkai bylinėsis su valstybe, jei gaus baudas, jog veikia be Galimybių paso?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate rugsėjo 10d. mitingą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+6 +10 C

+3 +9 C

 

+5 +10 C

+12 +17 C

+11 +16 C

 

+11 +12 C

0-4 m/s

0-4 m/s

 

0-5 m/s

       

Nuorodos