Išvyką į Italiją "Žalgiris" baigė pergale Milane

Publikuota: 2023 sausio 13 23:50:58, Zalgiris.lt, Respublika.lt inf.
×
nuotr. 3 nuotr.
Išvyką į Italiją "Žalgiris" baigė pergale Milane. zalgiris.lt nuotr.

Kauno „Žalgirio" (11/8) krepšininkai dvigubą Eurolygos savaitę Italijoje baigė pergalingai. Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje rezultatu 66:61 (19:9, 18:18, 22:13, 7:21) įveikė Milano „EA7 Emporio Armani" (6/13) ekipą.

„Žalgirio" taškų sąskaitą Milane dviem prasiveržimais atidarė Ignas Brazdeikis (4:4). Iš jo estafetę perėmė Rolandas Šmitas, rinkęs 8 taškus, tarp kurių įsiterpė ir Kevarriuso Hayeso baudų metimai - 14:6. K.Hayesas pasižymėjo ir po atkovoto kamuolio puolime, o Arnas Butkevičius užbaigė ataką su pražanga - 19:6. Po pirmojo kėlinio kauniečiai pirmavo 19:9.

Isaiah Tayloras prasiveržė po krepšiu, A.Butkevičius realizavo baudų metimus - 23:11. Tritaškiais apsikeitė Stefano Tonutas ir Lukas Lekavičius (26:14), bet tada žalgiriečiai daugiau nei 3 minutes strigo puolime - 26:20. Tylą nutraukė į aikštę grįžusio Edgaro Ulanovo tritaškis, o antrąjį kėlinį 8 taškais iš eilės uždarė K.Hayesas - 37:27.

E.Ulanovas po pertraukos smeigė tritaškį, po du taškus įsirašė T.Dimša ir R.Šmitas, o K.Hayesas sumetė du baudų metimus - 46:34. R.Šmitas pataikė iš toli, E.Ulanovas sumetė baudų metimus, L.Birutis įdėjo iš viršaus, Achille Polonara smeigė tritaškį, A.Butkevičius pridėjo baudos metimą, o L.Lekavičius taip pat pataikė dvitaškį - 59:40.

Per pirmas šešias paskutinio ketvirčio minutes kauniečiai nepelnė net taško, o varžovai priartėjo 59:50. K.Hayesas įmetė po puolime atkovoto kamuolio, nelengvu dvitaškiu pasižymėjo E.Ulanovas, bet likus žaisti minutę komandas skyrė penki taškai - 63:58. Tuomet itin sudėtingą tritaškį įmetė E.Ulanovas ir kauniečiai šventė pergalę - 66:61.

„Gera savaitė mums, - po triumfo sakė K.Maksvytis. - Nors ženklai prieš tą savaitę buvo nekokie, daug visko įvyko klube. Manau, kad visų pirma neblogai sudirbo žaidėjai, kurie susiorientavo, perėmė mūsų netektis. Klubo administracija labai greitai sureagavo ir mums atvežė žaidėjus, kurie padėjo šiose abejose rungtynėse. Gydytojai turėjo nelengvą savaitę, turėjo daug nuveikti. Manau, kad klubas nusipelnė šios pergalės dvigubą savaitę.

Sausio 13 diena Lietuvai tokia svarbi, sveikinimai lietuviams ir visiems „Žalgirio" sirgaliams su pergale.

Aš asmeniškai šią pergalę noriu dedikuoti savo tetai Staselei iš Plungės, kurią šiandien palaidojome. Užuojauta visiems artimiesiems, gaila, kad šiandien negalėjau dalyvauti laidotuvėse, bet gyvenimas toks yra: vienur - pergalės, kitur - pralaimėjimai.

Kalbant apie rungtynes, jas kontroliavome tris kėlinius, o po to atsitiko tai, kad sužaidėme blogiausią ketvirtą kėlinį. Jie įmetė daugiausiai taškų - 21, o mes įmetėme tik 7. Toks vaizdas, kad pradėjome laikyti kamuolį, nebuvome tokie agresyvūs gynyboje, turėjome nulį baudų, bet leidome varžovams gana pigiai susirinkti taškus. Tai mums vos nekainavo pergalės. Bet gale parodėme, kad esame „Žalgiris" ir laimėjome."

„Žalgiris": K.Hayesas 16 (7 atk. kam.), E.Ulanovas 13 (8 atk. kam.), R.Šmitas 13, A.Butkevičius 6 (2 per. kam.), L.Lekavičius 5, I.Brazdeikis 4, A.Polonara 3, L.Birutis 2, T.Dimša 2, I.Tayloras 2.

„EA7 Emporio Armani": B.Baronas 11, D.Hallas 9.