Ispanai - pasaulio čempionato nugalėtojai

Publikuota: 2019 rugsėjo 15 17:34:57, Dominykas Genevičius, Elta
×
nuotr. 5 nuotr.
FIBA nuotr.

Sekmadienį Kinijoje pasibaigusiame pasaulio vyrų krepšinio čempionate triumfavo Ispanijos rinktinė. Ji finale 95:75 (23:14, 20:17, 23:16, 29:28) nugalėjo Argentinos ekipą.

Ispanijos krepšininkai dominavo aikštėje nuo pat susitikimo pradžios. Jau ketvirtąją min. ispanai įgijo 12 taškų pranašumą (14:2). Nors tuomet argentiniečiai laimėjo atkarpą 9:0, po pirmojo kėlinio Ispanijos rinktinė pirmavo 23:14. Įpusėjus rungtynėms, ispanai pirmavo 43:31.

Trečiajame kėlinyje Ispanijos krepšininkai padidino pranašumą iki 19 taškų (66:47). Ketvirtojo kėlinio pradžioje argentiniečiai priartėjo iki 12 taškų (58:70), bet ispanai į tai atsakė rezultatyviomis atakomis. Paskutinėmis minutėmis Ispanijos ekipa vėl padidino pranašumą ir tapo pasaulio čempionais.

Ispanijos rinktinei 20 taškų pelnė Ricky Rubio, 15 – Sergio Llullas, 14 – Marcas Gasolis, po 11 – Juancho Hernangomezas, Willy’is Hernangomezas ir Rudy Fernandezas (10 atk. kam.).

Argentinos komandoje 24 taškus surinko Gabrielis Deckas, 17 – Nicolas Laprovittola, 11 – Facundo Campazzo.

Ispanijos komanda pasaulio čempione tapo antrą sykį. Pirmą kartą ji stipriausia pasaulyje buvo tapusi 2006 metais. Argentinos rinktinė pasaulio čempionato finale žaidė po 17 metų pertraukos.

M. Gasolis tapo antruoju krepšininku po amerikiečio Lamaro Odomo, kuris tais pačiais metais tapo NBA ir pasaulio čempionu.

Kaip jau skelbta, bronzos medalius iškovojo Prancūzijos komanda. Lietuvos rinktinė šiose pirmenybėse užėmė devintąją vietą.