„Gaisras“ Klaipėdos klubenuotraukos (1)

2019 gegužės mėn. 24 d. 06:57:20 Perskaitė 789

„Visiškai sudegėme“, - taip savo komandos pasirodymą Lietuvos krepšinio lygos pusfinalio rungtynėse apibūdino Klaipėdos „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis. Klaipėdiečiai savo aikštelėje 46:75 pralaimėjo Vilniaus „Rytui“, atsidūrė per žingsnį nuo iškritimo ir pasiekė antirekordą. Nė viena LKL komanda šį sezoną nebuvo surinkusi tiek mažai taškų.

 

„Neptūnas“ reguliariajame sezone užėmė antrąją vietą, „Rytas“ - trečiąją. Varžovai verti vienas kito, todėl laukta, kad pirmosios serijos rungtynės bus vienas įdomiausių sezono mačų. Tačiau vietoj dramos žiūrovai išvydo sutriuškinimą.

„Šiandien visiškai sudegėme. Man labai nepatiko, kaip pradėjome rungtynes, ypač gynyba. Varžovai pirmoje pusėje po mūsų krepšiu atkovojo 9 kamuolius ir antrais bandymais surinko 12 taškų. Jie pataikė ir metimus paskutinėmis atakų sekundėmis, tačiau mes tose situacijose neprotingai gynėmės. Atrodo, žaidėjas neturi kito pasirinkimo, tik mesti, o mes leidžiame tai daryti. Ir žaidžiant du prieš du varžovai pernelyg lengvai atakavo mūsų silpnas vietas“, - sakė K.Maksvytis.

Intriga buvo beveik išnykusi jau po trijų kėlinių, o ketvirtajame „Neptūnas“ daugiau nei pusę ketvirčio nepelnė taškų. „Kalbant apie antrąją pusę, labiausiai gaila, kad nuleidome rankas ir galvas. Ketvirtajame kėlinyje tiek aš, tiek „Rytas“ jau galvojome apie kitas rungtynes“, - pripažino „Neptūno“ treneris.

46 taškai yra sezono antirekordas. Iki tol mažiausiai taškų (48) per vieną mačą buvo surinkęs Prienų klubas „Skycop“. Toks mažas rezultatyvumas ypač stebina todėl, kad pagal pelnomų taškų vidurkį „Neptūnas“ lygoje nusileidžia tik „Žalgiriui“. Klaipėdiečiai pataikė tik 1 tritaškį iš 20. Keista, bet tai nėra LKL sezono antirekordas. Nuo šios abejotinos garbės „Neptūną“ išgelbėjo Kėdainių „Nevėžis“, balandžio viduryje rungtynėse su „Rytu“ nepataikęs nė vieno tolimo metimo.

„Džiaugiuosi komandos energija gynyboje. Svarbu, kad laikėmės drausmės ir gynyboje, ir puolime, kontroliavome rungtynių ritmą. Agresyvumas gynyboje, darbas, visų žaidėjų kova dėl kamuolių - tokie buvo akcentai. Ankstesnėse rungtynėse turėjome dėl to problemų. Vyrai - šaunuoliai. Tačiau dabar reikia išmesti iš galvos, kad pergalė pasiekta dideliu taškų skirtumu. Tai yra visiškai nesvarbu“, - mačą komentavo „Ryto“ treneris Dainius Adomaitis.

Kaip jau įprasta, geriausiu žaidėju vilniečių gretose tapo Arnas Butkevičius. Puolėjas, 2013-2017 m. atstovavęs „Neptūnui“, mače su savo buvusia komanda pelnė 17 taškų, atkovojo 13 kamuolių ir surinko 32 naudingumo balus.

Serijoje bus žaidžiama iki dviejų pergalių, ji gali pasibaigti jau šiandien Vilniuje. Žinoma, gali ir nesibaigti. „Esu optimistas. Neįsivaizduoju, kaip galima sužaisti dar blogesnes rungtynes nei sužaidėme šiandien“, - teigė
K.Maksvytis. Kitokių rungtynių tikisi ir D.Adomaitis, kuris nemano, kad savos aikštelės pranašumas bus labai svarbus faktorius: „Jie yra laimėję Vilniuje, mes esame laimėję Klaipėdoje. Bus naujos 40 minučių. Garantuoju, kad tai bus visiškai kitokios 40 minučių.“

Kol „Ryto“ krepšininkai ruošėsi pusfinalio rungtynėms, klubo dalininkai surengė susirinkimą. Jame buvo vienbalsiai patenkintas Antano Guogos atsistatydinimo iš klubo prezidento pareigų prašymas. Be to, konstatuota, kad per praėjusius metus klubo skolos buvo sumažintos nuo 3,2 iki 0,87 mln. eurų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net