Draugiška pamoka latvėmsnuotraukos

2021 liepos 22 20:00:35

Lietuvos merginų jaunimo (iki 18 metų) krepšinio rinktinė ruošiasi kitą savaitę prasidėsiančiam „FIBA Challenger" turnyrui. Prieš laukiantį išbandymą mūsiškės sužaidė pirmąjį kontrolinį mačą. Viliaus Stanišausko auklėtinės 70:62 (20:13, 13:22, 18:8, 19:19) įveikė bendraamžes iš Latvijos.

 


Lietuvos komandą į pergalę vedė Justė Veronika Jocytė. Kapitonė pelnė 20 taškų, atkovojo 11 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė 5 kamuolius, blokavo 2 metimus ir išprovokavo 7 pražangas. Rusnė Augustinaitė pridėjo 14 taškų, Ugnė Sirtautaitė ir Gerda Raulušaitytė - po 13. Ši mūsų rinktinė yra sudaryta 2019 m. šešiolikmečių ekipos, iškovojusios Europos čempionato sidabro medalius, pagrindu.

„Pirmos rungtynės buvo gana sunkios, - teigė J.V.Jocytė. - Latvės - pajėgios varžovės ir neturėjome daug pasiruošimo. Pradžioje nelabai susitvarkėme, bet įgavome ritmą, energiją ir palaužėme jas."

„Tas tris dienas turėjome sunkias treniruotes, tad džiaugiuosi, kad komanda atidavė paskutines jėgas. Turėjome blogą antrą kėlinį, atrodė, kad jėgų nebeužteks kituose kėliniuose, bet merginos parodė charakterį, ką jos rodydavo ir šešiolikmečių čempionate. Turbūt čia ir yra šitos komandos stiprybė, - sakė V.Stanišauskas.

Kalbėdami apie komandos siekius, tiek žaidėja, tiek treneris nedaugžodžiavo - keliami aukščiausi tikslai. „Norime tik laimėti, sužaisti kuo geriau ir išlikti komanda", - atviravo J.V.Jocytė.

„Mūsų tikslas - pirmoji vieta", - pridūrė V.Stanišauskas.

„FIBA Challenger" turnyras, tapęs neoficialiu Europos čempionatu, šiemet pakeičia dėl koronaviruso neorganizuotas oficialiąsias Senojo žemyno pirmenybes. Lietuvos krepšininkės turnyro varžybas sužais Klatovų mieste (Čekija). Kovas turnyre lietuvės pradės liepos 27 d. rungtynėmis su Airijos ekipa. Taip pat mūsiškės dar susitiks su Serbija (liepos 28 d.), Turkija (liepos 29 d.), Vengrija (liepos 31 d.) ir Čekija (rugpjūčio 1 d.).

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net