D.Maskoliūnas: rinktinėje taikysime „Žalgirio“ sistemąnuotraukos

2019 lapkričio mėn. 12 d. 15:50:26 Perskaitė 961

Antradienį naujuoju Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriu paskirtas Darius Maskoliūnas prisipažįsta, kad nerimauja dėl laiko stokos, bet yra pasiryžęs pasiekti iškeltus tikslus.

 

„Labai daug laiko svarstymams neturėjau. Po pokalbio su Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentu Arvydu Saboniu ir po rungtynių su Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija) gal antrą ar trečią dieną priėmiau sprendimą. O sveikinimų jau gavau daugiau nei per gimtadienį, tikiuosi visi jie – nuoširdūs“, - spaudos konferencijoje sakė D. Maskoliūnas.

Treneris prisipažino, kad nebijo imtis šių pareigų, nors sutinka, kad perteikti savo idėjas rinktinės krepšininkams bus sudėtinga.

„Kaip sakė gerb. Antanas Sireika, tai šiose pareigose einama ant dar neužkurto laužo. Kažkiek jaudulio ir nežinomybės yra, nes situacija yra tokia dvejopa. Laukia „langai“, kuriuose žaidi dvejas rungtynes be pagrindinių žaidėjų, kurie vėliau žais atrankoje, o vėliau turi tik dvi savaites pasiruošimui. Perteikti savo sistemą bus labai nedaug laiko, bet bandysime padaryti viską, kas įmanoma geriausiai ir sieksime užsibrėžto tikslo“, - aiškino D. Maskoliūnas.

Naujasis treneris prisipažino, kad apie darbo trukmę su A. Saboniu nekalbėjo, bet tikslai suplanuoti iki olimpinių žaidynių.

„Kalbėjomės tik apie dabartinę situaciją ir tai, kaip padėti Lietuvos krepšinio rinktinei“, - sakė D. Maskoliūnas, pridūręs, kad sprendimui imtis rinktinės vairo neprieštaravo „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius.

D. Maskoliūnas jau atskleidė ir savo asistentų pavardes – jais dirbs Tomas Masiulis ir Benas Matkevičius.

Nepaisant to, kad praeityje strategas yra dirbęs šalies rinktinėje, taip pat treniravęs „Žalgirį“ ir Vilniaus „Rytą“, pastaruosius ketverius metus jis dirbo trenerio asistento pareigose.

„Rezultatas parodys ar tai kažką lemia. Neslėpsiu, kad ketverius metus sėdžiu labai komfortabilioje vietoje, dirbdamas „superiniame“ klube su puikiu štabu ir vienu geriausių trenerių Europoje. Rinktinė man bus savo paties pasitikrinimas, ką per tuos ketverius metus išmokau, kaip paaugau ir patobulėjau. Manau, kad viskas pasimatys dirbant. Faktas, kad žmonėms gali kilti kažkokie klausimai, bet manau, kad esu pasiruošęs naujoms pareigoms“, - pabrėžė D. Maskoliūnas, sulaukęs palaikymo tiek iš šeimos, tiek iš kitų trenerių.

Kaip privalumą, treneris įžvelgia savo patirtį dirbant šalies rinktinės. Dėl to, jam yra pažįstama nacionalinės komandos virtuvė ir atmosfera.

„Rinktinės situacija manęs nebaugina. Ten visą laiką yra „kosminė“ atmosfera, „superiniai“ žmonės, geriausios sąlygos. Žinau, kad visą tai rasiu ir dabar. Vienintelis klausimas yra absoliutus laiko neturėjimas ir galimybė per trumpą laką perteikti savo filosofiją“, - aiškino D. Maskoliūnas.

Naujasis Lietuvos rinktinės treneris šiame poste pakeis po pasaulio čempionato pasitraukusį Dainių Adomaitį. Pats D. Maskoliūnas pabrėžė, kad žaidimas nebuvo blogas, o pralaimėta buvo tik „Top-4” komandoms. Be to, pritrūko ir sėkmės.

D. Maskoliūnas atskleidė, kad kol kas su rinktinės kandidatais tik susirašė, o kalbėjosi tik su „Žalgirio“ lietuviais. Jis prisipažino, kad rinktinės kandidatų sąraše bus Kinijoje rungtyniaujantis Donatas Motiejūnas. Taip pat treneris atskleidė, kad šiuo metu jam nelabai priimtinas dviejų NBA rungtyniaujančių lietuvių – Domanto Sabonio ir Jono Valančiūno duetas.

Treneris pabrėžė, kad „languose“ bus sudėtinga rinktinėje išvysti „Žalgirio“ krepšininkus, kurie yra tausojami Eurolygos kovoms.

„Žalgiris“ niekada nebuvo prieš tai, kad žaidėjai atstovauti rinktinei, tiesiog viską lemia situacija kalendoriuje. Aš labai norėčiau, kad kuo daugiau žalgiriečių žaistų rinktinėje, nes faktas, kad rinktinėje bus „Žalgirio“ sistema. Dėl to turėti kuo daugiau žalgiriečių, kurie ją žino, būtų nuostabu, bet žinau, kad taip nebus“, - pasakojo D. Maskoliūnas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net