Publikuota: 2019 gegužės 20 08:04:47, Dominykas Genevičius, Elta
×
nuotr. 4 nuotr.
Krepšį atakuoja CSKA žaidėjas Kyle Hinesas. EPA-Eltos nuotr.

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos turnyre triumfavo Maskvos CSKA (Rusija) klubas. Vitorijoje (Ispanija) vykusiame turnyro finale sekmadienį CSKA krepšininkai 91:83 (20:29, 22:15, 20:24, 23:21) nugalėjo Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) komandą.

Maskvos klubas stipriausiu Europoje tapo po trejų metų pertraukos. Iš viso tai buvo jau aštuntas tokio lygio varžybų titulas. „Anadolu Efes“ Eurolygos finale žaidė pirmąjį kartą.

Maskvos klubas po pirmojo kėlinio pirmavo 29:20, o po antrojo skirtumas jau siekė tik 2 taškus (44:42). Trečiajame kėlinyje CSKA komanda įgijo 14 taškų pranašumą (68:54). Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Anadolu Efes“ sušvelnino atsilikimą iki keturių taškų (69:73), bet vėliau Rusijos komanda laimėjo atkarpą 8:0 ir vėl nutolo 12 taškų atstumu (83:71).

Likus žaisti mažiau nei 2 min., Stambulo klubas vėl priartėjo iki 4 taškų (81:85), bet tuomet „Anadolu Efes“ nesugebėjo surengti rezultatyvių atakų ir CSKA ekipa baudų metimais įtvirtino pergalę.

CSKA ekipai po 20 taškų pelnė Cory Higginsas ir Willas Clyburnas, 15 - Nando de Colo, 9 - Kyle'as Hinesas.

„Anadolu Efes“ komandoje 29 taškus surinko Shane'as Larkinas, 15 - Krunoslavas Simonas (10 atk. kam.), 13 - Bryantas Dunstonas (10 atk. kam.), 10 - Vasilije Micičius.

Naudingiausiu finalo ketverto žaidėju pripažintas W. Clyburnas.

Kaip jau skelbta, trečiąją vietą Eurolygoje užėmė praėjusių metų čempionė Madrido „Real“ (Ispanija) komanda. Ji mažajame finale 94:75 (24:16, 14:24, 31:23, 25:12) nugalėjo Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija) ekipą.