Čempionų lyga: prastu trečiu kėliniu „Lietkabelis“ nusileido belgams

(0)
Publikuota: 2020 sausio 14 23:51:41, kklietkabelis.lt inf.
×
kklietkabelis.lt nuotr.

Panevėžio „Lietkabelio“ (4/7) komanda FIBA Čempionų lygos A grupės mače sužaidė itin prastą trečią kėlinį, bet pakilusi į kovą vis tik dar metė iššūkį Ostendės „Filou“ (6/5) ekipai. Vis tik pergalei namuose laiko nepakako – 68:76(17:16, 22:18, 9:26, 20:16).

Siekiant vietos kitame etape, „Lietkabeliui“ ši nesėkmė gali tapti kertinė – ji dabar stipriai apsunkino padėtį panevėžiečiams.

Susitikimas ėjosi lygiai, kol Tomo Dimšos ir Pauliaus Valinsko metimai išvedė į priekį „Lietkabelį“ – 8:4. Kėliniui įpusėjus varžovai lygino rezultatą, tačiau persvarą šeimininkai vėl susigrąžino, bet ji ir vėl buvo trapi. Naujokas Gilvydas Biruta pasirodęs ant parketo pasižymėjo klaida ir pražanga, o po pirmo kėlinio „Lietkabelis“ buvo priekyje 17:16.

Panašiai rungtynės klostėsi ir toliau – į priekį nedideliais skirtumais išsiverždavo tai viena, tai kita ekipa. Vytenio Lipkevičiaus tritaškis „Lietkabeliui“ suteikė 5 taškų persvarą (35:30), o Pauliaus Valinsko baudos leido kėlinį baigti pirmaujant tuo pačiu skirtumu – 39:34.

Antroji mačo dalis tragiškai prasidėjo „Lietkabeliui“, kuris išgyveno atkarpą 2:19 ir leido varžovams įgauti jau dviženklę persvarą – 53:41. Kol visi šeimininkų bandymai buvo nesėkmingi, dar labiau atotrūkį didino svečiai (55:41) ir tik Martynas Sajus su Tomu Dimša pagaliau nutraukė siaubingą atkarpą – 46:55. Belgijos ekipa vis tik neiššvaistė skirtumo ir kėlinį baigė pirmaudama – 60:48.

Nors paskutinis kėlinys toks prastas „Lietkabeliui“ nebuvo, tačiau praeitos 10 minučių buvo įspraudusios ekipą į pernelyg sudėtingą situaciją. Skirtumą buvo pavykę sumažinti iki vienaženklio (63:72), o Margirio Normanto tritaškis kurstė intrigą dar labiau – 68:74. Liko daugiau nei minutė, bet likę keturi tolimi metimai tikslo nepasiekė ir pergalę svečiai įtvirtino.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 14, Martynas Sajus 12, Margiris Normantas ir Željko Šakičius (7 atk. kam.) – po 11, Tomas Dimša 10 (7 atk. kam.).

„Filou“: Braianas Angola 19 (9 atk. kam.), MiKyle’as McIntoshas 17, Shevonas Thompsonas 14.

„Lietkabelis“ iš toli atakavo 18 proc. taiklumu (4/22), dvitaškius metė 45 proc. tikslumu (17/38). Tiesa, varžovų tolimi metimai buvo menkai geresni – 4 iš 21.