„Avarinė“ rinktinė triuškino latviusnuotraukos

2022 birželio 27 10:22:03

Pasaulio čempionato atrankos varžyboms besirengianti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė draugiškose rungtynėse Šiauliuose 98:62 sudorojo latvius ir pasiekė revanšą už Rygoje patirtą nesėkmę. Treneris Kazys Maksvytis po pergalės atskleidė, kad šįkart suburti rinktinę buvo ypač sunku, nes žaidėjai masiškai atsisakė į ją atvažiuoti. Populiariausia atsisakymo priežastis - vestuvės. „Priėjome iki to, kad ėmėme tuos, kurie sutiko atvažiuoti", - sakė K.Maksvytis.

 

Trenerio dispozicijoje yra 16 krepšininkų. Vienas iš jų - Laurynas Birutis - atšventė savo vestuves, todėl nedalyvavo abiejuose mačuose su latviais, tačiau turėtų žaisti atrankos rungtynėse. Į sudėtį Šiauliuose buvo neįtraukti ir Karolis Lukošiūnas, Arnoldas Kulboka bei Regimantas Miniotas, žaidę su latviais Rygoje. Juos 12-uke pakeitė Vytenis Čižauskas, Gytis Radzevičius ir Gytis Masiulis.

Rygoje lietuviai pralaimėjo 52:70, o Šiauliuose latvių sudėtis „popieriuje" buvo stipresnė, nes prie jos prisijungė NBA klubo „Dallas Mavericks" puolėjas Davis Bertanis, tačiau šįkart braliukai neturėjo jokių šansų. Antrojo kėlinio pabaigoje Gytis Masiulis švystelėjo tris tritaškius, vieną pridėjo Ignas Brazdeikis, ir šeimininkų persvara išaugo iki 16 taškų, o po pertraukos lietuviai visiškai dominavo.

„Aišku, džiaugiuosi pergale. Norėjosi pasiekti revanšą ir komanda gerai sureagavo. Pirmoje pusėje dar buvo kažkoks neužtikrintumas, bet jį padėjo įveikti geras mūsų puolimas. Antroje pusėje neblogai ir pasigynėme, gerai veikė gynyba, kai visi keitėsi ginamaisiais. Manau, ši rinktinė gali tai daryti, nes aukštaūgiai yra gan mobilūs, o gynėjai - aukšti", - teigė K.Maksvytis. Jo auklėtiniai pataikė 11 iš 22 tritaškių, o kovą dėl kamuolių laimėjo 38-26.

„Manau, padarėme teisingas išvadas po pirmųjų rungtynių. Mums patiems buvo labai skaudu, kai išvykoje latviams pralošėme beveik 20 taškų. Žinojome, kad namie turime parodyti kitokį veidą. Čia žaidėme žymiai kovingiau, fiziškiau", - sakė G.Masiulis. Jis su I.Brazdeikiu buvo rezultatyviausi rinktinės gretose - abu puolėjai pelnė po 17 taškų.

Rinktinės debiutantas I.Brazdeikis jau ne pirmą kartą sulaukė K.Maksvyčio pagyrų. „Jis gali žaisti stabiliai, o tai - geras požymis. Treniruotėse jis pradžioje gal buvo kiek nedrąsus, o vėliau atrodė neblogai. Taip pat ir rungtynėse. Antrosiose rungtynėse jis buvo dar drąsesnis. Jis ir neblogai ginasi, yra gan agresyvus. Manau, bus nemaža parama ir šiame atrankos lange, ir ne tik jame", - svarstė treneris.

Pasak K.Maksvyčio, Kanadoje užaugusiam I.Brazdeikiui kalbos barjeras netrukdo: „Bandome kalbėti lietuviškai. Jei jis kažko nesupranta, atsako angliškai, bet supranta neblogai. Manau, stovykla jam padės ir šiuo atžvilgiu. Komandos draugai kažkiek padeda, kažkiek patraukia per dantį, kaip komandose ir būna. Tačiau Ignas geru žaidimu ir darbu treniruotėse užsitarnauja pagarbą."

Rinktinėje yra trys nominalūs įžaidėjai - Arnas Velička, Donatas Sabeckis ir Vytenis Čižauskas. Antrasis yra debiutantas, trečiasis praėjusį sezoną rungtyniavo Prancūzijos antrajame divizione. K.Maksvytis nuolat sulaukia klausimų, kodėl kviečia V.Čižauską. Atsakydamas į šį klausimą, treneris neslėpė, kad didelio pasirinkimo ir nebuvo.

„Renkant šią rinktinę, atvykti atsisakė 5 ar 6 žaidėjai. Atsisakė Žygimantas Janavičius, Dovis Bičkauskis, kuriuos, teisybės dėlei, kvietėme tik tada, kai atsisakė kiti. Jau nekalbu apie vestuves švenčiantį Kristupą Žemaitį, traumą besigydantį Dovydą Giedraitį, Vilniaus „Ryto" Margirį Normantą ir Vaidą Kariniauską. Priėjome iki to, kad ėmėme tuos, kurie sutiko atvažiuoti", - akcentavo K.Maksvytis. Jis paskaičiavo, kad rinktinės planus pakoregavo „gal 6 vestuvės ir 3-4 krikštynos."

2023 m. pasaulio čempionato trečiajame atrankos lange Lietuvos rinktinė sužais dvejas rungtynes. Liepos 1 d. ji išvykoje susitiks su bulgarais, o liepos 4 d. Klaipėdoje žais su čekais. K.Maksvytis planuoja, kad į Bulgariją išvyks 14 krepšininkų, tačiau rinktinės stovykloje liks visi 16. Jie bus trenerio dispozicijoje iki pat lango pabaigos, taip siekiama apsidrausti nuo traumų.

Statistika

Lietuva - Latvija 98:62 (23:15, 28:22, 16:16, 31:9)

Lietuva: Gytis Masiulis 17 (3/4 tritaškių), Ignas Brazdeikis 17, Tomas Dimša 11, Donatas Sabeckis 9, Marius Grigonis 8, Arnas Velička 8, Eigirdas Žukauskas 6, Benas Griciūnas 6, Tadas Sedekerskis 5, Gytis Radzevičius 5, Martynas Echodas 4, Vytenis Čižauskas 2.

Latvija: Rihardas Lomažas 14, Davis Bertanis 10, Andrejus Gražulis 8, Andžejus Pasečnikas 7...

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net