13-metė šturmuos moterų lygąnuotraukos (2)

2019 spalio mėn. 10 d. 07:00:06 Perskaitė 1156

Rytoj prasidės Lietuvos moterų krepšinio čempionatas ir jau pirmosiose rungtynėse žiūrovai galės išvysti unikalų duetą. Klaipėdos „Neptūno“ ekipai atstovaus Europos jaunių čempionate siautėjusi 13-metė Justė Jocytė ir 39 metų žaidžiančioji trenerė Andra Gabalytė. Trenerė neabejoja, kad Justė, nepaisant jauno amžiaus, jau dabar gali padėti komandai.

 

Klaipėdos komanda praėjusį sezoną vadinosi „Fortūna“, bet vasarą šis klubas sustabdė veiklą. Visgi krepšininkes po savo sparnu priglaudė vyrų klubas „Neptūnas“, taigi uostamiestis vėl turės savo ekipą Lietuvos moterų čempionate. Rytoj būtent klaipėdietės pradės naująjį čempionato sezoną, jos 17 val. savo aikštelėje susitiks su Vilniaus „Kibirkšties“ dublerių komanda.

Buvusiai Lietuvos rinktinės žaidėjai A.Gabalytei trenerės darbas bus nauja patirtis. Žaidžiančioji trenerė - retas atvejis krepšinyje, bet ne toks retas kaip 13-metės pasirodymas aukščiausiame divizione. J.Jocytei 14 metų sukaks lapkričio 19 d. Amžiaus skirtumas tarp jos ir A.Gabalytės yra 26 metai, taigi „Neptūno“ gretose bus unikalus duetas. „Tikėkimės, kad šis atvejis bus tik į gera - ir naudingas moterų krepšiniui, ir įdomus žiūrovams“, - „Vakaro žinioms“ sakė A.Gabalytė.

J.Jocytė išgarsėjo rugsėjį, kai su Lietuvos 16-mečių rinktine tapo Europos jaunučių vicečempione. Žaisdama su vyresnėmis mergaitėmis Justė rinko 19,6 taško ir buvo rezultatyviausia Šiaurės Makedonijoje vykusio turnyro krepšininkė. Be to, ji atkovojo 8,3 kamuolio ir atliko 2,1 rezultatyvaus perdavimo. Lietuvės tik finale 66:73 nusileido Rusijos rinktinei.

Dabar 13-metei teks kautis dėl vietos suaugusiųjų krepšinyje. A.Gabalytė mano, kad J.Jocytė tam yra pasiruošusi: „Turėjome dar nedaug treniruočių, nes dalis žaidėjų prisijungė labai vėlai. Pasiruošimas vis dar vyksta, nors penktadienį jau startuosime. Dar trūksta to pačiupinėjimo iš arčiau, tiek Justės, tiek kitų žaidėjų atveju. Tačiau manau, kad ji yra pakankamai užsigrūdinusi mergaitė. Neabejoju, jog ji prisidės komandai siekiant savo tikslų.“

184 cm ūgio paauglė daugumai varžovių nenusileis ūgiu, bet tokio amžiaus žaidėjos subrendusioms krepšininkėms nusileidžia fizine jėga. Pasak A.Gabalytės, 13-metė turi kuo kompensuoti šį trūkumą: „Fiziniai pajėgumai kažkiek skiriasi, bet matau, kad Justė yra pakankamai protinga. Nežiūrint į amžių, ji gerai „skaito“ krepšinį, situacijas aikštelėje. Jei ir trūks fizinių savybių, ji tai kompensuos savo galva, mąstymu, krepšinio išmanymu.“

J.Jocytės potencialas jai dar šiemet gali atverti kelią ir Lietuvos moterų rinktinę. Tinklalapio basketnews.lt duomenimis, 13-metė sulaukė nacionalinės komandos trenerio Manto Šerniaus kvietimo į 2021 m. Europos čempionato atrankos varžybas, vyksiančias lapkritį.

Lietuvos moterų krepšinio čempionatas apskritai jaunėja ir jaunėja sparčiai. „Kibirkšties“ dublerių ekipoje, su kuria rytoj susitiks „Neptūnas“, yra dvi 14-metės ir dvi 15-metės. Deja, tai liudija ne tik merginų talentą, bet ir smunkantį čempionato lygį.

A.Gabalytė tokio amžiaus žaidėjų įsiliejimą į moterų komandas vertina dvejopai. „Būkime biedni, bet teisingi - moterų krepšinio lygis nėra pats aukščiausias, palyginti su tuo, ką matėme anksčiau. Tačiau, manau, šiuo atveju įtraukti jaunas žaidėjas yra gerai. Kartais joms pirmi sezonai būna skaudūs, bet jos grūdinasi, gauna naujos patirties, didesnę konkurenciją“, - teigė „Neptūno“ trenerė.

Ji tikisi, jog J.Jocytės populiarumas padės padidinti susidomėjimą moterų krepšiniu. „Taip pat tikiuosi, kad toks didelis dėmesys neužkraus Justei labai didelės naštos, kad jai nebus per sunku. Linkiu jai stiprybės. Kita vertus, ji yra Lietuvos perliukas, tokių žaidėjų nebūna daug. Manau, tai turėtų paskatinti susidomėjimą moterų krepšiniu. Be abejo, priklausys ir nuo to, kaip mums pavyks ją įtraukti į žaidimą, kaip jai pačiai pavyks atsiskleisti“, - svarstė A.Gabalytė.

Kalbėdama apie komandos tikslus, ji sakė, kad klaipėdietės yra nusiteikusios kovoti dėl medalių. Tam, kad užkoptų ant pjedestalo, „Neptūnui“ reikia aplenkti dvi ekipas, nes Lietuvos čempionate dalyvaus tik penkios komandos. Praėjusį sezoną auksą iškovojo Kauno „Aistės-LSMU“, sidabras atiteko Ukmergės „Vilkmergei“, o kovoje dėl bronzos „Kibirkštis“ įveikė „Fortūną“. Naujojo sezono favoritėmis A.Gabalytė vadina „Kibirkštį“ ir „Aistes“. Be šių komandų ir „Neptūno“, čempionate varžysis „Kibirkšties“ dublerės ir „Šiauliai“.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net