Vyriška irkluotojų rinktinėnuotraukos

2017 gegužės 25 10:49:35

Gegužės 26-28 d. Čekijoje vyks Europos suaugusiųjų irklavimo čempionatas, jame mūsų šalies garbę gins keturios įgulos. Šį kartą Lietuvos rinktinėje nebus nė vienos moters. O didžiausios viltys siejamos su porinę dvivietę irkluosiančiais olimpiniais vicečempionais Sauliumi Riteriu (Ritter) ir Mindaugu Griškoniu bei porinės keturvietės vyrais.

 

Senojo žemyno pirmenybėse vienvietę irkluos Armandas Kelmelis, porinę dvivietę - S.Riteris ir M.Griškonis, porinę keturvietę - Aurimas Adomavičius, Rolandas Maščinskas, Martynas Džiaugys ir Dovydas Nemeravičius, o pavienę keturvietę - Saulius Ilonis, Povilas Stankūnas, Mantas Juškevičius ir Dominykas Jančionis.

„Tiek porinė dvivietė, tiek porinė keturvietė įgula yra gerai pasiruošusi. Jie turi parodyti geriausią rezultatą, kokį gali, - „Vakaro žinioms“ sakė Lietuvos irkluotojų rinktinės vyriausiasis treneris Mykolas Masilionis. - Daug kas priklausys ir nuo konkurentų, kokie jie bus. Pastaruosius mūsiškiai daugiau mažiau žino, mat didžioji dalis jų, kaip ir lietuviai, dalyvavo gegužės 5-7 d. Serbijoje organizuotame pasaulio taurės pirmajame etape. Ne visi pagrindiniai varžovai tuomet ten kovojo. Bet kuriuo atveju sporte sunku kažką nuspėti. Čia užėmusius 1-4 vietas sportininkus gali skirti tik pusė sekundės.“

O pavienė keturvietė, trenerio teigimu, yra visiškai naujai suformuota komanda. Šie irkluotojai dar labai jauni, jiems po 18-20 metų.

„Pastarajai įgulai šis Europos čempionatas bus tarsi patirties varžybos. Kalbant apie vienvietę ir A.Kelmelį, jam startas Čekijoje daugiau siejamas su patirties įgijimu, žiūrėjimu į priekį. Praėjusiais metais šis irkluotojas dalyvavo jaunių varžybose. Lietuvai jis atstovavo ir pernai vykusiose Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse, kur startuoja 30-mečiai vyrai, bet jam dar tik 19-a. Tikimės pamatyti šių dviejų įgulų gerą charakterį, gerą kovą“, - kalbėjo M.Masilionis.

Dar prieš mėnesį paskelbtoje preliminarioje Lietuvos rinktinės, dalyvausiančios Senojo žemyno pirmenybėse, sudėtyje buvo įrašyta ir Mildos Valčiukaitės pavardė. Ji turėjo Čekijoje irkluoti vienvietę. Bet, pasak trenerio, irkluotoja tam dar nėra visiškai pasiruošusi.

„Rinktinėje neturime nė vienos moters irkluotojos. Lietuvoje jų nedaug ir buvo - 2-3. Turėjome stiprią, pasaulinio lygio porinę dvivietę, kurią irklavo olimpinės prizininkės M.Valčiukaitė ir Donata Karalienė. Bet pastaroji baigė profesionalios sportininkės karjerą. O vienai likusiai M.Valčiukaitei sudėtinga per trumpą laiką adaptuotis kitoje valčių klasėje. Todėl Europos čempionate ir neišvysime nė vienos Lietuvos irkluotojos“, - pridūrė M.Masilionis.

Primename, kad pirmajame pasaulio taurės etape M.Valčiukaitė vis dėlto dalyvavo vienviečių varžybose, bet nelabai sėkmingai. Pirmajame atrankos plaukime Lietuvos irkluotoja (7.54,55 sek.) finišavo ketvirta ir dėl vietos finale turėjo kovoti paguodos varžybose. Bet šiame starte, pasitarusi su treneriais, nusprendė nedalyvauti.

„Po pirmojo pasaulio taurės etapo buvo galima matyti, kad toks jos rezultatas vienvietėje „dar nepasiruošęs“ Europos čempionatui. Treneriai ir Lietuvos irklavimo federacija, pasitarę su sportininke, nutarė, kad nėra tikslo važiuoti į Senojo žemyno pirmenybes, jei nesi joms pasiruošęs“, - akcentavo M.Masilionis.

Treneris, paklaustas, o kodėl į Čekiją negalėjo vykti, pavyzdžiui, vienvietininkė Lina Šaltytė, sakė, kad pastaroji šiuos metus praleidžia, nesportuoja.

D.Karalienei nusprendus dėti tašką karjeroje, buvo skelbiama, kad M.Valčiukaitė sės į porinę dvivietę su buvusia savo partnere Ieva Adomavičiūte. Šios irkluotojos 2011 ir 2012 metais dukart iš eilės tapo pasaulio jaunių čempionėmis.

„Nenorėčiau spėlioti, kaip bus. Šių dviejų irkluotojų istoriją visi labai gerai prisimename, ir ji yra gera - buvo tų medalių. Bet dabar joms reikėtų kovoti suaugusiųjų varžybose. O kartu jos kurį laiką neirklavo, buvo pertrauka, žmonės pasikeitė, abi subrendo. Sunku kažką prognozuoti. Norime, kad jos pradėtų kartu dirbti. Per treniruotes jos toliau irkluotų vienvietes, kad sustiprėtų kaip individualybės. Paskui žiūrėsime, ar jos kartu bandys kartoti istoriją, ar liks prie vienviečių, - pasakojo M.Masilionis. - Joms susėdus į dvivietę, treniruočių metu pažiūrėsime, kokios bus greičių išraiškos ir kokią vietą pasaulyje joms būtų galima planuoti. Sportas yra sportas, susodinus du žmones į vieną valtį, galima gauti ir nelabai gerą rezultatą. Viskas vyks per bandymus. Ir krepšinyje niekas iš karto nesirenka. Rinktinės vyriausiasis treneris nepasikviečia iškart tų 12 žmonių. Pirmiausia atrenkama koks 30 kandidatų, tada jie pamažu atkrenta.“

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net