Užtikrinti šuoliai į naujus išbandymusnuotraukos (1)

2020 rugpjūčio mėn. 09 d. 06:50:21 Perskaitė 1117

Šiame vasaros sezone Diana Zagainova trišuolio varžybose dar nedalyvavo. Pirmasis startas 23-ejų lengvaatletės lauks šiandien, Palangoje vykstančiame Lietuvos čempionate. Apie konkrečius tikslus ir skaičiukus ji nekalba, svarbiausia parodyti, kuo geresnį šuolį. Ir tai galioja visoms varžyboms. „Ši neįprasta situacija pasaulyje parodė, kad daug kas priklauso ir nuo noro. Kas norėjo, tas dirbo, o varžybos parodys rezultatus“, - „Vakaro žinioms“ sakė D.Zagainova.


Pavėlinta pradžia

Galimybių dalyvauti trišuolio varžybose šiame sezone D.Zagainova turėjo, tačiau atsisakė. Pasak lengvaatletės, komercinių varžybų sezonas ilgas, tad laiko išbandyti savo jėgas dar bus. Planuose sezono pradžia ir buvo numatyta rugpjūčio mėnesį, tikrai ne anksčiau, pripažįsta mergina. Taigi ir sportinės formos piko tikimasi būtent startams šį mėnesį.

„Tiesiog dar nebuvo tokių startų, kur galėčiau dalyvauti. Vienintelės varžybos buvo organizuojamos Vilniuje. Tačiau, jeigu įmanoma, sostinėje rengiamose trišuolio varžybose nedalyvauju, nes ten lentelės sudėtos labai nekokybiškos, tad didelė traumų tikimybė“, - kalbėjo trišuolininkė.

Pasak D.Zagainovos, treniruotėse demonstruojami rezultatai ją džiugina. Nors skaičių ji nenorėjo minėti: „Ir aš, ir treneriai patenkinti mano forma. Yra daug pagerintų asmeninių rezultatų. Tiesiog kiekvienais metais stengiesi viską tobulinti, o ar pavyko, matysime varžybose.“

Tokiu metu sportininkai jau kovotų svarbiausiose sezono varžybose, tačiau dėl neeilinės situacijos pasaulyje tenka apsiriboti treniruotėmis arba startais vietinėje arenoje. Tačiau, D.Zagainovos teigimu, įprastas ritmas jai kardinaliai „ iš vėžių neišsimušė“.

„Tiesiog karantinas viską pavėlino lygiai dviem mėnesiais. Kai po karantino atėjome dirbti į stadioną, pasakiau, jog tik dabar pradedu savo pagrindinį pasiruošimą. Galbūt gegužę ir birželį buvo truputį keista, nes esi įpratęs prie kitokios formos tokiu metu, o dabar buvo tik pradžia, tačiau aš vis sau primindavau, kad tai yra normalu, nes visos varžybos pasistūmėjo dviem mėnesiais. Įprastai sezoną pradedame gegužę arba birželį, o dabar pradedame rugpjūtį. Karantino metu turėjai ne tobulinti formą, o tiesiog stengtis ją palaikyti. Tačiau ir varžybos buvo pavėlintos, tad, manau, buvo pakankamai laiko joms pasiruošti nepaisant visų neįprastų aplinkybių“, - pasakojo trišuolininkė.

Pastaruoju metu Palangoje vykstantis Lietuvos čempionatas įvardijamas kaip svarbiausios šių metų varžybos lengvaatlečiams, mat dauguma tarptautinių startų atšaukti arba atidėti. Tačiau D.Zagainova „titulo“ šalies pirmenybėms nesuteikia, visos varžybos yra svarbios.

„Aišku, šios varžybos yra svarbios, tačiau neišskiriu jų kaip pačių svarbiausių. Tiesiog jos man bus pirmos trišuolio rungtyje. Galbūt tiems sportininkams, kurie kitų varžybų neturės, tai ir bus svarbiausias startas, tik jam jie ruošiasi. Mano kalendoriuje bus dar ir kitų varžybų“, - pridūrė D.Zagainova.

Užsienis nebaugina

Pirmadienį D.Zagainova išskrenda į Turku (Suomija), kur vyks „World Athletics Continental Tour Gold Level-Turku“ varžybos. „Anksčiau tai buvo kaip pasaulinis etapas, labai geros, rimtos varžybos. Kartu ten skrendame su disko metiku Andriumi Gudžiumi“, - teigė trišuolininkė.

Nors situacija su virusu pasaulyje kol kas nedžiugina, sportininkė nesibaimina vykti į užsienį.

„Žinome, kokia griežta yra varžybų tvarka. Pirmiausia, prieš skrendant į varžybas, turime apsilankyti pas gydytojus. Aišku, viskas priklauso nuo to, į kokią šalį ir kokio lygio varžybas vyksti. Kai kuriems organizatoriams užtenka įprasto sveikatos patikrinimo, kai kurie, jei nori dalyvauti varžybose, reikalauja darytis COVID-19 testą. Atvykęs į varžybas, negali niekur eiti iš viešbučio. Žinoma, kiekvienoje šalyje skirtingai, tačiau Suomija yra viena iš saugesnių šalių. Jei organizatoriams kyla bent menkiausios abejonės dėl sportininko sveikatos, jis varžybose nedalyvauja. Taigi, manau, viskas ten bus saugu. O kalbant apie pačią kelionę, čia irgi reikia laikytis visų saugumo priemonių - kaukės, pirštinės, dezinfekciniai skysčiai“, - kalbėjo D.Zagainova.

Be abejonės, sportininkai pastaruoju metu „atsirenka“ varžybas ir šalis, kuriose jos vyksta. Juk nevažiuosi ten, kur privaloma dviejų savaičių izoliacija: „Dabar būna ir taip, kad kitos šalys pačios tiesiog išvis atšaukia varžybas. Dažnai tai vyksta tose šalyse, kur situacija nėra gera. Tiesiog jie neturi galimybių vykdyti varžybų.“

Lengvaatletės teigimu, ji pasidomi, ir kaip „gyvena“ varžovės iš užsienio. Kai kurios jų jau atidarė sezonus, kai kurių nacionalinės pirmenybės lauks tik rugsėjį. „Pamažu visos įsivažiuoja. Mačiau įvairių rezultatų. Suomė nušoko 14,30 m, baltarusė - 14,20 m. Buvo sportininkių, kurios šoko ir po 13,90 m. Yra atlečių, kurios jau dabar demonstruoja neblogą formą. Nėra kada snausti. Ši neįprasta situacija pasaulyje parodė, kad daug kas priklauso ir nuo noro. Kas norėjo, tas dirbo, o varžybos parodys rezultatus“, - įsitikinusi sportininkė.

Prisiminė praeitį

Tiesa, viename starte šį sezoną D.Zagainova jau išbandė savo jėgas. Liepos 21 d. sostinės „Vingio“ stadione vyko tarptautinės Vilniaus sporto klubo „Cosma“ taurės varžybos. Kaip jau rašėme, čia lengvaatletė dalyvavo šuolių į tolį rungtyje. Nors tarp prizininkių ji nepateko, tačiau pasiekė asmeninį rekordą - 6,04 m.

„Pastarąjį kartą šuolio į tolį rungties varžybose dalyvavau prieš aštuonerius metus, gana seniai. Būdama 16 metų pradėjau specializuotis trišuolio rungtyje ir į tolį nebešokau. Kodėl dabar nusprendžiau vėl sugrįžti? Pagrindinė priežastis turbūt buvo karantinas ir tai, jog tiesiog turėjau galimybę tai padaryti. Įprasto sezono metu to padaryti nepavyktų. Iš tiesų buvo įdomu. Nors tik per paskutines kelias savaites treniruotėse šuoliui į tolį buvo skiriama laiko. Taigi tai buvo tarsi eksperimentas, norėjosi pažiūrėti, kokia savijauta ir ko galima iš manęs laukti. Galima sakyti, atlikome gerą treniruotę“, - pasakojo D.Zagainova.

Pasak lengvaatletės, pasiektas rezultatas - geras, mergina juo patenkinta. Nors sunku vertinti rezultatą dėl to, kad tai ne pagrindinė jos rungtis, kad tai buvo pirmas sezono startas, kad buvo nedaug treniruočių.

„Jei norėčiau rimtesnių rezultatų, tam turėčiau skirti daugiau laiko. Tačiau, manau, viskas buvo gerai, juk reikia kartais „prasivėdinti galvą“, dalyvauti dėl smagumo“, - pridūrė D.Zagainova.

Nauja trenerė

Kadangi dėl sveikatos priežasčių šiuo metu treneris Kęstutis Šapka negali toliau dirbti su D.Zagainova, jai padeda šuolininkės į aukštį Airinės Palšytės trenerė Tatjana Krasauskienė.

„Džiaugiuosi, jog Lietuvos lengvosios atletikos federacija pasiūlė ir padėjo šiuo klausimu. Juk dirbti be trenerio nėra lengva. Iš tiesų taip apie 4-5 savaites ir buvo, dirbau viena. Tačiau dabar viskas yra gerai. Mūsų „laukai sutapo“. Pačiame darbe jokių pokyčių neįvyko. Džiaugiuosi, jog galiu iš T.Krasauskienės pasisemti patirties. Stengiuosi viską maksimaliai iš jos paimti. Manau, ir jai įdomu, ir ji mokosi kartu su manimi. Esu labai patenkinta mūsų bendradarbiavimu“, - atviravo Europos iki 23 metų čempionė ir Lietuvos rekordo savininkė (14,43 m).

Beje, D.Zagainova dar turi ir trenerį iš Ispanijos. Su pastaruoju, pasak lengvaatletės, jie bendrauja kasdien.

„Kai K.Šapka susidūrė su sveikatos problemomis ir reikėjo dirbti vienai, tai irgi mane motyvavo. Negalėjau kažko nedaryti ar sustoti. Toliau dirbau ir pasiekiau nemažai asmeninių rezultatų. Tai man buvo labai geras „mini“ išbandymas. Jis apie mane, kaip sportininkę, parodė kažką naujo“, - sakė trišuolininkė.

Olimpinis debiutas

D.Zagainova yra viena iš tų laimingųjų Lietuvos sportininkų, kurie kišenėje turi kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes. Dėl to, pasak jos, ramiau.

„Iki žiemos negali vykdyti normatyvų, taškai neskaičiuojami, vadinasi, likus pusmečiui iki žaidynių, gali bandyti tai padaryti. Taigi man gerai, jog turiu kelialapį ir galiu ruoštis pagrindiniams startams“, - teigė lengvaatletė.

Olimpinis startas Japonijoje jai bus debiutinis. Tačiau mergina negyvena vien mintimis apie tai.

„Turiu kur susikoncentruoti. Viskas turi vykti žingsnis po žingsnio. Dabar orientuojuosi į šios vasaros sezoną. Olimpiniam ciklui pasiruošimas prasidės rudenį. Tuomet akys ir bus nukreiptos į Tokiją“, - sakė D.Zagainova.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net