respublika.lt
 

Trys Lietuvos ekipažai trečiajame Dakaro ralio etape - tarp 35 greičiausių

2018 sausio mėn. 08 d. 23:32:22
Dominykas Genevičius ir Ingrida Petuchovaitė, Elta

Trečiajame Dakaro ralio etape pirmadienį Lietuvos atstovai Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis („Toyota“), preliminariais duomenimis, užėmė 24-ąją vietą.

Etapą laimėjo katarietis Nasseras Al-Attiyah („Toyota Hilux“). Jis 296 km greičio ruožą įveikė per 3 val. 9 min. 8 sek. Antrąją vietą užėmė čempiono titulą ginantis prancūzas Stephane'as Peterhanselis („Peugeot“, +4 min. 5 sek.), trečiąją - ispanas Carlosas Sainzas („Peugeot“, +6.07).

A. Juknevičiaus ir D. Vaičiulio ekipažas nugalėtojui pralaimėjo 1 val. 9 min. 13 sek.

„Dar vienas smagus greičio ruožas - suvažiavome beveik taip, kaip norėjome. Šiandien gal aš kiek vietomis perspaudžiau - klimpome smėlyje, teko pasikapstyti, bet gale atsigriebėme ir grįžome į savo ritmą. Aš tai aš, bet Darius tai visai - inventorių išmetė (juokiasi - red. past.). Po vieno išsikasimo nepavyko rasti „sandtrack'o“ (speciali kelią imituojanti plokštė, skirta išsikasti iš smėlio). Stengėmės važiuoti kitaip nei varžovai - trajektorijas rinkomės patys, iš esmės šita strategija pasiteisino. Viskas super“, - po finišo emocijomis dalinosi A. Juknevičius.

Benedikto Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio ekipažui („Toyota“, +1:10.57) atiteko 26-oji vieta.

„Techniškas greičio ruožas - daug kopų, akmenų, „fesh-fesh“ dangos. Viskas būtų buvę be galo sklandžiai, jeigu, kaip pirmokai, nebūtume padarę keleto klaidų. Užstrigome ten, kur tikrai nereikėjo. Vakar dienos „kūlverstukas“ tikrai paveikė, stengiausi būti atsargesnis. Automobilis - sveikas. Buvo daug lenkimų, važiavome ilgai dulkėse, tačiau, nežiūrint visko, darbą padarėm ir rytoj turėsime geresnę starto poziciją“, - kalbėjo B. Vanagas.

Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas („Toyota“, +1:43.23) užėmė 33-iąją poziciją.

„Šiandien sunki diena. Viskas prasidėjo, kai kopose pradėjo motoras kaisti - prastovėjom daug laiko. Sunkus, nervingas važiavimas, vieną kartą bežiūrėdami temperatūrą net įklimpę buvom. Žodžiu, ilga diena buvo. Kaitimas - didžiausia problema ir ją reikia išspręsti, nes važiavimas - tragikomiškas. Leki, leki, tada turi stovėti. Neįsivaizduoju, kodėl taip yra - buvo karšta, bet ne 40 laipsnių, variklis taip kaisti neturėtų“, - po finišo pasakojo lenktynininkas.

„Agrorodeo“ komandos šturmanas S. Jurgelėnas pažymėjo, kad šis Dakaro ralis - kur kas sunkesnis šturmanams nei ankstesnieji.

„Šturmanams darbo buvo. Lyginant su ankstesniais Dakarais, tai šiemet jau pirmos dienos rodo, kad šturmanai turi nemiegoti ir sekti kelio knygą labai atidžiai. Mašina puikiai važiuoja, Vaidas gerai vairuoja, buvo daug greitų ir pavojingų atkarpų - daug šuoliukų darėm. Apgadintų mašinų matėm, tačiau tokių stiprių avarijų, kaip vakar - ne. Variklio gesinimas juokingas. Aplenki varžovus, leki, sustoji, tada mus aplenkia. Kai kuriuos ekipažus aplenkėm po 6-7 kartus. Bet priekyje dar daug dienų“, - optimizmo neprarado S. Jurgelėnas.

Bendrojoje įskaitoje pirmauja prancūzas S. Peterhanselis. Antras yra kitas prancūzas Cyrilas Despres („Peugeot“, +3.11).

Dar negalutiniais duomenimis, A. Juknevičius ir D. Vaičiulis (+2:05.58) užima 18-ąją poziciją, V. Žala ir S. Jurgelėnas (+3:04.55) - 27-ąją, o B. Vanagas ir S. Rozwadowskis (+4:47.04) - 37-ąją.

Motociklų klasėje nugalėjo čempiono titulą ginantis britas Samas Sunderlandas. Jis tapo lyderiu ir bendroje įskaitoje. Lietuvos lenktynininkas Balys Bardauskas (+2:08.13) pirmadienio etape užėmė 105-ąją poziciją. Bendrojoje įskaitoje lietuvis rikiuojasi 115-as (+7:18.23).

Keturračių klasėje trečiąją pergalę iš eilės šventė čilietis Ignacio Casale („Yamaha“).

Sunkvežimių klasėje greičiausias buvo argentinietis Federico Villagra („Iveco“). Antras likęs rusas Eduardas Nikolajevas išsaugojo lyderio poziciją bendroje rikiuotėje.

Antradienį vyks ketvirtasis Dakaro ralio etapas. Lenktynininkams teks įveikti 330 km greičio ruožą aplink San Chuan de Markoną.

 

B.Vanagas: vienas svarbiausių punktų nerašytame Dakaro garbės kodekse - draugiškumas ir paslaugumas

Buriuotojai dažnai sako, kad draugystės po burėmis nesuvaidinsi. Lenktynininkas Benediktas Vanagas įsitikinęs, kad ta pati taisyklė galioja ir Dakaro ralio dalyviams. Pastarosiomis dienomis Pietų Amerikoje išbandymų nestokojantis lenktynininkas turėjo ne vieną progą pats tuo įsitikinti.

Šeštadienio popietė antrajame Dakaro bivake netoli Pisko miesto. Pasibaigus prologui, daugelis ekipažų jau grįžę į savo stovyklas, o B. Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio ekipažą kopose pristabdė techninės problemos. Tuo metu pro „General Financing team Pitlane“ paviljoną einanti moteris iš kitos komandos nepraleido to pro akis.

„Kas atsitiko? Kur jūsų ekipažas? Ar jiems viskas tvarkoje, nenukentėję“, - pasiteiravo nepažįstamoji.

Netrukus ji pamatė partempiamą „Toyota Hilux Gazoo Racing“ automobilį, mandagiai palinkėjo sėkmės ir atsisveikino.

Vėliau B. Vanagas pasakos, kad prie jų ekipažo kopose buvo sustoję keli automobiliai, bandė vilkti, bet bergždžiai, nes patys klimpdavo į smėlį. Galiausiai sugrįžti į bivaką padėjo olandų komandos „Riwald Dakar Team“ sunkvežimis. Tą patį vakarą nedidelės paslaugos prireikė jų tautiečiams - greta B. Vanago stovyklavietės įsikūrusiems broliams Timui ir Tomui Koroneliams. Olandų komandos technikas atėjo pasiskolinti įrangos variklio kompresijai matuoti. Po akimirkos dėkingas svečias su gautais įrankiais grįžta į savo laikinąją bazę tęsti darbų prie lenktyninio bagio.

Panašių empatijos ir geranoriškos pagalbos atvejų tarp skirtingų komandų Dakare galima užfiksuoti kasdien.

Sekmadienį pagalbos ranką B. Vanagui ištiesė kitas tautiečių -Vaidotas Žala su Sauliumi Jurgelėnu. Antrajame greičio ruože, vos išsikapstę iš smėlio, jiedu pro šalį važiavusiam B. Vanagui kilstelėjo į viršų nykščius. Suprask, viskas gerai - pagalbos nereikia, tačiau po akimirkos jos prireikė pačiam B. Vanagui. Vos už šimto metrų, „lipdamas“ per kopos keterą, iškart už jos „Black Hawk“ automobilis bolidas netikėtai smigo žemyn ir apvirto. V. Žala su šturmanu sugaišo dar kelias brangias minutes padėdami atversti tautiečių automobilį.

„Esame labai dėkingi už šį brolišką poelgį. Tikiuosi, jiems tokios paslaugos neprireiks, bet tikrai atsakytume tuo pačiu. Karma šito tikrai nepamirš. Pamenu, kai prieš kelerius metus šaltą rytą patys džentelmeniškai padėjome užvesti „Misterio Dakaro“ Stefano Peteranselio „Peugeot“ variklį. Kiekvienas veiksmas duoda atoveiksmį, dabar pagalbos sulaukiame patys“, - kalbėjo B. Vanagas.

Pasak jo, toks kolegiškas paslaugumas Dakaro trasoje, bivake ar kitur yra vienas svarbesnių punktų nerašytame Dakaro garbės kodekse. Tai daug ką pasako apie dalyvių kaip asmenybių brandą.

„Dakare susirenka neeilinės asmenybės. Kaip taisyklė, daug pasiekusios gyvenime. Esu dėkingas šiam gyvenimo etapui, kad mane supa būtent tokie žmonės. Pastebėjau, kad kuo daugiau žmogus yra pasiekęs, tuo jis yra paprastesnis. Tame ir užkoduota draugystės vertė Dakare, todėl visi čia tiesiog būna savimi ir vertina santykį su aplinkiniais. Dakare mažiau vaidybos“, - kalbėjo B. Vanagas.

Šiuos jo žodžius tarsi patvirtina nuolatiniai susitikimai su Dakaro veteranais ar lyderių gretose kasmet važiuojančiais elitiniais pilotais. Kartais pokalbiai su jais tebūna apsikeitimas mandagiomis frazėmis, bet dažnai tai tampa bičiuliškų santykių pradžia. Visa tai reiškia galimybę plėsti akiratį ir semtis naujų patirčių, kurios ypač brangios profesionaliame sporte.

 

Lenktynininkas A. Juknevičius: laukia dar viena velniškai sunki diena kopose

Po alinančios ir lyderių gretas gerokai išretinusios dienos, pirmadienis Dakaro ralyje nežada jokių nuolaidų. Dar daugiau - net 296 km greičio ruožais, kuris vėl drieksis klastingomis kopomis ir milžiniškais kanjonais. Rodos sakydamas, kad varžybos kasdien bus tik sunkesnės, Dakaro sporto direktorius Marcas Coma nemelavo, o jam pritarė ir Lietuvos lenktynininkas Antanas Juknevičius.

Sunkiausiomis pasaulio varžybomis vadinamas Dakaro ralio maratonas neskubėdamas slenka žemyn vakarine Lotynų Amerikos pakrante. Po penkerių metų pertraukos džiugindamas Peru automobilių sporto aistruolius ir smalsuolius, 40-asis Dakaras šiurpina lenktynininkus savo grėsminga pradžia.

„Avarijų iš ties daug, tokios jau tos kopos, jų niekada negali pervertinti ar neįvertinti. Jas įveikti sportininkai mokosi ne vienerius metus - keliauja į įvairius pasaulio kraštelius, kur skiriasi smėlių klampumai, keterų statumai ir pan., tačiau viena pagrindinė taisyklė važiuojant kopomis galioja visame pasaulyje - reikia būti labai atsargiam su akceleratoriumi ir valdyti greitį nenorint užklimpti ar pernelyg įsibėgėti“, - patirtimi dalijosi Jungtiniuose Arabų Emyratuose ne vieną žiemą vairavimo smėlyje instruktoriumi dirbęs A. Juknevičius.

Sunku suskaičiuoti kiek automobilių antrajame Dakaro ralio etape patyrė avarijas, tačiau bent keturi dalyviai netekę vilčių kovoti dėl aukštų pozicijų - „Top-20“ važiavę sportininkai. Kaip teigė „Craft Bearings“ komandos lenktynininkas A. Juknevičius, siekiant rezultato rizika išauga, o pirmadienį lyderių ir visų sportininkų laukia dar vieną grėsminga diena.

„Vėl bus nemažai navigacijos, važiuosime visiška bekele. Tokiuose greičio ruožuose pasimesi tu - prarasi daug, pavyks geriau susiorientuoti - gali išlošti net prieš lyderius. Svarbiausiai visus 300 km išlaikyti šaltą galvą. Nuklydus nuo trasos ir vėliau ją atradus, nesistengti iškart atlošti to prarasto laiko, o po truputį atgauti tempą, surasti prarastą ritmą. Pirmadienį ir vėl bus sunku, bet kokie pirmadieniai būna lengvi, ypač Dakare?“, - su šypsena kalbėjo A. Juknevičius.

×
Parašykite savo komentarą:
 
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • ARTĖJA: Madagaskaro šiaurės vakarams pirmadienį, tikėtina, smogs tropinis ciklonas „Belna“; Madagaskaro pareigūnai Boenio regione, esančiame šiaurės vakarų Madagaskare, paskelbė raudoną pavojaus signalą.
  • Į PARTIJĄ: Lietuvos baidarininkas, Europos čempionato bei Olimpinių žaidynių prizininkas Aurimas Lankas paskelbė prisijungiantis prie birželį įsteigtos liberalios Laisvės partijos.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
VZ LOGO 4

Dienos klausimas

Ar kada nors teko duoti kyšį?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip manote, ar prekybos centrai turėtų dirbti per Kalėdas?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+4 +6 C

+2 +4 C

 

+2 -4 C

+6 +8 C

+3 +4 C

 

0 +3 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s

Valiutų kursai

USD - 1.1094 PLN - 4.2772
RUB - 70.7441 CHF - 1.0968
GBP - 0.8445 NOK - 10.1235