Testinį Rokiškio ralio greičio ruožą laimėjęs „Agrorodeo“ duetas: vietomis slidokanuotraukos

2019 rugpjūčio mėn. 09 d. 12:20:23 Perskaitė 502

Penktadienį ryte Rokiškio ralio („Samsonas Rally Rokiškis“) dalyviai savo sportinę techniką išbandė pirmuosiuose koviniuose kilometruose. Jų laukė testinis greičio ruožas, nusidriekęs 4,45 km distancijoje.

 

Geriausią rezultatą čia pademonstravo „Agrorodeo“ ekipažas - Vaidotas Žala su Andriu Malnieku. Jie testinį greičio ruožą įveikė du kartus, o geresnis bandymas buvo pirmasis. „Škoda Fabia R5“ automobiliu lenktyniaujantis duetas greičio ruože užtruko 2 min. 21,9 sek.

„Vietomis slidoka, bet situacija kontroliuojama. Tik stabdymas šiek tiek apgaulingas. Važiuojant pirmą kartą sukibimas buvo geresnis, o paskui prastėjo - priešingai nei važiuojant sausa danga, ant kurios iš pat pradžių būna slidu, o vėliau trajektorijos valosi. Dabar geresnis sukibimas važiuojant priekyje. Iš esmės viskas gerai, esame pasiruošę ir laukiame starto“, - sakė „Agrorodeo“ ekipos vairuotojas Vaidotas Žala.

Antrą laiką parodė ir nuo „Agrorodeo“ atsiliko latviai Martinš Sesks su Maris Kulšs. Jų deficitas – 3,3 sek. Treti savo „valtį“ į finišą „nuirklavo“ Giedrius Notkus su Daliumi Strižanu. „Mitsubishi Lancer EVO IX“ automobiliu važiuojantis ekipažas nuo greičiausio R5 automobilio čia atsiliko 4,4 sek.

Geriausią tempą viena ašimi varomų automobilių įskaitoje parodė Giedriaus Firanto ir Mato Valiulio tandemas. Jie testinį greičio ruožą įveikė per 2 min. 33,2 sek.

12.45 val. bus surengta oficiali varžybų atidarymo ceremonija, prieš kurią „Kubota“ žoliapjovėmis lenktyniaus Vytautas Švedas ir Vaidotas Žala. Iškart po to dalyviai pajudės į pirmąjį greičio ruožą. Jo startas – 13.40. Pirmąją dieną dalyvių ir žiūrovų lauks penki greičio ruožai. Miesto greičio ruožas Rokiškyje žiūrovams bus nemokamas. Jį publikai dovanoja „Rokiškio sūris“. Beje, dėl ketvirtadienį Rokiškį užklupusio gausaus lietaus teko koreguoti pirmosios dienos greičio ruožus. GR 1/3 yra trumpinamas iki 11,55 km. GR2 bus sutrumpintas iki 10,95 km.

Antrąją ralio dieną dalyvių lauks dar 11 greičio ruožų. Iš viso „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybose dalyviai įveiks maždaug 150 kilometrų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net