Talentingas jaunimas išvengs atrankosnuotraukos

2022 rugsėjo 30 17:05:00

Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger" serijos turnyro „Vilnius Open by kevin.", vyksiančio spalio 16-23 d., organizatoriai paskelbė žaidėjus, kuriems atiteks vardiniai kvietimai į pagrindines, atrankos ir dvejetų varžybas. Į pagrindinį vienetų turnyrą buvo pakviesti Lietuvos vyrų rinktinės nariai - Vilius Gaubas, Edas Butvilas ir Ainius Sabaliauskas.

 

Šiuo metu 17-metis V.Gaubas pasauliniame reitinge užima 703 vietą. Vasarą jis laimėjo Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „World Tennis Tour" serijos turnyrą Slovėnijoje. Tai buvo pirmasis V.Gaubo titulas profesionalų tenise.

18-metis E.Butvilas kol kas didžiausias pergales skynė jaunių tenise. 2021 m. jis tapo Vimbldono jaunių dvejetų turnyro čempionu, o šiemet iškovojo čempiono taurę ir atvirųjų Prancūzijos pirmenybių jaunių dvejetų turnyre. ATP reitinge E.Butvilas užima 1585 poziciją. O 19-metis A.Sabaliauskas ATP klasifikacijoje yra įsitaisęs 1795 vietoje.

Į turnyro atrankos varžybas organizatoriai pakvietė 25-erių Tadą Babelį (1237-oji pasaulio raketė), 28-erių Julių Tverijoną (be reitingo) ir 24-erių Tomą Vaišę (be reitingo). Ketvirtasis kvietimas į atranką atiteks Latvijos tenisininkui, kurio pavardę šios šalies teniso federacija paskelbs artimiausiu metu.

„Vardinių kvietimų į turnyrą dalybos, manau, niekam netapo siurprizu. Norime, kad turnyre žaistų kuo daugiau mūsų tenisininkų, todėl ir pasirinkome juos", - teigė Lietuvos teniso sąjungos prezidentas ir turnyro direktorius Ramūnas Grušas.

Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis (120) į pagrindinį turnyrą pateko dėl turimo reitingo.

Dvejetų turnyre, gavę vardinius kvietimus, dalyvaus R.Berankis ir E.Butvilas bei V.Gaubas ir Guiljermas Garsija Lopesas (Guillermo Garsia-Lopez). 39 metų ispanas, buvusi 23 pasaulio vienetų ir 27 dvejetų raketė, šių metų rugsėjį tapo V.Gaubo treneriu. Apie karjeros pabaigą 2021 m. paskelbęs G.G.Lopesas per daugiau nei 20 profesionaliame tenise praleistų metų laimėjo penkis ATP vienetų ir tris dvejetų turnyrus.

Pirmojo Lietuvoje ATP „Challenger" serijos turnyro atrankos varžybos vyks spalio 16-17 d. Pagrindinis turnyras startuos spalio 17 d, o vienetų finalas bus žaidžiamas spalio 23 d.

Turnyro prizų fondą sudaro daugiau nei 45 tūkst. eurų. Nugalėtojui atiteks 80 ATP reitingo taškų.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net