„Šviesa“ atsilaikė spurtavusiems varžovams ir Baltijos lygoje iškovojo pergalęnuotraukos

2020 spalio mėn. 18 d. 22:51:25 Perskaitė 553

Baltijos rankinio lygoje pergalę šventė Vilniaus „Šviesa", namuose 37:34 (19:14) nugalėjusi Kauno „Granito-Kario" rankininkus.

 

Vilniečiai susitikimą pradėjo galingu spurtu (4:0), o svečiai iš Kauno pirmąjį įvartį pelnė tik septintąją mačo minutę (4:1). Nors kauniečiams pavyko stabilizuoti situaciją, tačiau panaikinti oponentų persvaros pirmajame kėlinyje jie neįstengė. „Šviesa" paskutinėmis pirmojo kėlinio minutėmis savo persvarą padidino iki rekordinės - 19:14.

Antrojo kėlinio pradžia sostinės klubui nieko blogo nežadėjo ir įpusėjus antrosios dalies laikui jų persvara vis dar buvo solidi - 30:25. Kai jau atrodė, kad vilniečiai iškovos pergalę užtikrintai, jų pranašumas ėmė tirpti, o likus žaisti 8 minutes iki mačo pabaigos ekipas skyrė tik įvartis - 31:30. Vis tik atsidūrę tokioje situacijoje šeimininkai nesutriko ir sugebėjo išlaikyti turimą pranašumą, o galiausiai ir švęsti pergalę - 37:34.

Po šios pergalės „Šviesa" su 9 taškais rikiuojasi trečioje Baltijos lygos turnyrinės lentelės vietoje, o kauniečiai savo sąskaitoje turi 4 taškus ir žengia aštunti.

Šis rezultatas skaičiuojamas ir Lietuvos rankinio lygos varžybose, kur Vilniaus klubas pakilo į pirmąją vietą ir aplenkė „Dragūną", o „Granitas-Karys" yra ketvirtas.

Nugalėtojus į priekį šiame mače vedė 8 įvarčius pelnęs Karolis Antanavičius, 5 pridėjo Rosvaldas Ramunis, po 4 - Valdas Drabavičius, Laurynas Palevičius, Domantas Pukas ir Karolis Bliuvas.

Kauno komandai net 12 įvarčių surinko Tadas Bučinskas, 8 įmetė Arminas Stankūnas, 3 - Aurimas Balčiūnas.

Šeštadienį pergalę šventė „Dragūnas"

Šeštadienį Baltijos rankinio lygoje santykius tarpusavyje aiškinosi dvi lietuviškos komandos. Alytuje ginklus surėmė šeimininkė „Varsa-Stronglasas" ir Klaipėdos „Dragūnas". Pergalę įtemptame mače 33:29 (15:13) šventė alytiškiai.

Antrojo kėlinio pradžioje „Dragūnas" perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį - 17:15, tačiau atitrūkti vieniems iš lygos lyderių nepavyko ir rezultatas tapo lygus - 20:20. Aukštesnę pavarą įjungęs Alytaus klubas vėl pradėjo bėgti nuo savo varžovų ir po Tautvydo Petrušausko tikslaus metimo susikūrė 4 įvarčių persvarą - 28:24. Nors klaipėdiečiai likus 6 minutėms priartėjo iki 2 įvarčių, bet tuomet savo šou surengė Žygimantas Micevičius, pelnęs 3 iš 4 komandos įvarčių, ir įtvirtino „Varso-Stronglaso" pergalę - 33:29.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose ir buvo lemiamu metu iššovęs Ž.Micevičius, kurio sąskaitoje net 13 pelnytų įvarčių, 6 pridėjo Tautvydas Petrušauskas, po 4 - Remigijus Čepulis ir Vilius Juozaitis.

„Dragūną" į priekį vedė 9 įvarčius pelnęs Lukas Juškėnas, 6 pridėjo Gytis Šmantauskas, 5 - Deividas Virbauskas, 3 - Mykolas Lapiniauskas.

Šis pralaimėjimas klaipėdiečius iš antrosios pozicijos turnyrinėje lentelėje nubloškė į ketvirtąją. Artūro Juškėno auklėtiniai po 6 susitikimų turi 8 taškus.

Alytaus klubas po šios pergalės su 7 taškais yra šeštas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net