respublika.lt

Svajoja apie šešis braziliškus medalius

2022 balandžio 27 08:25:39
Aistė LABINAITĖ

Jau rytoj Lietuvos sportininkai išvyks į 24-ąsias kurčiųjų vasaros žaidynes Brazilijoje. Nors galbūt ir nereikėtų kabinti apdovanojimų iš anksto, Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas Edvinas Kriūnas šypsodamasis teigė, jog yra planuojama, kad mūsų sportininkai žaidynėse iškovos šešis medalius. „Iš 2017 m. žaidynių Lietuvos sportininkai parvežė 13 medalių. Tačiau keitėsi kartos, atėjo jaunimas, manau, normalu, jog ir tikslai kiek pasikeitė. Juk augame po truputį. Bet kuriuo atveju, reikia į viską žiūrėti optimistiškai", - „Vakaro žinioms" sakė E.Kriūnas.

×
nuotr. 1 nuotr.
Lietuvos delegacijos kapitonė Sonata Bareikienė (su Trispalvės dėžute rankose) žaidynių atidarymo iškilmėse atliks vėliavnešės pareigas. Stasio Žumbio nuotr.

 

Prieš kelionę mūsų delegacija apsilankė prezidentūroje. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda palydėtuvių ceremonijoje kapitonei Sonatai Bareikienei įteikė trispalvę. Atidarymo iškilmių vėliavnešė Lietuvai žaidynėse atstovaus jau septintą kartą.

„Mūsų sportininkų vardu pažadu, kad ilgai lauktose žaidynėse stengsimės kuo geriau ir garbingiau atstovauti Lietuvai, šalies kurčiųjų sportui. Man, su Lietuvos kurčiųjų moterų krepšinio rinktine, tai bus 7-oji deflimpiada. Praeityje - daug pergalių krepšinio aikštelėje, daug laimėtų medalių, nuolat buvome ir tebesame tarp favoričių. Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę, mūsų šalies krepšininkės laimėjo medalius visose septyniose Kurčiųjų vasaros žaidynėse - 2 sidabro ir 5 bronzos. Tai yra unikalus pasiekimas visame Lietuvos krepšinyje. Tačiau vis pritrūkdavome kažko, kad žengtume ant aukščiausiojo prizininkių pakylos laiptelio. Viltį tapti deflimpiados čempionėmis, sieksime įgyvendinti žaidynėse Brazilijoje", - sakė S.Bareikienė.

Kurčiųjų vasaros žaidynės, vadinamos deflimpiada, įprastai vyksta kas ketverius metus. Tačiau šį kartą dėl koronaviruso pandemijos teko laukti penkerius metus. Buvo net abejonių, ar iš viso į Pietų Ameriką rinksis pasaulio kurtieji sportininkai. Tačiau galiausiai uždegta žalia šviesa ir sportininkams belieka laukti startų. Tiesa, E.Kriūnas per daug džiūgauti neskuba. Pasak jo, kai visi sėkmingai (juk COVID-19 dar neišnyko ir teks darytis testus) pasieks Braziliją, tuomet ir bus galima džiaugtis.

„Vykstant į Braziliją, virusas kažkiek nerimo vis tiek kelia. Taigi svarbiausia yra sveikiems ten nuvykti ir paskui sveikiems grįžti. Būtų gerai grįžti su medaliais, - šypsodamasis kalbėjo LKSK vadovas. - Visi sportininkai labai laukia žaidynių. Juk teko laukti tikrai ilgai. Penkeri metai sportinėje karjeroje yra ilgas laikotarpis. Sportininkams buvo sunku sulaukti. Nors, apskritai, viskas, pavyzdžiui, pasiruošimas, kol kas atrodo gerai."

Į žaidynes Lietuva deleguos septynių sporto šakų atstovus - krepšininkus (vyrus ir moteris), tinklininkes, lengvaatlečius, badmintonininkus, orientacininkus, imtynininką bei stalo tenisininką. Iš viso mūsų komandą sudaro 43 sportininkai.

„Visi kurtieji sportininkai, kad pasiektų iškeltus tikslus, deflimpiadoje atiduos visas jėgas. Iš tiesų esu patenkintas tokia mūsų komanda. Jos sudėtis visada stabiliai išsilaiko. Žinoma, yra ir daugiau sporto šakų, tačiau kol kas ten dar tik augame, ruošiamės ateičiai. Tikėkimės, ateityje Lietuvos kurčiųjų rinktinė bus dar gausesnė", - pridūrė E.Kriūnas.

Paklaustas apie pasirengimą žaidynėms, LKSK prezidentas sakė, jog net negalima palyginti to, kas buvo prieš ketverius metus, ir dabar. Dabar sportininkai turi daug geresnes sąlygas: „Tiesą sakant, reikėtų padėkoti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai. Mūsų sportininkai turėjo galimybes treniruotis stovyklose užsienyje. Pavyzdžiui, lengvaatlečiai užsienyje treniravosi du kartus, orientacininkai treniravosi Turkijoje, graikų-romėnų imtynininkas sportavo Kroatijoje, Vengrijoje. Tiesa, jis dar spėjo dalyvauti ir sveikųjų Europos čempionate, ten užėmė aštuntąją vietą. Sportininkų pasiruošimas žaidynėms buvo tikrai geras. Aš taip pat turiu klausos sutrikimą, kažkada irgi atstovavau kurčiųjų rinktinei. Tikrai sunku lyginti, kokios sąlygos buvo seniau ir kokios yra dabar."

Žinoma, kalbant apie tikslus, keliamus sportininkams žaidynėse, čia irgi galioja posakis „blogas tas karys, kuris nenori tapti generolu". Taigi, E.Kriūno teigimu, iš mūsų kurčiųjų atletų Brazilijoje tikimasi aukščiausių rezultatų. Tačiau galiausiai LKSK vadovas sukonkretino savo žodžius.

„Jei iš tikrųjų, tai visiems tikslai skirtingi. Tikimasi, jog vieni mūsų sportininkai užims prizines vietas, kiti - pateks į geriausiųjų penketukus, dar kiti - įžengs į aštuntukus. Tiesiog kai kurie mūsų žaidėjai pasikeitė, atėjo nauja karta. Taigi, sunku prognozuoti, kaip viskas gali susiklostyti. Negana to, mes juk nežinome, kaip atrodys kitų šalių sportininkai. Tačiau, aišku, tikimės, kad viskas susiklostys gerai", - atviravo E.Kriūnas.

LKSK vadovas pripažino, jog šiais metais kurtiesiems sportininkams žaidynės Brazilijoje bus pagrindinis startas. Visi mūsų sportininkai daugiausiai susikoncentravę į šias varžybas.

„Rugsėjo mėnesį Lietuvoje vykdysime Europos badmintono kurčiųjų čempionatą. Tikimės, jog mūsų jaunimas ten gerai pasirodys. Juk, sakoma, - namie ir sienos padeda, - teigė E.Kriūnas. - Aišku, šiais metais bus ir daugiau startų, tačiau dabar mes visą dėmesį atiduodame kurčiųjų žaidynėms."

24-osios kurčiųjų vasaros žaidynės Brazilijoje vyks gegužės 1-15 d.

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • ŽUVYS: Šilutės rajono vandens telkiniuose žuvys gaišta dėl deguonies trūkumo, teigia Aplinkos apsaugos departamentas.
  • SNAIGĖ: Finansinių sunkumų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai valdoma vienintelė Baltijos šalyse šaldytuvų gamybos bendrovė „Snaigė“ bando ieškoti išeičių, kad nebankrutuotų, sako Alytaus meras Nerijus Cesiulis.
  • VERSLAS: Seimo narys, ekspremjeras Algirdas Butkevičius siūlo smulkiesiems verslininkams, įsivežantiems iš kitų ES valstybių narių prekių, nuo 14 000 iki 30 000 eurų per metus padidinti ribą, kai jie tampa PVM mokėtoju.
  • PROJEKTAI: 700-ąjį Vilniaus jubiliejų sostinės gyventojai ir svečiai pasitiks meno iniciatyvų pilname mieste: kultūros rėmimo programų projektų konkurso antrajame etape patvirtinta dar 160 paraiškų iš 272, kurioms skiriama daugiau kaip 460 tūkst. eurų, skelbia Vilniaus savivaldybė.
  • KAITRA: Birželio kaitra Lietuvoje išaugino kondicionierių ir ventiliatorių paklausą – prekybininkai skaičiuoja dešimtimis kartų augusius pardavimus, nepaisant kai kurių prekių brangimo.
  • AUTOBUSAS: Klaipėdos savivaldybės įmonė „Klaipėdos keleivinis transportas“ ieško, kas tris sezonus teiks vandens autobuso paslaugas Danės upėje - jis reguliariai turėtų pradėti kursuoti jau kitą vasarą.
  • SULAIKYMAS: Seimas apribojo galimybes pareigūnams taikyti dviejų parų sulaikymą asmenims, kurie nebuvo užklupti nusikaltimo vietoje.
  • AUKCIONAS: Penktadienį pasibaigęs Lietuvos pašto organizuotas pastatų Šiaulių Aušros alėjoje aukcionas neįvyko, nes turtu nesusidomėjo nė vienas pirkėjas.
  • ŽEMĖ: Vilniuje sklypų neprižiūrintys savininkai nebegaus žemės mokesčio lengvatos – nuo šiol jiems bus taikomas maksimalus 4% dydžio mokesčio tarifas.
  • DONORYSTĖ: Seimo narės Agnė Širinskienė ir Asta Kubilienė registravo pataisas, kad gaunant arba keičiant asmens dokumentus žmonėms būtų pasiūloma pasirašyti sutikimą dėl organų donorystės.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar skiepijotės nuo erkinio encefalito?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +21 C

+11 +19 C

 

+12 +18 C

+20 +27 C

+17 +22 C

 

+17 +20 C

0-6 m/s

0-6 m/s

 

0-5 m/s