VZ LOGO 3

Solidus kraitis iš Batonuotraukos

2019 rugpjūčio mėn. 13 d. 13:26:44
Aistė LABINAITĖ

Bate vykęs 2019 m. šiuolaikinės penkiakovės Europos čempionatas itin sėkmingai susiklostė Lietuvos sportininkams. Pirmenybėse Didžiojoje Britanijoje mūsiškiai „nuskynė“ du olimpinius kelialapius bei aukso medalį. Senojo žemyno čempione tapo Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, o vietas 2020 m. Tokijo olimpinėse žaidynėse užsitikrino Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė bei Justinas Kinderis.

×
nuotr. 3 nuotr.
Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė (viduryje) Europos čempionate iškovojo aukso medalį. „Pentathlon GB“ nuotr.

Moterų varžybų finale sportininkės kovojo ne tik dėl Europos čempionės vardo, bet ir dėl olimpinių kelialapių, kurie atiteko aštuonias aukščiausias vietas užėmusioms atletėms. Finalas prasidėjo plaukimo varžybomis, kuriose iš mūsiškių, tradiciškai, geriausiai pasirodė Ieva Serapinaitė. Distanciją ji įveikė per 2 min. 14,12 sek. (282 taškai) ir rungtyje užėmė šeštąją vietą. Laura buvo 24-a (2:21,11; 268 taškai), o Gintarė - 31-a (2:23,66; 263). Fechtuotis geriausiai tarp lietuvių sekėsi Laurai. Olimpinė čempionė laimėjo 23 kovas iš 35 (3 vieta) ir pelnė 238 taškus. Deja, dėl ginčų su teisėjais jai buvo skirta 10 taškų bauda. Gintarė laimėjo 18 kovų (18 vieta; 208 taškai), o Ieva - 17 (21 vieta; 202 taškai). Papildomame fechtavimosi etape mūsiškėms taškų sąskaitos papildyti nepavyko. Jojimo rungtyje Gintarė surinko 265 taškus iš 300 galimų (22 vieta), Ieva į savo sąskaitą įsirašė 271 tašką (19 vieta), o Laura pelnė 284 taškus (11 vieta).

Prieš bėgimo ir šaudymo rungtį varžybų lydere buvo baltarusė Irina Prasiancova (805 taškai), Laura (6 vieta, 805 taškai) nuo jos buvo atsilikusi 25 sek., Ieva (15 vieta, 755 taškai) - 50 sek., o Gintarė (21 vieta, 736 taškai) - 69 sek. Lemiamoje rungtyje Laura įrodė, kad šiuo metu yra nuostabios sportinės formos ir aplenkusi visas varžoves ketvirtą kartą karjeroje tapo Europos čempione. Iš viso finale ji surinko 1390 taškų. Gintarė (1334) užėmė devintąją vietą, tačiau to užteko, kad ji pelnytų olimpinį kelialapį. Laura teisę dalyvauti Tokijo olimpinėse žaidynėse užsitikrino anksčiau, kai laimėjo pasaulio taurę. Ieva (1268) finalą užbaigė 25-oje pozicijoje. Tiesa, Lietuvos trijulė džiaugėsi dar vienu laimėjimu - komandinėje įskaitoje užimta trečiąja vieta. Moterų varžybų finale antrąją vietą užėmė britė Keitė Frenč (Kate French, 1381 tšk.), trečiąją - I.Prasiancova (1364 tšk.).

Vyrų varžybų finale J.Kinderis užėmė aštuntąją vietą ir iškovojo kelialapį į 2020 m. Tokijo olimpines žaidynes. Lietuvis surinko 1436 taškus. Nugalėjo britas Džeimsas Kukas (James Cooke, 1477 tšk.), antrąją vietą užėmė prancūzas Valentinas Pradesas (1464 tšk.), o trečiąją - čekas Martinas Vlachas (1460 tšk.). Kadangi į pirmąjį aštuntuką Europos čempionate pateko pasaulio taurės varžybų nugalėtojas britas Džozefas Čungas (Joseph Choong, 4 vieta, 1449 tšk.), į Tokiją vyks ir devintojoje pozicijoje likęs rusas Aleksandras Lifanovas (1434 tšk.). Dovydas Vaivada (1391 tšk.) finale tarp 36 dalyvių užėmė 19-ąją vietą.

Plaukimo rungtyje Dovydas distanciją įveikė per 2 min. 5,33 sek. ir užėmė 12-ąją vietą. Justinas baseine užtruko 2 min. 6,82 sek. ir buvo 16-as. Fechtavime Justinas laimėjo 20 kovų iš 35 ir rungtyje buvo aštuntas, o Dovydas laimėjo 16 dvikovų ir tenkinosi 24-ąja vieta. Papildomame fechtavimosi etape pastarasis sąskaitą papildė vienu tašku. Tuo metu Justinas pelnė du papildomus taškus. Jojime lietuviai pasirodė identiškai - abu pelnė po 284 taškus iš 300 galimų (8-9 vietos). Savo stipriojoje rungtyje Justinui dėl netaiklių šūvių nepavyko pakilti aukščiau ir jis užėmė olimpinį kelialapį garantuojančią aštuntąją vietą. Trasoje mūsiškis sugaišo 11 min. 7,43 sek. Dovydas bėgdamas ir šaudydamas užtruko 11 min. 30,95 sek.

Pasidalink: Pasidalink: Facebook

• ALYTUS: Valstybės ekstremalių situacijų komisija nutarė ekstremalios padėties valstybės mastu neskelbti; vis dėlto Pramonės rajone esančioms įmonėms komisija uždraudė dirbti.
  • SPRĘS: šeštadienį Bendruomenių Rūmų nariai susirinks į Didžiosios Britanijos parlamento nepaprastąjį posėdį, kad pritartų arba atmestų naują sutartį dėl „Brexit“ sąlygų.

Ar tiesioginės išmokos Lietuvos ūkininkams turėtų būti didesnės?

Ar mėgstate atostogauti vėsiuoju sezonu?