Rūta norėjo plauktinuotraukos (6)

2020 vasario mėn. 15 d. 09:48:12 Perskaitė 2497

Plaukikės karjerą pernai baigusi Rūta Meilutytė norėjo dalyvauti Tokijo olimpinėse žaidynėse. Tai atskleidžia Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) paviešinti duomenys, rodantys, kad antidopingo taisyklių pažeidimu apkaltinta sportininkė 2019 m. balandį dėl Tokijo svajonės prašė jai skirti tik vienerių metų diskvalifikaciją. Apie karjeros pabaigą ji paskelbė praėjus maždaug mėnesiui nuo šio, neišpildyto, prašymo.

 

Oficialus R.Meilutytės pareiškimas apie karjeros pabaigą pasirodė 2019 m. gegužės 22 d. „Iki šiol visą save atidaviau plaukimui. Nuo ankstyvos paauglystės gyvenau šiuo sportu. Dėl įtempto treniruočių režimo atidėjau mokslus, prie kurių noriu dabar sugrįžti. Noriu patirti paprastus dalykus, augti, geriau suprasti save ir mane supantį pasaulį“, - sakė plaukikė.

Ją treniravęs amerikietis Deivas Salo (Dave Salo) žiniasklaidai teigė, kad Rūta nuo plaukimo nutolo po 2018 m. gruodį vykusio pasaulio čempionato trumpajame baseine. Visgi FINA duomenys rodo, kad 2012 m. Londono olimpinė čempionė norėjo trinktelėti durimis ir startuoti šiemetinėse Tokijo žaidynėse.

Kaip žinoma, antidopingo taisyklių pažeidimai buvo užfiksuoti 2018 m. balandį ir rugpjūtį bei 2019 m. kovo 28 d. R.Meilutytė pateikė netikslius duomenis ADAMS sistemoje, leidžiančioje žinoti sportininkų buvimo vietas, dėl to jos triskart nerado dopingo kontrolieriai. Po trečiojo pažeidimo FINA pranešė apie tyrimą plaukikei ir suteikė jai galimybę pasiaiškinti.

„Sveiki, dėl praleistų testų visiškai kalta aš. Buvau nepakankamai atsakinga, atnaujindama duomenis apie buvimo vietas. Ačiū, kad informavote. Gal galite pasakyti, kas bus toliau“, - FINA byloje pateiktas R.Meilutytės atsakymas, parašytas balandžio
5 d. Kitas Rūtos laiškas datuotas balandžio 17 d. Jis ir atskleidžia, kad plaukikė nebuvo praradusi olimpinės svajonės.

„Kaip minėjau, prisiimu visą atsakomybę dėl praleistų testų. Pildžiau ADAMS pastaruosius 7 savo karjeros metus ir visada buvau atsakinga sportininkė, pasisakanti už švarų sportą, nė vienas mano testas nebuvo teigiamas. Praėjusiais metais daug keliavau - 2018 m. balandį ir 2018 m. kovą praleidau testus, kai keliavau iš vienos šalies į kitą. 2018 m. rugpjūtį ilsėjausi po svarbiausių vasaros varžybų, keliavau į Lietuvą ir suklydau atnaujindama informaciją.

Prašau suvokti mano padėtį. Jei man būtų skirta 12 mėnesių diskvalifikacija, galėčiau siekti savo tikslo varžytis Tokijuje 2020 m., o tai turbūt būtų mano paskutinės olimpinės žaidynės. Būčiau dėkinga, jei gaučiau galimybę vykti į Tokiją. Ačiū jums“, - balandžio 17 d. rašė R.Meilutytė. Beje, jos laiške nurodytos pažeidimų datos skiriasi nuo tų, kurias byloje nurodo FINA.

Balandžio 30 d. tarptautinė federacija oficialiai apkaltino Rūtą taisyklių pažeidimu. Jai pasiūlyta asmeniškai atvykti į Lozaną (Šveicarija) ir paaiškinti savo poziciją, bet šiuo pasiūlymu plaukikė nepasinaudojo. Dar vieną jos laišką FINA gavo birželio 28 d., jau po viešo pranešimo apie karjeros pabaigą.

„Daugiau argumentų šioje byloje neturiu ir, kaip jau sakiau, visiškai prisiimu atsakomybę dėl praleistų testų. Pastaraisiais metais nebuvau atidi pildydama ADAMS sistemą, nes galvojau apie pasitraukimą iš sporto. Savo buvimo vietų nenurodžiau taip tiksliai, kaip anksčiau, nes daug keliavau. O dėl klausymų Šveicarijoje, maniau, kad man siūloma pasisakyti per vaizdo skambutį. Suprantu, kad aiškiai to nepranešiau. Priimu visus FINA dopingo komisijos sprendimus“.

Bylos svarstymas įvyko 2019 m. liepos 21 d. Komisija nerado motyvų, kodėl turėtų švelninti bausmę ir diskvalifikavo R.Meilutytę dvejiems metams.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net