respublika.lt

Rokas Baciuška startuoja „Baja Poland“ lenktynėse

2021 rugpjūčio 27 17:10:00
STORM media LT

Šiandien prasideda Pasaulio bajų taurės etapas Lenkijoje - „Baja Poland". Šiose lenktynėse startuos ir du lietuviai - Rokas Baciuška ir Benediktas Vanagas.

×
nuotr. 2 nuotr.
Pranešimo autorių nuotr.

 

Rokas jau vakar turėjo pirmuosius testus, nes į šias lenktynes pasikvietė naują šturmaną - ispaną Armand Monleon. Tai gamyklinis „Can-am" komandos šturmanas, kuris turi nemažai patirties ralio reiduose, net šešis kartus važiavęs Dakaro ralyje. Keturis kartus kaip motociklininkas, o pastaruosius du - kaip šturmanas.

Testų metu lietuvis bandė įvairius automobilio nustatymus bei stengėsi susikalbėti su šturmanu, priprasti prie naujos kalbos - Armand Rokui kalba angliškai. Iki šiol Rokas dalyvavo tik dviejose lenktynėse kur reikėjo šturmano ir abu kartus jam šturmanavo lietuviai.

Tai vis dar nauja patirtis R. Baciuškai - visą savo lenktynininko karjerą jis važiavo sporto šakose, kur šturmano paslaugų nereikėjo.

„Jaučiasi, kad tai visai kito lygio šturmanas - visas suvokimas, kelio knygos skaitymas ir daug kitų dalykų, kurie nematomi plika akimi. Su juo man daug lengviau. Tačiau kaip iš tikrųjų bus važiuojant koviniu režimu nežinau, pažiūrėsim pirmajame greičio ruože," - po testų pasakojo R. Baciuška.

Rokas Baciuška atstovauja „South Racing" komandą, kuri yra neabejotina lyderė motobagių T4 įskaitoje. Praėjusiame Dakare pirmas aštuonias vietas šioje įskaitoje pelnė būtent „South Racing" atstovaujantys sportininkai.

Šiandien ryte Rokas Baciuška su komanda praėjo administracinę ir techninę komisiją, o po pietų jų laukia iškilmingas lenktynių startas ir pirmas kvalifikacinis greičio ruožas. Nors tai vos 8 km ilgio ruožas, tačiau pagal jo rezultatus sportininkai stos į startą rytojaus kovai. Rytoj visų dalyvių laukia vienas 175 km ilgio greičio ruožas, kurį reikės įveikti du kartus.

Lenktynės vyks didžiausiame Europoje kariniame poligone Ščecino miesto apylinkėse.

Benedikto Vanago ir Roko Baciuškos rezultatus gyvai galima stebėti čia.

Laikraščių prenumerata internetu

  • VIZOS: Baltarusijai iki šių metų pabaigos pratęsus bevizį režimą Lietuvos piliečiams, politikai svarsto imtis socialinės kampanijos ir įspėti vykstančiuosius apie grėsmes.
  • VERDIKTAS: Vilniaus miesto apylinkės teisme pirmadienį aktorius Ramūnas Rudokas sulaukė gerų žinių – dėl avarijos, kurios metu buvo sunkiai sužalota moteris, teistas žinomas vyras buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jam pavyko netgi išsaugoti teises.
  • KONKURSAS: Inicijuodama naujų spektaklių pagal klasikinę ir šiuolaikinę lietuvių literatūrą sukūrimą, Kultūros ministerija paskelbė kasmetinį Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkursą.
  • SEZONAS: Palangoje per metus poilsiautojai nuperka per milijoną nakvynių, o šiemet jų turėtų atvykti dar daugiau, tikisi vietos valdžia artėjant sezonui.
  • PRIEVOLĖ: Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pirmadienį pranešė, kad Vyriausybė teiks įstatymo pataisas, kuriose bus numatyta prievolė statant naujus visuomeninės paskirties pastatus ar didelius daugiabučius įrengti civilinės saugos priedangas.
  • VEIKLA: Su Rusija visus verslo santykius jau karo pradžioje nutraukę „Kesko Senukai“ sustabdė veiklą Baltarusijoje ir traukiasi iš šios šalies prekybos tinklo OMA akcininkų.
  • CENTRAS: Lietuvos bankas įkūrė Finansų rinkos plėtros centrą - naujas padalinys ieškos būdų, kaip stiprinti finansų rinkos dalyvius ir pritraukti naujų, skatins finansinių technologijų (fintech) bei kapitalo rinkų plėtrą.
  • NUOMONĖ: Po ketvirtadienį vykusių diskusijų dėl Kuršių nerijoje, Alksnynėje, esančio sovietinio memorialo, Neringos valdžia planuoja paklausti gyventojų nuomonės.
  • STATYBOS: Šių metų I ketv. Lietuvoje išduoti 2.168 statybos leidimai – 31,6% mažiau nei tuo pačiu metu pernai.
  • DIVIDENDAI: Daliai valstybės valdomų įmonių per artimiausius trejus metus teks uždirbti didesnę grąžą bei valstybei mokėti daugiau dividendų.
Daugiau

Dienos klausimas

Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar pritariate lyčių požiūriu jautraus žiniasklaidos turinio rodymui nepilnamečiams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+1 +9 C

 

+4 +12 C

+10 +13 C

+10 +19 C

 

+15 +21 C

0-8 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s