respublika.lt

Rokas Baciuška startuoja „Baja Poland“ lenktynėse

2021 rugpjūčio 27 17:10:00
STORM media LT

Šiandien prasideda Pasaulio bajų taurės etapas Lenkijoje - „Baja Poland". Šiose lenktynėse startuos ir du lietuviai - Rokas Baciuška ir Benediktas Vanagas.

×
nuotr. 2 nuotr.
Pranešimo autorių nuotr.

 

 

Rokas jau vakar turėjo pirmuosius testus, nes į šias lenktynes pasikvietė naują šturmaną - ispaną Armand Monleon. Tai gamyklinis „Can-am" komandos šturmanas, kuris turi nemažai patirties ralio reiduose, net šešis kartus važiavęs Dakaro ralyje. Keturis kartus kaip motociklininkas, o pastaruosius du - kaip šturmanas.

Testų metu lietuvis bandė įvairius automobilio nustatymus bei stengėsi susikalbėti su šturmanu, priprasti prie naujos kalbos - Armand Rokui kalba angliškai. Iki šiol Rokas dalyvavo tik dviejose lenktynėse kur reikėjo šturmano ir abu kartus jam šturmanavo lietuviai.

Tai vis dar nauja patirtis R. Baciuškai - visą savo lenktynininko karjerą jis važiavo sporto šakose, kur šturmano paslaugų nereikėjo.

„Jaučiasi, kad tai visai kito lygio šturmanas - visas suvokimas, kelio knygos skaitymas ir daug kitų dalykų, kurie nematomi plika akimi. Su juo man daug lengviau. Tačiau kaip iš tikrųjų bus važiuojant koviniu režimu nežinau, pažiūrėsim pirmajame greičio ruože," - po testų pasakojo R. Baciuška.

Rokas Baciuška atstovauja „South Racing" komandą, kuri yra neabejotina lyderė motobagių T4 įskaitoje. Praėjusiame Dakare pirmas aštuonias vietas šioje įskaitoje pelnė būtent „South Racing" atstovaujantys sportininkai.

Šiandien ryte Rokas Baciuška su komanda praėjo administracinę ir techninę komisiją, o po pietų jų laukia iškilmingas lenktynių startas ir pirmas kvalifikacinis greičio ruožas. Nors tai vos 8 km ilgio ruožas, tačiau pagal jo rezultatus sportininkai stos į startą rytojaus kovai. Rytoj visų dalyvių laukia vienas 175 km ilgio greičio ruožas, kurį reikės įveikti du kartus.

Lenktynės vyks didžiausiame Europoje kariniame poligone Ščecino miesto apylinkėse.

Benedikto Vanago ir Roko Baciuškos rezultatus gyvai galima stebėti čia.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • UŽGNIAUŠ: Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen skeptiškai vertina Seimo opozicijos siūlymą steigti laikinąją tyrimo komisiją, siekiant aiškinti, ar eksparlamentarui Kristijonui Bartoševičiui galėjo būti nutekinta informacija apie jo atžvilgiu prokuratūros vykdomą tyrimą, nes esą „visi klausimai jau yra atsakyti“.
  • NESUTARIA: Sartų žirgų lenktynės greičiausiai nevyks ir šiemet - ne tik dėl to, kad dėl šiltų orų nepavyksta išlieti ledo tako Sartų hipodrome, bet ir todėl, kad Žemės ūkio ministerija šimtametę tradiciją nori perleisti Zarasų savivaldybei, kuri sako, kad būtų nepajėgi finansiškai.
  • PENSIJA: Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė tvirtina, kad šiuo metu šalyje esanti pensijų fondų sistema yra „katastrofiškai neteisinga“.
  • SKUNDAS: Aštuonios iš 39-ių nekilnojamojo turto bendrovių, pernai gruodį nubaustų už draudžiamą susitarimą, teismui apskundė Konkurencijos tarybos pernai gruodį joms skirtas baudas.
  • LAIVYBA: Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, praneša, kad nuo 12 val. laivyba Klaipėdos uoste atnaujinta.
  • TRIBUNOLAS: Europos šalių ir Europos Parlamento užsienio reikalų komitetų pirmininkai pasisako už specialaus tarptautinio tribunolo įsteigimą Rusijos nusikaltimų Ukrainoje kaltininkams.
  • UOSTAI: Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos delegacijai viešint Italijos Taranto jūrų uoste ir siekiant užtikrinti sistemingą bei ilgalaikį bendradarbiavimą, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.
  • SVEIKINIMAS: Pirmadienį prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino rašytoją, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą Saulių Tomą Kondrotą 70-mečio proga.
  • INSTITUTAS: Vietoj centrinio Kauno pašto ketinama įsteigti Nacionalinį architektūros institutą - nauja biudžetinė įstaiga Laisvės alėjoje turėtų pradėti veikti šių metų balandžio 1-ąją.
  • GARAŽAS: Klaipėdos tarybai tvirtinant trejų metų strateginį planą politikai kritikavo administraciją dėl centre nepastatyto požeminio garažo ir įpareigojo imtis darbų Danės gatvėje didinant automobilių vietų skaičių.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar reikėtų keisti moterų pavardžių rašybą, leidžiant galūnę -a?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar laikysitės astrologų rekomendacijų 2023 metams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

0 +4 C

-1 +4 C

 

-3 +3 C

-1 +3 C

0 +3 C

 

-2 +1 C

0-7 m/s

0-9 m/s

 

0-6 m/s