Reguliarusis rankinio sezonas baigtas: nė sykio nesuklupo tik Vilniaus „Šviesa“

(0)
Publikuota: 2021 balandžio 01 09:58:31, rankiniolyga.lt
×
VHC „Šviesa“ nugalėjo HC „Vilniaus“ rankininkus. Pranešimo autorių nuotr.

Vilniuje vykusiu derbiu trečiadienį baigėsi Lietuvos rankinio lygos reguliarusis sezonas. Po įnirtingos kovos pergalę 35:34 (16:17) paskutinėmis sekundėmis išplėšė VHC „Šviesa", nugalėjusi HC „Vilniaus" rankininkus.

Abi komandos - principinės varžovės, kurių kova vyksta iki paskutinės minutės. Ankstesnis jų susidūrimas taip pat baigėsi VHC „Šviesos" pergale minimaliu skirtumu - 30:29.

Rungtynes „Vilnius" pradėjo kluptelėjimu - „Šviesa" susikrovė persvarą, aikštelės šeiminkai įstengė stabilizuoti tik kėliniui įpusėjus (5:1, 5:5, 8:6, 9:9). Apylygis rezultatas laikėsi visą antrąją kėlinio pusę pirmaujant tai vienai, tai kitai komandai. Tačiau paskutinėmis sekundėmis iš Vaido Drevinsko rankų taikliai skriejęs kamuolys leido „Vilniui" įgyti psichologinį pranašumą pirmaujant vienu įvarčiu.

Ši persvara, panašu, prigesino „Šviesos" žaidimą, nors antrojo kėlinio metu komandai pavyko prisivyti šeimininkus, tačiau jie nebuvo aplenkti nė karto (19:19, 25:23, 28:26, 33:30, 34:32). Tačiau, kai jau rodėsi, kad „Šviesa" patirs pirmąjį savo pralaimėjimą, sėkmė nusisuko nuo „Vilniaus" rankininkų. Paskutines rungtynių minutes jiems nepavyko pelnyti nė vieno įvarčio, o svečiai pamažu išlygino rezultatą (34:34).

Išlyginamąjį įvartį įmetęs komandos aukštaūgis Rosvaldas Ramunis netruko sublizgėti dar kartą, paskutinėmis sekundėmis išplėšęs paskutinę VHC „Šviesos" pergalę - 35:34.

„Pralaimėjome Vilniaus derbį. Atrodo, kaip ir neblogai sekėsi. Abiejose komandose nebuvo kelių žaidėjų, kovėmės įvartis į įvartį, o gale iššvaistėme turėtą pranašumą", - nedaugžodžiavo HC „Vilnius" žaidėjas Martynas Lapinskas.

„Na, rungtynės, kaip visada. Pirmosios buvo kovingos ir paskutinėmis sekundėmis šiaip ne taip išplėšėme pergalę. Šįkart neturėjome kelių žaidėjų - Tado Rasakevičiaus, Karolio Bliuvo, Edmundo Pelėdos. Tačiau tai žaidėjui neturi nieko reikšti, ir turi visi žaisti. Kaip matome, neapsigynėme ir vienas jų žaidėjas primetė gal 15 įvarčių. Negalima taip leisti vienam žaidėjui tempti visą komandą ir visas rungtynes", - savo komandos pasirodymui priekaištų turėjo VHC „Šviesa" žaidėjas Valdas Drabavičius.

HC „Vilnius": Vaidas Drevinskas - 15, Mindaugas Urbonas - 6, Martynas Lapinskas - 4, Robertas Skobas, Arminas Milaknis, Domantas Raudonius ir Lukas Markaitis - po 2, Tautvydas Damašauskas - 1.

VHC „Šviesa": Valdas Drabavičius - 9, Karolis Antanavičius - 8, Šarūnas Ugianskis - 6, Tomas Bernatavičius ir Rosvaldas Ramunis - po 4, Taurintas Markiavičius - 3, Artūras Švilpa - 1.

Atkrintamosios - po dviejų savaičių

„Šviesa" reguliarųjį sezoną baigė nepatyrusi nė vieno pralaimėjimo - iškovojo 13 pergalių ir pasiekė vienerias lygiąsias su Alytaus „Varsa-Stronglasu". Antroje turnyrinės lentelės vietoje - Klaipėdos „Dragūnas" (10 pergalių, 4 pralaimėjimai), trečioje - Alytaus „Varsa-Stronglasas" (9 pergalės, 2 lygiosios, 3 pralaimėjimai).

Po dviejų savaičių, balandžio 14 d., prasidės atkrintamųjų kovos.

Lyderė „Šviesa" susitiks su paskutinėje, aštuntoje, vietoje likusia HC „Utena", „Dragūnas" - su septintoje vietoje esančia Šiaulių „SC Dubysa", „Varsa-Stronglasas" - su šeštoje vietoje esančiu Panevėžio „SC-RSSG-Grifu", o ketvirtąją vietą užimantis Kauno „Granitas-Karys" - su penktoje vietoje likusia HC „Vilniaus" ekipa.