Rasa Leleivytė „Strade Bianche“ lenktynėse užėmė 11 vietą

(0)
Publikuota: 2020 rugpjūčio 01 23:08:01, Tomas Gaubys
×
Vytauto Dranginio (LTOK) - Eltos nuotr.

Šeštadienį Italijoje vykusiose 6-osiose moterų dviračių lenktynėse „Strade Bianche“ (UCI WWT kategorija) Rasa Leleivytė („Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano“) iškovojo 11-ą  vietą. Nuo vasario mėnesio nelenktyniavusi lietuvė pelnė 30 pasaulio reitingo taškų. Tai – geriausias Rasos pasirodymas nuo 2015 metų rengiamose lenktynėse.

Nugalėjo dabartinė pasaulio grupinių lenktynių čempionė olandė Annemiek van Vleuten („Mitchelton – Scott“). Ji 136 km nuvažiavo per 4 val. 3 min. 54 sek. (vid. greitis – 33,46 km/h) ir artimiausią varžovę aplenkė 22 sek. A. van Vleuten apgynė nugalėtojos titulą ir pelnė 200 pasaulio reitingo taškų. Nyderlandų dviratininkė šiemet laimėjo visas penkerias lenktynes, kuriose dalyvavo. R. Leleivytė nuo nugalėtojos atsiliko 5 min. 21 sek.

Į pirmąjį dešimtuką pateko net keturios pasaulio čempionės. Ketvirta finišavo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių, 2018 metų pasaulio ir 2016 metų Europos čempionė olandė Anna van der Breggen („Boels – Dolmans“, +2.05), šešta – Londono olimpinių žaidynių ir po triskart pasaulio bei Europos čempionė kita olandė Marianne Vos („CCC – Liv“, +2.26), o dešimta – 2007 metų pasaulio čempionė italė Marta Bastianelli („Ale BTC Ljubljana“, +5.20).

14-ą vietą užėmė Lentvaryje gimusi Slovėnijos čempionė Eugenia Bujak („Ale BTC Ljubljana“, +6.02).