Rankinio lygoje – kauniečių trileris ir lengva „Šviesos“ pergalėnuotraukos

2019 spalio mėn. 09 d. 23:31:01 Perskaitė 500

Trečiadienį Lietuvos rankinio lygoje (LRL) vyko dvejos rungtynės. Garliavos sporto ir kultūros centre vyko Kauno derbis, jame grūmėsi „Kauno Ąžuolas-KTU” ir „Granitas-Karys“. Po įtemptos ir grubios kovos pergalę šventė Kauno „Granitas-Karys“ – 34:30 (15:15). Tuo tarpu Vilniaus „Šviesa“ išvykoje nugalėjo Šiaulių „SC Dubysą“ 44:21 (20:11).

 

Lengvos ir švelnios. Tobulai netinkantys žodžiai Garliavos sporto centre vykusioms rungtynėms. Abi komandos gavo po 7 pašalinimus 2 minutėms, abiejų komandų žaidėjai prieš savo akis išvydo ir raudonas korteles. Tiesa, aikštelės šeimininkai “Kauno Ąžuolas-KTU” vis tik buvo grubesni už ką susilaukė teisėjų dėmesio ir aštuonis kartus sulaukė 7 metrų baudinių į savo vartus.

Pirmasis kėlinys prasidėjo apylygiu rezultatu, kol „Granitas-Karys“ nesužaidė serijos 5:0 – (2:2, 4:4, 10:5). KTU rankininkai likusį kėlinio laiką tirpdė šią persvarą ir iki kėlinio pabaigos jiems tai pavyko. Nors kėlinys baigėsi lygiosiomis 15:15. Tačiau aikštelės šeimininkai jau turėjo verstis be Aurimo Balčiūno, kurio grubus žaidimas leido jam rungtynes baigti anksčiau.

Antrojo kėlinio pradžioje savo rungtynes baigė ir granitietis Paulius Zėringis. Tačiau tai nesutrukdė komandoms kovoti lygioje kovoje iki paskutinių kėlinio minučių – (17:17, 23:23, 30:30). Kėlinio pabaigą užtikrinčiau sužaidė ir pergalę pasiekė Kauno „Granitas-Karys“.

„Supergeros rungtynės. Labai geras pasiruošimas mūsų rungtynėms savaitgalį Estijoje. Matome savo gerąsias vietas, matome ir ką turime tobulinti. O varžovai atliko savo darbą, jie buvo nusiteikę kovai. Pergalę lėmė maži dalykai, kuriuos“, – „Kauno Ąžuolo-KTU“ treneris Darius Talačka

„Tikslų neįvykdėme. Praleidome daug įvarčių. Strigome tiek gynyboje, tiek puolime. Džiugina tik, tiek, kad laimėjome“, – komandos žaidimu patenkintas nebuvo Kauno „Granito-Kario“ vartininkas Lukas Gurskis.

Rungtynės Šiauliuose prasidėjo aiškiu svečių dominavimu. „Šviesa“ per pirmas 10 rungtynių minučių susikrovė 5 įvarčių persvarą, kurią, laikui bėgant padvigubino – (7:2, 10:5, 14:6, 17:7). Pirmasis kėlinys baigėsi 20:11.

Antrasis kėlinys aikštelės šeimininkams lengvesnis nebuvo – vilniečiai atkarpomis 4:0, 3:0 ir 6:0 įrodė savo pranašumą prieš „SC Dubysą“ – (25:12, 28:13, 40:18). Kėlinys baigėsi kiek didesne, nei dviguba „Šviesos“ pergale  44:21.

„Didžiausias skirtumas – žaidimo brandumas. „Šviesa“ jau žaidusi Europos iššūkio taurėje, o mes net negalime nė vienoms rungtynėmis susirinkti visos komandos. Penkiolika minučių dar priešinomės, Tačiau po to pradėjome klysti. Visą laiką bandėme išvengti greitų atakų, tačiau vilčių buvo nedaug”, – neslėpė Šiaulių „SC Dubysos“ treneris Arūnas Balčiūnas.

„Tikslas buvo pasiruošti savaitgalio rungtynėms, akcentavome gynybą ir greitą puolimą. Tačiau gynyba dar esame nepatenkinti, šiose rungtynėse neturėjome praleisti 20 ar daugiau įvarčių“, – „Šviesos“ žaidėjas Ignas Jonuška.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net