Protinga taktika atnešė L.Hamiltonui trečiąją sezono pergalęnuotraukos (1)

2021 gegužės 10 15:35:41 Perskaitė 79

Ketvirtąjį "Formulės-1" etapą - Ispanijos "Grand Prix" lenktynes Barselonoje - laimėjo čempiono titulą ginantis britas Luisas Hamiltonas (Lewis Hamilton) iš "Mercedes" komandos. Jis didžiąją lenktynių dalį atsiliko nuo olando Makso Verstapeno (Max Vertappen), tačiau pastarojo atstovaujama "Red Bull" ekipa pralaimėjo taktinę kovą.

 

Lenktynių išvakarėse L.Hamiltonas laimėjo kvalifikaciją ir taip dar kartą perrašė rekordų istoriją. Tai buvo jubiliejinė - 100-oji - brito pergalė kvalifikacijoje. Lenktynėse pirmąja poziciją ilgai džiaugtis neteko, nes L.Hamiltoną iškart po starto aplenkė jo pagrindinis konkurentas M.Verstapenas.

Olandas ilgai laikėsi priekyje, tačiau "Red Bull" pražiopsojo lemiamą "Mercedes" manevrą. L.Hamiltonas laiku užsuko į antrąjį sustojimą, po kurio, važiuodamas su naujomis padangomis, nesunkiai pasivijo varžovą ir jį aplenkė, likus šešiems ratams.

"Tempas buvo geras ir supratau, kad galiu atakuoti M.Verstapeną. Prieš antrąjį etapą jau buvau beveik pradėjęs ataką, todėl rimtai abejojau komandos kvietimu važiuoti į techninio aptarnavimo zoną. Visgi padariau tai, ko prašė komanda, nes esame įpratę pasitikėti vienas kitu. "Mercedes" šiose lenktynėse dirbo fantastiškai", - varžybas komentavo L.Hamiltonas. Ispanijos "Grand Prix" birtas laimėjo šeštą kartą per savo karjerą, taip jis pakartojo vokiečio Mikaelio Šumacherio (Michael Schumacher) rekordą.

Trečiąją pergalę iš keturių galimų šį sezoną pasiekęs L.Hamiltonas bendrojoje įskaitoje persvarą prieš M.Verstapeną padidino iki 14 taškų. Penktasis čempionato etapas gegužės 23 d. vyks Monake. Iš viso numatyti 23 etapai.

Rezultatai

1. Luisas Hamiltonas ("Mercedes", Didžioji Britanija) - 1 val. 33 min. 7,7 sek.
2. Maksas Verstapenas ("Red Bull", Nyderlandai) - atsiliko 15,8 sek.
3. Valteris Botas ("Mercedes", Suomija) - 26,6 sek.
4. Šarlis Lekleras ("Ferrari", Monakas) - 54,6 sek.
5. Serchijus Peresas ("Red Bull", Meksika) - 63,7 sek.
6. Danielis Rikiardas ("McLaren", Australija) - 73,8 sek.
7. Karlosas Sainsas ("Ferrari", Ispanija) - 74,7 sek.
8. Landas Norisas ("McLaren", Didžioji Britanija) - 1 ratu.
9. Estebanas Okonas ("Alpine", Prancūzija) - 1 ratu.
10. Pjeras Gasli ("AlphaTauri", Prancūzija) - 1 ratu.

Bendroji įskaita

1. L.Hamiltonas - 94 tšk.
2. M.Verstapenas - 80 tšk.
3. V.Botas - 47 tšk.
4. L.Norisas - 41 tšk.
5. Š.Lekleras - 40 tšk.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net