Po daugiau nei paros lenktynių distancijoje dvi Lietuvos įgulos Europos čempionatą tęsia geriausiųjų dešimtukenuotraukos

2022 rugpjūčio 09 18:00:10

Po 25 valandų lenktynių distancijoje, kone bortas į bortą varžantis su rimtais konkurentais, kurių kiekvienas svajoja apie pergalę Europos ORC jūrinio buriavimo čempionate, dvi iš trijų Lietuvos įgulų rikiuojasi geriausiųjų dešimtuke. Aukščiausią, 8 poziciją, po ilgojo navigacinio etapo užima kapitono Sauliaus Pajarsko vadovaujama „Rhino" įgula, 10 vietą - Raimondo Šiugždinio vadovaujama „Arabela-Auga" įgula, o 15 vietą - Tauro Rymonio „Dia".


„Sąlygos buvo tikrai labai nelengvos, bent jau mums, kaip šio laivo naujokams. Daug privargom, buvo ir stipraus vėjo, ir labai silpno, laivas ir plaukė, ir nelabai, tikrai nemažai kankinomės distancijoje. Bet viskas baigėsi gerai. Distancijos pabaigoje papūtė mums šiek tiek stipresnis vėjas ir finišavome greičiau", - po finišo įspūdžiais dalinosi įgulos „Rhino" kapitonas Saulius Pajarskas.

Kad etapas buvo itin sudėtingas, jam pritarė ir „Arabela-Auga" kapitonas Raimondas Šiugždinis.

„Sudėtingiausia, ko gero, buvo ta pastovi įtampa, kuri dėl nemigos tik dar labiau jautėsi. Varžovai visada buvo šalia vienas kito, vėjo gavome ir silpno, ir stipraus, visame etape buvo ir nesėkmingų momentų, ir linksmų. Visa tai reikėjo vertinti, ieškoti priežasčių, kodėl sekasi geriau ar blogiau. Ir ta įtampa, tas susikaupimas nenutrūko visas 25 valandas", - po finišo teigė R. Šiugždinis.

Ši komanda finišo liniją fiziškai kirto ketvirti, po beveik 9 minučių finišą pasiekė ir pirmąkart šiemet ORC jūriniame čempionate startuojanti kapitono Sauliaus Pajarsko vadovaujama „Rhino" įgula, o kiek vėliau - ir Tauro Rymonio vedama „Dia" komanda.

Realūs finišo rezultatai čempionate perskaičiuojami pagal specialų ORC balą, leidžiantį išlyginantį skirtingų jachtų pajėgumus. Pagal perskaičiuotą rezultatą po pirmojo Europos čempionato etapo savo grupėje į aukščiausią - 8 - vietą iškopė „Rhino" įgula, „Arabela-Auga" užima 10 poziciją, o „Dia" - 15.

Pirmajame etape Lietuvos atstovai turėjo įveikti ilgą, 144 jūrmyles (apie 267 km) besidriekiančią distanciją Norvegijos pakrantėje, ties Hanko sala. Šis etapas išmėgino ne tik buriuotojų ištvermę, mat teko buriuoti daugiau bei parą be poilsio, bet ir navigacinius bei taktinius sugebėjimus - teisingą burių parinkimą ir sureguliavimą skirtingoms sąlygoms bei vėjo kryptims, sėkmingą povandeninių kliūčių, seklumų ir uolų aplenkimą.

Pailsėję buriuotojai jau rytoj, trečiadienį, startuos antrajame Europos ORC čempionate, kur susirungs jau trumpose, dinamiškose priešvėjinėse-pavėjinėse distancijose.

Europos čempionatas truks iki rugpjūčio 13 dienos ir didžioji likusių dienų dalis bus skirta būtent trumpoms sportinėms lenktynėms, tačiau penktadienį, priešpaskutinę dieną, komandos turėtų susirungti dar viename ilgesniame, iki 12 valandų, truksiančiame navigaciniame etape.

Praėjusių metų čempionai, Estijos įgula „Matilda 4" (kpt. Juss Ojala) po pirmojo etapo užima 5 vietą. Pirmauja Švedijos įgula „Team Pro4u (kpt. Patrik Forsgren), antroje vietoje - Estijos „Katarina II (kpt. Aivar Tuulberg), trečioje - Norvegijos „Ibb" (kpt. Henrik Tangen). Iš viso į čempionatą susirinko 55 komandos iš 7 Europos jūrinių valstybių.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net