Pirmosios raketės egzaminasnuotraukos (1)

2021 birželio 04 14:10:00 Perskaitė 292

Į trečiąjį atviro Prancūzijos čempionato ratą patekusio Ričardo Berankio šeštadienį laukia ypatingas iššūkis - teks žaisti su reitingo lyderiu Novaku Džokovičiumi (Novak Djokovic). Iki šiol lietuvio ir serbo keliai susikirto tris kartus, rimtai pasipriešinti varžovui R.Berankis sugebėjo tik kartą.

 

 

Kaip jau skelbėme, į trečiąjį Prancūzijos čempionato ratą 30-metis R.Berankis (93-ioji pasaulio raketė) pateko pirmą kartą per savo karjerą. Įveikęs australą Džeimsą Dakvortą (James Duckworth, 101), jis užsitikrino 90 reitingo taškų ir 113 tūkst. eurų premiją. Tam, kad užsidirbtų dar daugiau, lietuviui reikės sukurti stebuklą.

Būsimas Ričardo varžovas N.Džokovičius antrajame rate 6:3, 6:2, 6:4 nugalėjo lietuvio kaimyną reitinge - 92-ąją vietą užimantį urugvajietį Pablą Kuevasą (Pablo Cuevas). Panašu, kad serbo stovykloje viskas yra gerai. „Žaidžiu gerai, jaučiuosi puikiai. Esu pasiruošęs eiti ratas po rato, žingsnis po žingsnio", - sakė pirmoji pasaulio raketė.

R.Berankis su N.Džokovičiumi Paryžiuje susidūrė ir pernai. Tai įvyko antrajame rate, lietuvis pralaimėjo 1:6, 2:6, 2:6. Lygiai tokiu pačiu rezultatu serbas sutriuškino Ričardą 2013 m. atviro JAV čempionato pirmajame rate. Rimtai pasipriešinti reitingo lyderiui pavyko pernai ATP 1000 serijos turnyre Sinsinatyje (JAV), kur R.Berankis nusileido N.Džokovičiui 6:7, 4:6.

Vyrų varžybose Paryžiuje ketvirtadienį sensacijų nebuvo užfiksuota. Kartu su N.Džokovičiumi į trečiąjį ratą žengė dar keli pirmojo dešimtuko tenisininkai - čempiono titulą ginantis ispanas Rafaelis Nadalis (3), šveicaras Rodžeris Federeris (Roger Federer, 8), italas Matejus Beretinis (Matteo Berrettini, 9) bei argentinietis Diegas Švarcmanas (Diego Schwartzman, 10).

Iš moterų varžybų pasitraukė reitingo lyderė Ešlė Barti (Ashleigh Barty). Australė dėl dubens traumos nebaigė antrojo rato mačo su lenke Magda Linete (Magda Linette, 45), kuriame atsilikinėjo 1:6, 2:2. „Labai skaudu. Mano sezonas ant grunto buvo puikus, bet čia pačiu netinkamiausiu metu sutrukdė trauma. Ją patyriau savaitgalį ir laiko atsigauti beveik nebuvo. Mažas stebuklas, kad galėjau žaisti pirmojo rato mačą. Antrajame buvo dar sunkiau, pasiekiau stadiją, kai žaisdama rizikuočiau sveikata. Skausmas buvo pernelyg stiprus", - teigė E.Barti.

Iškrito ir čekė Karolina Pliškova (10), kuri 5:7, 1:6 nusileido amerikietei Sloun Stivens (Sloane Stephens, 59). Savo mačus laimėjo amerikietė Sofija Kenin (Sofia Kenin, 5), ukrainietė Elina Svitolina (6) ir lenkė Iga Sviontek (Iga Swiątek, 9).

 

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net