respublika.lt

„Pink Run“ bėgimo dalyviai sergančioms moterims skyrė rekordiškai didelę paramą

2021 rugsėjo 30 12:15:18
Robertas Trakys

„Norisi prisidėti nors maža dalimi", - šyptelėjo viena pajėgiausių Lietuvos stajerių Loreta Kančytė. Šį sekmadienį Kaune vyks jau aštuntasis rožinio kaspino bėgimas prieš krūties vėžį „Pink Run su BENU", kurio tikslai - paremti onkologinėmis ligomis sergančias moteris bei paskatinti jas tikrintis.

×
nuotr. 1 nuotr.
„Pink Run“. Organizatorių nuotr.

 

Per visą renginio egzistavimo laikotarpį sergančių moterų reabilitacijai paaukota daugiau nei 27 tūkst. eurų. Šiemet paramos suma bus rekordinė - jiturėtų perkopti 6 tūkst. eurų. Paaukotos lėšos skiriamos sergančių moterų draugijoms: Kauno apskrities moterų sveikatos draugijai „Alma" bei onkologinėmis ligomis sergančių moterų draugijai „Eivena".

„Praėjusiais metais su renginio rėmėju irorganizatoriumi BENU vaistine nusprendėme užsibrėžti tikslą. Pernai pavyko surinkti virš 4 tūkst. eurų, tad norėjome šiemet pasiekti 5 tūkstančių paramą. Tą pavyko pasiekti. Panašu, kad rekordinį skaičių perkopsime ir dalyvių gausa, - teigė renginį organizuojančio „Kauno maratono klubo" direktorius Regimantas Tarasevičius. - Šis renginys iš savęs yra kitoks. Kilnus tikslas, renkama parama ir visus vienijanti rožinė spalva. Daug dalyvių nori bėgti su kostiumais ir tai traukia dalyvius. Bėgama už savo mamą, močiutę, dukrą ar seserį - už mylimus žmones."

„Pink Run" bėgimas praėjusiais metais tapo vienu pirmųjų masinio bėgimo renginių po Covid-19 pandemijos pradžios. Tada startuojančių dalyvių grupes organizatoriai atskyrė kas 30 sekundžių, taip išvengę bėgikų būriavimosi. Tuo tarpu šiemet dalyvauti renginyje galės tik galimybių pasą turintys bėgimo entuziastai, o varžybų rėmėjai „Litdent" dovanos apsaugines veido kaukes tiek prieš bėgimą, tiek po jo.

„Dėl saugumo reikalavimų startuojančiųjų grupes atskyrėme po 500 žmonių. Pavyzdžiui, „Kardiolitos 5 km" distancijoje tikimės 1000 dalyvių, todėl šiame nuotolyje startai bus du. Į renginio vietą bus galima patekti tik turint galimybių pasą, kuriuos tikrinsime dalindami dalyvių numerius. Be to, visi bėgikai privalės dėvėti apsaugines kaukes", - sakė R.Tarasevičius.

Rožinio kaspino bėgime jėgas išbandys šalies elitui priklausantys lengvaatlečiai: olimpiečiai Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė, Remigijus Kančys bei pastarojo sesuo L.Kančytė, kuriai šiemet priklauso geriausias Lietuvos sezono rezultatas bėgant pusmaratonį. Kaune ji varžysis 10 km distancijoje.

„Smagu, kad tokie bėgimai vyksta. Palaikau ir kada tik yra galimybė, visada dalyvauju. Dažniausiai bėgu ne dėl rezultato. Smagu palaikyti moteris ir prisidėti bent maža dalimi, parodyti, kad jos ne vienos. Bent ta nedidele suma galime prisidėti prie jų sveikimo", - teigė L.Kančytė.

Sportininkė džiaugiasi, kad šiemet masiniai bėgimo renginiai sugrįžo, o tai padidino motyvaciją treniruotis.

„Iš tikrųjų dabar varžybų yra labai daug. Galima bėgti kone kiekvieną savaitgalį. Artimiausiu metu keli savaitgaliai suplanuoti su varžybomis. Praeitais metais buvo sunku, nes ruošiausi ir nežinojau kam ruošiausi, o dabar žinau tikslą, žinau, kur bėgsiu, kur startuosiu ir dėl ko treniruojuosi kiekvieną dieną", - šyptelėjo L.Kančytė.

Renginio pradžia - sekmadienį 10 val. Kauno Nepriklausomybės aikštėje prie Kauno šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios (Soboro).

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • SKULPTŪRA: Lapkričio 27 dieną, artėjant 65-osioms brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago žūties metinėms, Merkinėje buvo atidengta skulptoriaus Gintauto Lukošaičio sukurta skulptūra „Vanagas su vanagėliu“ ir atidarytas Lietuvos partizanų vado vardu pavadintas skverelis.
  • TVARKA: VRM keičia užsieniečių įsileidimo tvarką, siekdama, kad į šalį neatvyktų Lietuvai priešiškų užsienio valstybių piliečiai, galintys kelti grėsmę nacionaliniam saugumui ir viešajai tvarkai - tikimasi, kad tai padės apsisaugoti nuo savo biografijos detales slepiančių rusų.
  • TEISĖJA: Po dešimties metų teisėjos darbą paliekanti Vilniaus miesto apylinkės teismo apylinkės teismo teisėja Ramunė Makelienė sako „labai pavargusi ir perdegusi“ nuo įtempto darbo ir jo krūvio - ji papildė sąrašą teisėjų, paliekančių ir kritikuojančių teismų sistemą dėl sunkių darbo sąlygų.
  • LĖŠOS: Išnaudoję šiems metams komandiruotėms skirtas lėšas parlamentarai į jas vyks kitų metų sąskaita - Seimo kanceliarijos duomenimis, iki lapkričio 8-osios komandiruotėms išleisti 458 tūkst. 898 eurai.
  • ORIGINALAS: Istorinėje Prezidentūroje Kaune sekmadienį baigiamas eksponuoti iš Vokietijos atvežtas Vasario 16-osios Akto originalas.
  • AKCIJOS: Vakarų sankcijų suvaržytos Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ trąšas iki šių metų vasario Klaipėdos uoste krovusio Birių krovinių terminalo (BKT) didžiausias akcininkas Igoris Udovickis neatskleidžia, ar iš „Belaruskalij“ įsigijo 30 proc. jo valdomų BKT akcijų ir taip tapo vieninteliu įmonės savininku.
  • EGLUTĖS: Parduotuvėse, įskaitant ir elektronines, jau porą savaičių vyksta aktyvi prekyba dirbtinėmis kalėdinėmis eglutėmis - nors šį sezoną eglutės šiek tiek pabrango, jų pardavimai ne tik nemažėja, bet ir auga.
  • KALĖDOS: Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė šeštadienį įžiebė pagrindinę Prezidentūros šv. Kalėdų eglę, papuoštą visoje Lietuvoje žmonių sukurtomis dekoracijomis.
  • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
  • MOKYTOJA: Vilniaus savivaldybės komisija konstatavo, kad lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė į darbą „Juventos“ gimnazijoje grąžinta pažeidus tvarką – tinkamai nepaskelbus atrankos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar dalyvausite savo miesto eglutės įžiebimo šventėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 0 C

-3 +1 C

 

-2 0 C

-2 +1 C

-1 +1 C

 

-2 +1 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-3 m/s