(0)
Publikuota: 2021 liepos 19 08:36:32, Lietuvos rankinio federacija
×
nuotr. 2 nuotr.
Per žingsnį nuo aukso – finale po dramatiškos kovos lietuvaitės nusileido turnyro šeimininkėms. Lietuvos rankinio federacijos nuotr.

Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinė Italijoje vykusiose Europos čempionato B diviziono pirmenybėse Italijoje liko antroje vietoje. Permainingame ir atkakliame finalo mače lietuvės 25:27 (11:10) nusileido čempionato šeimininkėms Italijos merginoms.

Finalinį susitikimą geriau pradėjo Lietuvos rinktinė (4:1), o įpusėjus kėliniui lietuvės turėjo net ir 4 įvarčių pranašumą - 9:5. Vis tik tuomet italės perėmė iniciatyvą ir prieš pertrauką Lietuvos pranašumas jau tebuvo minimalus - 11:10.

Antrajame kėlinyje Italija spurtavo ir prabėgus 12 minučių šios komandos persvara siekė 3 įvarčius - 19:16. Prasta kėlinio pradžia lietuvių iš vėžių neišmušė ir rezultatas vėl buvo išlygintas - 19:19.  Likus žaisti 5 minutes italės išsiveržė į priekį (23:22), o Lietuvos rinktinės bandymai pasižymėti baigėsi netiksliais metimais. Likus vos daugiau nei minutei Italija jau pirmavo 3 įvarčiais ir nors Lietuvos rinktinė sugebėjo priartėti maksimaliai (25:26), tačiau paskutinės atakos metu italės neklydo ir dar pridėjo vieną įvartį - 27:25.

Lietuvos rinktinei finaliniame mače Silvija Mackonytė pelnė 8 įvarčius, Mantė Voskresenskaja pridėjo 6, Dominyka Andronik ir Martyna Ustilaitė - po 3, Singirda Kulikovaitė ir Vakarė Petrėtytė - po 2, Kamilė Stanelytė - 1.

Nugalėtojoms Ramona Manojlovič ir Giula Fabbo įmetė po 8 įvarčius, Luisella Podda ir Martina De Santas - po 3, Bevelyn Eghianruwa - 2, Luisa Ponti, Anna Campestrini ir Giulia Gozzi - po 1.

Trys Lietuvos rinktinės žaidėjos buvo išrinktos į čempionato simbolinį septynetą. Geriausia vartininke pripažinta Skirmantė Gečaitė, kairiojo krašto apdovanojimas atiteko Dominykai Andronik, dešiniojo pusiau krašto - Mantei Voskresenkajai.

Rezultatyviausia Lietuvos rinktinės žaidėja šiame čempionate buvo Silvija Mackonytė, kuri praėjusiame atrankos lange jau debiutavo ir moterų rinktinėje. Kairiojo pusiau krašto žaidėja viso įmetė 26 įvarčius.

Trečiąją vietą čempionate užėmė Serbijos rankininkės, kurias lietuvės palaužė pusfinalio etape. Mažajame finale serbės 23:22 nugalėjo vienas iš čempionato favoričių Ispanijos rankininkes.

Antrąją vietą užėmusi Lietuvos merginų iki 19 metų rinktinė įgavo teisę varžytis pasaulio čempionato atrankos varžybų paskutiniajame atrankos etape.

Rugpjūčio mėnesį Lietuvos U17 merginų rinktinė taip pat varžysis Europos čempionato B divizione, o pirmenybės vyks Klaipėdoje.