(0)
Publikuota: 2021 spalio 19 13:35:09, Lietuvos orientavimosi sporto federacija
×
nuotr. 6 nuotr.
Paskutinėse sezono orientavimosi sporto varžybose – dalyvių rekordas ir favoritų pergalės. D. Lazausko nuotr.

Baigėsi orientavimosi sporto varžybų sezonas. Palangoje vykusiose paskutinėse šio sezono varžybose startavo net 816 sportininkų. Tai didžiausias skaičius sportininkų šių metų orientavimosi varžybose.

Dėl Lietuvos taurės orientacininkai kovojo bėgte ir kalnų dviračiais.

Varžybose bėgte pirmą dieną orientacininkams teko įveikti apie 7,2 km su 31 kontroliniu punktu. Antrą dieną laukė apie 6,9 km distancija su 30 kontrolinių punktų. Lietuvos taurę iškovojo Algirdas Bartkevičius iš „Tako" klubo. Nugalėtojas trasą įveikė per 1 val. 12 min. 2 sek. Antrą vietą iškovojo Vilius Aleliūnas iš „Igtisa" komandos, trečias finišavo Henrikas Paužas iš „Dainavos".

„Palangoje vykusios paskutinės sezono varžybos pasižymėjo įdomiomis trasomis. Jos buvo greitos ir teko orientuotis tiek Palangos mieste, tiek kopose ar Birutės parke. Sekėsi labai gerai, pavyko išlaikyti didelį greitį ir nepadariau klaidų. Todėl labai džiaugiuosi pasiektu rezultatu. Buvo puiki varžybų organizacija, susirinko labai daug dalyvių ir visi galėjo puikiai praleisti laiką trasoje ir su šeimomis", - sakė Lietuvos taurės laimėtojas A. Bartkevičius.

Moterų varžybose bėgte per dvi dienas orientacininkėms teko įveikti apie 11,4 km su 49 kontroliniais punktais. Lietuvos taurės nugalėtoja tapo Emilija Teklė Gvildytė. „Medeinos" komandos atstovė trasą įveikė per 1 val. 13 min. 12 sek. Sidabrą laimėjo Kastė Rutkauskaitė iš „Ąžuolo" klubo, bronza atiteko Juditai Traubaitei iš „Fortūnos".

Dėl Lietuvos taurės orientacininkai dvi dienas varžėsi ir kalnų dviračiais. Vyrų varžybų dalyvių trasa - apie 17,7 km su 56 kontroliniais punktais. Distanciją greičiausiai per 1 val. 17 min. 59 sek. įveikė ir Lietuvos taurę antrus metus iš eilės iškovojo Jonas Maišelis iš „Perkūno" klubo. Antras finišavo Nojus Kalvaitis iš „Būdakalnio" komandos, trečias liko Vytautas Jonas Gvildys iš „S-Sportas" ekipos.

Moterų varžybose per dvi dienas orientacininkėms kalnų dviračiais teko įveikti apie 14,2 km su 46 kontroliniais punktais. Čempionės titulą apgynė favorite laikyta šių metų Europos vicečempionė Gabrielė Andrašiūnienė iš „S-Sportas" komandos. Nugalėtoja nuotolį įveikė per 1 val. 20 min. 20 sek. Antrą vietą užėmė Ramunė Arlauskienė iš „Būdakalnio", trečia finišavo Renata Paulauskienė iš „Medeinos".

Pirmą kartą istorijoje Lietuvoje buvo surengtos atkrintamosiose varžybos, vadinamosios „knock-out". Nuo šių metų „knock-out" rungtis yra įtraukta į pasaulio čempionatų programą, todėl nuspręsta ją rengti ir Lietuvoje. Atkrintamosiose varžybose startavo vardinius kvietimus gavę stipriausi 24 šalies orientacininkai.

Vyrų varžybų nugalėtoju tapo A. Bartkevičius, kuris finale apie 2 km trasą su 8 kontroliniais punktais įveikė per 6 min. 29 sek. Antrą vietą užėmęs V. J. Gvildys nugalėtojui pralaimėjo vos 1 sek. Bronzą laimėjęs V. Aleliūnas nugalėtojui pralaimėjo 25 sek.

Moterų varžybose triumfavo E.T. Gvildytė. Apie 1,6 km nuotolį su 8 kontroliniais punktais nugalėtoja įveikė per 6 min. 24 sek. ir artimiausią persekiotoją Godą Ziaziulytę aplenkė 4 sek. Trečioje vietoje finišavo čempionei 13 sek. pralaimėjusi J. Traubaitė.