VZ LOGO 3

Pasaulio regbio čempionate - „All Blacks“ pergalė favoritų mūšyjenuotraukos

2019 rugsėjo mėn. 21 d. 18:41:13
Ingrida Petuchovaitė, Elta

Pasaulio regbio čempionato Japonijoje antrąją dieną įvyko vienas labiausiai laukiamų mūšių grupės etape. B grupės pirmose rungtynėse akis į akį susigrūmė čempionės titulą ginanti Naujoji Zelandija ir Pietų Afrikos Respublika (PAR). Pergalę 23:13 (17:3) šventė 2011 ir 2015 metų pasaulio čempionai Naujosios Zelandijos regbininkai.

×
nuotr. 6 nuotr.
Pasaulio regbio čempionate - „All Blacks“ pergalė favoritų mūšyje. EPA-Eltos nuotr.

„All Blacks“ (Naujoji Zelandija) ir „Springboks“ (PAR) akistata visada susilaukia milžiniško dėmesio. Pilnutėliame Tokijo stadione Naujosios Zelandijos žaidėjai tradiciškai prieš rungtynes atliko maorių karo šokį Haką, bet susitikimą agresyviau pradėjo PAR rinktinė, kuri išsiveržė į priekį po tikslaus Handre Pollardo baudos smūgio, tačiau vėliau PAR regbininkai savo pranašumo nerealizavo ir ėmė apmaudžiai klysti. Už tai „All Blacks“ juos nubaudė George‘o Bridge‘o ir Scotto Barretto žeminimais.

Antroje mačo pusėje PAR bandė sugrąžinti intrigą. Po atkaklių pastangų Pieteris-Stephas du Toitas atliko žeminimą ir skirtumas sumažėjo iki 4 taškų (13:17). Vis dėlto tuomet Naujoji Zelandija privertė varžovus rinktis pražangas, o Richie Mo‘unga ir Beaudenas Barrettas baudų smūgiais įtvirtino savo komandos pergalę.

Video

Šioje grupėje dar rungtyniauja Italija, Namibija ir Kanada.

C grupėje Prancūzijos rinktinė po dramatiškos kovos ir pergalingo Camille'io Lopezo smūgio į nuo žemės atšokusį kamuolį (angl. drop-goal) 23:21 (20:3) įveikė Argentiną.

Prancūzijos rinktinė turėjo pranašumą pirmajame kėlinyje ir po geriausiu rungtynių žaidėjo pripažinto Gaelio Fickou ir Antoine‘o Dupont'o žeminimų pirmavo 20:3. Antrajame kėlinyje jau kovingumą demonstravo argentiniečiai. Guido Petti ir Julianas Montoya prispaudė kamuolį varžovų įskaitiniame plote, o po Benjamino Urdapilletos tikslaus baudos smūgio 68-ąją min. argentiniečiai išsiveržė į priekį 21:20.

Vos po minutės, C. Lopezas pelnė „drop-goalą“ ir sugrąžino prancūzams nedidelį pranašumą (23:21). Atsilaikę likusias 10 min. Prancūzijos regbininkai šventė svarbią pergalę.

Video

D grupės pirmosiose rungtynėse Australijos rinktinė po įspūdingai sužaisto antrojo kėlinio 39:21 (12:14) įveikė Fidžio komandą.

Prieš rungtynes savo karo šokį Cibį pademonstravę Fidžio regbininkai aktyviai pradėjo rungtynes ir po Peceli Yato žeminimo pirmavo 8:0. Fidžis dar turėjo susigražinęs 9 taškų pranašumą antrojo kėlinio pradžioje po rezultatyvios Waiseos Nayacalevu atakos, bet tuomet savo jėgą ėmė demonstruoti 2015 metų planetos pirmenybių finalininkai Australijos regbininkai.

Du žeminimus per penkias minutes Australijai pelnė Silatolu Latu, vėliau kamuolius įskaitiniame plote prispaudė Samu Kerevi bei Marika Koroibete ir australai nutolo bei šventė pergalę.

Fidžio rinktinė australų nėra įveikusi nuo 1954 metų.

Video

Sekmadienį pasaulio čempionate vyks dar trys mačai. Didžiausia intriga veikiausiai bus A grupėje, kur grumsis dvi „Šešių nacijų“ komandos - Airija ir Škotija. B grupėje susitiks Italija ir Namibija, o C grupėje - Anglija ir Tonga.

Pasidalink: Pasidalink: Facebook

• GAMYBA: pramonės gamyba rugpjūtį, palyginti su tuo pačiu praeitų metų mėnesiu, Lietuvoje sumažėjo 0,4 proc., skelbia Eurostatas.
  • MAŽESNĖ: vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina spalį siekė 4,31 cento už kilovatvalandę (kWh) be PVM ir, palyginti su tuo pačiu praeitų metų mėnesiu, sumažėjo 12,75 proc., praneša Valstybinė energetikos reguliavimo taryba

Ar teisinga, kad prekybos centrai savo mokesčius permeta ant vartotojų?

Ar mėgstate atostogauti vėsiuoju sezonu?