Pasaulio čempionate orientacininkas J.V.Gvildys - tarp 20 stipriausiųnuotraukos

2019 rugpjūčio mėn. 15 d. 12:51:36 Perskaitė 301

Trečiadienį Norvegijoje vykstančiame pasaulio orientavimosi sporto čempionate paaiškėjo 2019 metų čempionai ilgojoje trasoje.

 

Tiek vyrų, tiek moterų grupėje ketvirtus metus iš eilės čempionų titulus apgynė tie patys sportininkai. Tarp moterų užtikrintai nugalėjo švedė Tove Alexandersson, o vyrų - norvegas Olavas Lundanesas.

Solidus pasirodymas miške Jonui Vytautui Gvildžiui garantavo vietą tarp 20 stipriausių orientacininkų. Lietuvos rinktinės lyderis 16,6 km su 23 kontrolės punktų trasą įveikė per 1 val. 42 min. 14 sek. ir užėmė 19-ąją vietą. Vytautas Beliūnas trasoje sugaišo 1 val. 56 min. 28 sek. ir finišavo 42-ojoje vietoje.

Ketvirtąjį iš eilės, o iš viso jau šeštąjį aukso medalį ilgojoje trasoje iškovojo varžybų šeimininkas O. Lundanesas. Norvegas trasą įveikė per 1 val. 30 min. 9 sek. ir 1 min. 39 sek. aplenkė antrojoje vietoje likusį tautietį šių metų pasaulio jaunimo čempioną ilgojoje trasoje Kasperą Fosserį. Bronzos medalį iškovojo šveicaras Danielis Hubmannas, atsilikęs 2 min. 58 sek.

„Trasą pavyko įveikti gerai. Kol kas tikrai sunku pasakyti, kur daugiausiai pralošiau, nes nėra tarpinių laikų. Klaidų trasoje beveik nebuvo, galbūt šiek tiek klydau į aštuntą punktą ir trasos pabaigoje stabtelėdavau prie punktų. Viską sudėjus suskaičiuoju apie 1 min. klaidų. Vietovė fiziškai sudėtinga. Gruntas vietomis labai minkštas ir bėgimas juo reikalauja daugiau jėgos, o ne greičio. Orientuotis buvo gana paprasta, išskyrus ilgus prabėgimus. Buvo sunku įžvelgti geriausius variantus, o ir dabar po trasos dar nėra aišku, kaip juos reikėjo bėgti. Užimta vieta esu patenkintas, bet dar labiau patenkintas, kaip susitvarkiau su spaudimu ir įveikiau trasą. Manau, kad įdėtas darbas atsipirko, o ir skandinaviškoje vietovėje sunku tikėtis aukštesnės vietos“, - po finišo mintimis dalijosi J. V. Gvildys.

Moterų grupėje ketvirtus metus iš eilės nenugalima buvo T. Alexandersson. Švedė 11,7 km su 21 kontrolės punktu trasą įveikė per 1 val. 9 min. ir 6 min. 16 sek. aplenkė sidabro medalį iškovojusią švedę Liną Strand bei 6 min. 50 sek. bronzos apdovanojimą laimėjusią šveicarę Simoną Aebersold.

Gabija Ražaitytė trasoje užtruko 1 val. 31 min. 50 sek. ir užėmė 31-ąją vietą. Kastė Rutkauskaitė finišavo 43-ia, trasą įveikusi per 1 val. 39 min. 38 sek.
Ketvirtadienį čempionate numatyta poilsio diena, o varžybos tęsis penktadienį, kai paaiškės vidutinės trasos nugalėtojai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net