Paralimpinis kelialapis kišenėje

2019 liepos mėn. 10 d. 17:32:50
Aistė LABINAITĖ

Treneriui Valdui Gecevičiui užteko vos trijų mėnesių, kad atvestų Lietuvos aklųjų riedulio (golbolo) rinktinę iki paralimpinės svajonės. Mūsų šalies komanda pateko į Fort Veine (JAV) vykstančio paralimpinės atrankos turnyro finalą, kuris užtikrino kelialapį į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes. Pasak stratego, tai vienareikšmiškai svarbiausias jo karjeros laimėjimas.

×
Lietuvos paralimpinio komiteto nuotr.

V.Gecevičiaus auklėtiniai paralimpinės atrankos turnyro pusfinalyje 12:5 nugalėjo Kinijos komandą. Lietuvos rinktinė mačą pradėjo tokios sudėties: Mantas Brazauskis centre, Justas Pažarauskas kairiajame krašte ir Mantas Panovas dešiniajame krašte.

Mūsų šalies ekipa galingai pradėjo susitikimą ir pirmomis minutėmis pasiuntė varžovus į nokdauną, kai pasižymėjo J.Pažarauskas, o vėliau M.Panovas (2:0). Kinijos ekipai pavyko rezultatą sušvelninti, bet
M.Panovas jau kitos atakos metu atsakė oponentams įvarčiu ir grąžino Lietuvos rinktinei dviejų įvarčių persvarą. Kinai griebėsi visų įmanomų priemonių, bet jų nuo lietuvių atakų negelbėjo niekas - nei pertraukėlės, nei keitimai. Kėlinio viduryje mūsiškiai triuškino varžovus šešių įvarčių skirtumu, o prieš pertrauką kinams pavyko truputį sumažinti atsilikimą (3:8).

Antrojo kėlinio pradžioje Lietuvos rinktinė klydo ir padovanojo varžovams du baudinius, bet šie šansais nepasinaudojo. Vis dėlto kinai ginklų nesudėjo ir mažino atsilikimą (5:8). Paskutinėmis minutėmis mūsų šalies komanda dar keturis kartus pasiuntė kamuolį į kinų vartų tinklą ir šventė užtikrintą pergalę pusfinalyje.

„Jausmas fantastinis. Visa komanda taip jaučiasi. Matau, mano asistentė (Sandra Šalčiūtė) dar dabar dreba iš jaudulio. Emocijos kol kas valdo mus. Didžiuojuosi savo komanda. Prieš šį mačą nugalėjome JAV, dabar įveikėme Kiniją. Tai tokios didelės valstybės, bet golbole Lietuva yra geresnė“, - kalbėjo V.Gecevičius.

Treneriui paralimpinis atrankos turnyras JAV buvo pirmas tokio lygio išbandymas neįgaliųjų sporte. Iš krepšinio į golbolą atėjęs V.Gecevičius neįgaliųjų sporte, galima sakyti, žengė pirmuosius žingsnius.

„Tai svarbiausia pergalė mano, kaip trenerio, karjeroje. Juk tai paralimpiada. Po mačo su JAV sakiau, kad tokios įtampos nejutau net treniruodamas Vilniaus „Kibirkštį“. Čia net nėra apie ką daug kalbėti. Ši pergalė - neabejotinai svarbiausias laimėjimas“, - atviravo V.Gecevičius.

Lietuvos rinktinei turnyre JAV liko vienas mačas - finalas, kuriame laukia Turkijos rinktinė. Nors šio mačo vertė yra simbolinė, nes finalininkai jau turi bilietus į Tokiją, tačiau V.Gecevičius žada kovą iki pabaigos. Pasak trenerio, motyvacijos jo auklėtiniams tikrai nepritrūks.

„Turime turkams skolą už pralaimėjimą grupėje (A grupės rungtynėse Turkija įveikė Lietuvą 12:4). Be to, su komanda dabar eidami kalbėjome, kad norime sugiedoti Lietuvos himną iš širdies, o ne dėl kažkokio formalumo. Ruošimės, žaisime, o tikslas - pirma vieta“, - pridūrė V.Gecevičius.

Lietuva turi jau du kelialapius į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes. Anksčiau paralimpinį kelialapį mūsų šaliai iškovojo maratono bėgikė Aušra Garunkšnytė.

• OPEC: naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) narės ir jų partnerės, įskaitant Rusiją, sutarė sumažinti naftos gavybą dar 500 tūkst. barelių per dieną.
  • NELAIMĖ: Kupiškio rajone penktadienio pavakarę kaktomuša susidūrė du lengvieji automobiliai; pranešta, kad yra prispaustų, nukentėjusių žmonių.

Ar Seimui reikėtų parduoti savo viešbutį?

Kiek ketinate išleisti šventinėms dovanoms?