Publikuota: 2020 rugpjūčio 03 13:03:11, Lietuvos regbio federacijos inf.
×
nuotr. 3 nuotr.
Evaldo Černiausko nuotr.

Savaitgalį finišavo Baltijos regbio „Top“ lygos reguliarusis sezonas. Po paskutinio turo tapo aiškios pusfinalio poros. Kaip jau žinoma, į pusfinalį prasibrovė visos keturios Lietuvos komandos.

Reguliariojo sezono nugalėtojai Šiaulių „Baltrex-Šiaulių“ regbininkai pusfinalyje susitiks su Šiaulių „Šiaulių“ ekipa. Jau anksčiau pirmąją vietą užsitikrinę šiauliečiai paskutiniame ture išvykoje 38:7 (17:7) nugalėjo „Miesnieki“ (Latvija) ekipą.

Šiaulių klubas pirmasis išsiveržė į priekį po Armando Kalinauskos baudos smūgio, bet vėliau latviai surengė rezultatyvią ataką ir įgijo 4 taškų pranašumą (7:3). Šiauliečiams persvarą sugrąžino Arno Prielaido ir Kęstučio Karbausko žeminimai. Antrajame kėlinyje ėmė ryškėti „Baltrex-Šiaulių“ persvara. Taškus kamuolio prispaudimais pelnė Audrius Petrikas, Lukas Gylys ir A. Kalinauskas. Pastarasis yra rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas.

„Gal truputį ir apsnūdę pradėjome rungtynes, bet turėjome pasikeitusią sudėtį, daugiau žaidė atsarginiai žaidėjai, kai kurie žaidėjai gydo mikro traumas. Visi gavo pažaisti, todėl pradžioje gal ir atrodėme sunkiai kol įsižaidėme. Gal ir galėjome kiek pasitaupyti, bet jei norime tapti čempionais, reikia laimėti visas rungtynes“, - sakė geriausiu rungtynių žaidėju Šiaulių komandoje pripažintas Mindaugas Grigas.

Labiausiai intriguojančios buvo rungtynės Šiaulių derbyje tarp čempiono titulą ginančio „Vairo-Kalvio-Jupojos“ klubo ir „Šiaulių“ ekipos. Čia sprendėsi, kuri komanda užims antrąją vietą reguliariajame sezone.

Rungtynes užtikrintai 42:11 (18:11) laimėjo „Vairas-Kalvis-Jupoja“. Po pirmojo kėlinio „Vairas“ pirmavo dar tik 18:11, bet antrajame kėlinyje vis geresnę formą demonstruojantys Lietuvos čempionai neleido suabejoti pranašumu prieš Jono MIkalčiaus vedamus „Šiaulius“.

Nugalėtojams 17 taškų pelnė Donatas Vilimavičius, po 5 – Justinas Urbonas, Jurgis Urbonas, Tomas Mačiulis, Tomas Bagdonas ir Gediminas Marcišauskas.

„Kėliniai skirtingi, bet pirmajame kėlinyje darėme daugiau klaidų. Gynyboje žaidėme neblogai, bet pražangos suteikė priešininkams galimybę valdyti kamuolį. Kai klaidų sumažėjo, tai galėjome daugiau atakuoti ir tuo pačiu didinti pranašumą. Labai džiaugiamės, kad jaunimas po truputį įsivažiuoja ir gali žaisti lygiaverčiai patyrusiems regbininkams. Nors dar turime daug ką tobulinti, judame teisinga linkme“, - kalbėjo „Vairo-Kalvio-Jupojos“ treneris Gediminas Marcišauskas.

Geriausiais žaidėjais pripažinti D. Krečius ir Rokas Lipnickas („Vairas-Kalvis-Jupoja“).

Pusfinalyje „Vairas-Kalvis-Jupoja“ žais su Kauno „Ąžuolu“.

„Ąžuolo“ regbininkai šeštadienį svečiuose 32:17 (17:10) įveikė „Garkalne/Livonia“ (Latvija) komandą. Ši pergalė „Ąžuolui“ užtikrino trečiąją poziciją.

Latviai pirmojo kėlinio viduryje pirmavo 10:3, bet dar nesibaigus pirmajai mačo pusei Kauno ekipa išsiveržė į priekį 17:10. Antrajame kėlinyje kauniečiai atliko dar du žeminimus ir iškovojo pergalę.

„Ąžuolui“ 13 taškų pelnė Alanas Alasauskis, 10 – Žanas Sokolovas, po 5 – Justinas Šernas bei Shayne‘as Makombe.

Geriausiais žaidėjais pripažinti Nikolajs Petiunins („Garkalne/Livonia“) bei Darius Vaitkevičius („Ąžuolas“).

„Tikėjomės sunkaus susitikimo. Varžovai yra įrodę, kad gali gerai pradėti rungtynes. „Livonia“ yra fiziškai stipri komanda ir tą išnaudojo. Mums reikėjo tinkamai nusiteikti psichologiškai, todėl sunki pradžia buvo reikalinga. Mums reikėjo pakelti savo nuotaiką ir laikytis žaidimo plano visas 80 minučių. Mums buvo didelis iššūkis prieš sezoną paruošti žaidėjus, kad jie būtų tinkamai nusiteikę visas rungtynes. Rungtynių eigoje po truputį įsibėgėjome ir įrodėme savo pranašumą“, - kalbėjo „Ąžuolo“ treneris Linas Naujalis.