Olimpinio čempiono džiaugsmasnuotraukos

2016 gegužės 25 11:57:06

Lengvosios atletikos asociacija (LAA), tęsdama savo misiją, antrus metus iš eilės sukvietė jaunuosius bėgikus į olimpinio čempiono Remigijaus Valiulio bėgimo varžybas. Vaizdingame Birštono miesto parke vykusiame renginyje dalyvavo gausus būrys jaunųjų bėgikų, o jų startus stebėjo ne tik R.Valiulis, bet ir olimpinė čempionė Angelė Rupšienė.

 

Bėgimo varžybose dalyvavo Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai bei sporto centrų klubų auklėtiniai. Jaunieji sportininkai varžėsi šešiose amžiaus grupėse. Jauniausi berniukai ir merginos bėgo 500 metrų, o patys vyriausi vaikinai išbandė jėgas dvigubai ilgesnėje - 1000 m distancijoje. Visiems distanciją baigusiems dalyviams buvo įteikti atminimo medaliai, o greičiausi bėgikai apdovanoti specialiais medaliais ir R.Valiulio taurėmis.

1980 m. Maskvos olimpinėse žaidynėse 400 m estafetėje aukso medalį iškovojęs R.Valiulis „Vakaro žinioms“ sakė, kad vaikams tokios varžybos yra labai svarbios. „Smagu, kad net ir prizinių vietų nelaimėję dalyviai gauna atminimo dovanas, medalius. Tai motyvuoja, įkvepia noro sportuoti, dalyvauti varžybose, - samprotavo 57 metų R.Valiulis. - Bėgimas pats savaime yra sveikatos šaltinis. Ne visi gali siekti sportinių aukštumų bėgimo takelyje, ne visi ir turi tai daryti. Tačiau sportuoti savo malonumui ir bėgioti gali kiekvienas.“

R.Valiulio taurei laimėti skirtose bėgimo varžybose dalyvavo devynių bendrojo lavinimo mokyklų auklėtiniai, o geriausiai sekėsi šeimininkams. Komandų įskaitoje pirmą vietą užėmė iš viso 74 balus surinkusi Birštono gimnazija. Antroje vietoje liko 70 balų surinkusi Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija. Trečią vietą komandinėje įskaitoje užėmė 53 taškus surinkę Vilniaus rajono sporto mokyklos bėgikai.

„Stiklitos“ įsteigtus prizus bei „Gijos“ ir „Langvartos“ dovanas nugalėtojams teikė Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Vytas Kederys ir Lietuvos Respublikos Seimo narys Artūras Skardžius, jiems talkino ir olimpiniai čempionai R.Valiulis bei A.Rupšienė. Dalyviai taip pat galėjo numalšinti troškulį „Vilniaus alaus“ patiekta „Retro“ gira.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net