respublika.lt

Netiki, kad teisybė dar bus surasta

(0)
Publikuota: 2020 kovo 21 17:04:29, Aistė LABINAITĖ
×
nuotr. 4 nuotr.
Baidarininkas Edvinas Ramanauskas iš stovyklos Portugalijoje parvyko tiesiai į saviizoliaciją. Sauliaus Čirbos nuotr.

Olimpinių žaidynių organizatoriai ir žvelgdami koronavirusui į akis, vis dar teigia, jog svarbiausias pasaulyje sporto renginys liepos 24-rugpjūčio 9 d. Tokijuje (Japonija) įvyks. Sportininkai šioje vietoje pasidaliję į dvi barikadų puses - vieni, žinoma, laukia svajonių starto ir viliasi, kad jis nebus atšauktas, o kiti, kaip baidarininkas Edvinas Ramanauskas, mano, jog dalį pasaulio sukaustęs karantinas neleis visiems vienodai pasiruošti. Tad žaidynes reikėtų atidėti. „Bet kuriuo atveju, teisybės jau nebus, kažkas liks nuskriaustas“, - teigė 34-erių olimpinis prizininkas.

 


- Turėjote treniruočių stovyklą Portugalijoje, tačiau į gimtinę teko grįžti anksčiau, nei numatyta. Kiek ir kaip koronavirusas „apkarpė“ stovyklos planus? - „Vakaro žinios“ paklausė Edvino Ramanausko.

- Į Portugaliją išvykome kovo 4 d. Stovykla turėjo tęstis iki kovo 25 d. Žinoma, visą laiką sekėme informaciją tiek vietinėje, tiek Lietuvos žiniasklaidoje. Koronaviruso burbulas visur po truputį didėjo. Praėjus savaitei stovykloje, pamatėme, kad kelios didelės kartu besitreniruojančios komandos tiesiog per kelias valandas susipakavo savo daiktus ir išvažiavo. Buvo keista tai matyti. Po dienos jų pavyzdžiu pasekė dar kelios komandos. Taigi pradėjome darbuotojų klausinėti. Jie sakė, jog penkios komandos jau išvažiavo, o kitos keturios, kurios turėjo atvykti, paskambino ir pasakė, kad neatvažiuos. Mes irgi pradėjome galvoti, ką daryti, kai tokia situacija. Netgi pradėjome kurti planus, ką darysime, jeigu nebus skrydžių, ar ieškosime čia automobilio ir bandysime su juo grįžti, ar pan. Tačiau tuomet šalys pradėjo uždarinėti sienas. Taigi komandoje balsavome, ar norime likti ir pabaigti stovyklą, ar federacija bandys ieškoti variantų, kaip parskraidinti mus į Lietuvą. Buvo nuspręsta, kad grįžtame į gimtinę. Taigi per dieną buvo pakeisti bilietai ir praėjusį sekmadienį grįžome.

- Ar Portugalijos ir Lietuvos oro uostuose laukė ilgos patikros procedūros?

- Net keista, jog oro uostuose nebuvo jokių trukdžių, chaoso. Tiesa, tik grįžus į Lietuvą, oro uoste patikrino temperatūrą, užpildėme anketas. Žinoma, Portugalijos oro uoste visi naudojo savo apsaugos priemones - vieni buvo su kaukėmis, kiti su pirštinėmis, tačiau personalas su kažkokia specialia apranga tikrai nevaikščiojo. Skridome per Frankfurtą (Vokietija), ten turėjome 1,5 val. persėdimui. Mūsų kažkaip specialiai ten niekas nesutiko, tiesiog įėjome į terminalą ir tiek. Nors prieš porą savaičių iki to buvau matęs, kad Frankfurte patikrinimas vyksta labai rimtas. Tačiau galbūt Portugalija buvo ne ta šalis, kur didelis viruso protrūkis. Taigi labai ramiai atskridome, persėdome į kitą lėktuvą ir atskridome į Vilnių. O čia patikros procedūros vyko labai rimtai.

- Kaip Portugalijoje elgėsi vietiniai, ar jautėsi panika? Kokiomis nuotaikomis ten treniravosi sportininkai?

- Panikos iš tiesų nelabai buvo. Stovykloje visi tiesiog sportavo, darė savo darbą. Tačiau, kai visame pasaulyje šalys pradėjo atšaukinėti nacionalines atrankas į olimpines rinktines, pradėjome suprasti, kad čia tikrai ne juokas. Ir neaišku, kiek toli tai gali nueiti. Neseniai gavome laišką iš Tarptautinės baidarių ir kanojų irklavimo federacijos, kad visos tarptautinės varžybos, pavyzdžiui, atrankos, pasaulio taurės etapai, atšaukiami. Europos olimpinis atrankos turnyras turėjo vykti gegužės pradžioje Čekijoje, o pasaulinis - gegužės pabaigoje Vokietijoje. Galbūt, pavyzdžiui, olimpinė atranka bus nukelta iki žaidynių likus mėnesiui. Nežinau, kaip jie dėlios toliau tvarkaraštį. Jeigu Tokijo olimpinės žaidynės įvyks, nežinau, kaip sportininkai vienodomis sąlygomis galės pasiruošti joms ir, pirmiausia, ten patekti. Kalbama, jog gal tai vyktų pagal reitingus, tačiau nemanau, kad tai yra labai teisinga. Žinoma, dabar turbūt teisybės mažai rasi. Pavyzdžiui, juk vieni sportininkai dabar gali treniruotis, o mes - ne. Lietuvoje visos sporto bazės uždarytos, negalime naudotis irklavimo inventoriumi. Situacija sudėtinga. Gerai, jei tai tikrai užtruks tik dvi savaites, tačiau, o jeigu užsitęs ilgiau? Mes tarsi be rankų, nieko negalime daryti.

- Ar, kai pasaulyje vyksta tokie dalykai, kai daug nežinomybės dėl startų, pavyko stovykloje bent kažkiek susikaupti ir pasitreniruoti?

- Pajuokaudavome, kad galbūt dar sezonui neprasidėjus, jau reikėtų daryti jo uždarymą. Tačiau, kai buvome stovykloje, tiesiog treniravomės, darėme savo darbą, bandėm išspausti maksimumą ir nebūdavo sunku susikaupti. Turbūt per tiek metų mes jau įpratome, kad treniruotėje turime dirbti ir atsiduoti. Aišku, po treniruotės užplūsta kitokios mintys, kitokie pamąstymai.

- Dabar dviem savaitėms esate saviizoliacijoje. Kaip atrodo jūsų diena, kaip bandote namie sportuoti?

- Bandau daryti mankštas, atsispaudimus, atsilenkimus. Daugiau nelabai turiu reikiamo inventoriaus. Paskui reikės kažką galvoti. Kažkaip vėliau reikės bandyti parsigabenti irklavimo treniruoklį. Nes po tokios pertraukos bus tikrai labai sunku. Sportininkų net poilsis būna aktyvus, taigi labai sunku dabar sėdėti ir nieko nedaryti. Nors, žinoma, dabar net neaišku, kada koks startas bus, galbūt šiemet ir nebebus. Nors ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, ir Tarptautinis olimpinis komitetas sako, kad viskas gerai, žaidynės Tokijuje įvyks, bet turbūt net jie negali prognozuoti, kaip ši situacija su virusu toliau vystysis. Galbūt vienos šalys viską gerai susitvarkys, kitos galbūt ne. Tai, kaip žaidynėms reikės priimti visas šalis vienodai? Yra daug pamąstymų ir daug nežinios. Apskritai šioje situacijoje, kai pasaulyje viską jaukia virusas, matau tik minusus. Ir pasiruošimas žaidynėms bus sutrukdytas, ir daugiau nei pusė pajėgiausių sportininkų ten gali nedalyvauti. Žodžiu, bet kuriuo atveju, teisybės jau nebus, kažkas liks nuskriaustas.

- Jūsų nuomone, Tokijo olimpines žaidynes reikėtų atidėti? Kuriam laikui?

- Manau, jei visa ši situacija su virusu toliau tęsis ir sportininkai toliau negalės treniruotis, 100 proc. žaidynės turėtų būti atidėtos. Suprantu, kad olimpinės žaidynės yra ne vien sportas, tai kažkiek yra ir verslas, dideli pinigai. Tačiau, žiūrint iš sportininko pusės, norėtųsi, kad visi turėtų lygias galimybes kovoti dėl aukščiausių vietų. O, jei taip nebus, manau, tai nėra teisinga. Žaidynės turėtų būti atidėtos iki tol, kol visi galės normaliai treniruotis ir neturėti kažkokių pašalinių minčių apie virusus ar dar kažką.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +11 C

+6 +11 C

+7 +12 C

+9 +13 C

+12 +19 C

+18 +20 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s