respublika.lt

Neišblėstantis penkiakovininkės spindesys

(0)
2021 gruodžio 23 10:30:58
Aistė Labinaitė

Šiais metais Lietuvos sporto padangėje ir 2021 m. geriausių šalies sportininkų rinkimuose ryškiausiai spindėjo Lauros Asadauskaitės-Zadneprovskienės žvaigždė. Vienintelį medalį Lietuvai Tokijo olimpinėse žaidynėse iškovojusi 37-erių penkiakovininkė pripažinta geriausia metų sportininke. Tokio įvertinimo ji sulaukė ketvirtą kartą per savo karjerą. Tačiau metus penkiakovininkė užbaigė ne tik su šiuo titulu. Neseniai viena iš Nacionalinės sportininkų asociacijos (NSA) steigėjų tapo ir šios organizacijos prezidente. „Suderinti prezidentės pareigas su sportininkės karjera nebus lengva. Veiklos tikrai bus daugiau, bet juk NSA vairą kažkam reikia perimti. Norime, kad NSA egzistuotų, plėstųsi ir toliau gyvuotų", - „Vakaro žinioms" sakė L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

×
nuotr. 1 nuotr.
Penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ketvirtą kartą per savo karjerą pripažinta geriausia Lietuvos metų sportininke. Stasio Žumbio nuotr.


Bendra kova

NSA, kuri vienija daugiau nei 60 skirtingų sporto šakų atletų, įkurta prieš ketverius metus. Nuo to laiko jos vadovu buvo kitas penkiakovininkas, 34-erių dabartinis Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos generalinis sekretorius Justinas Kinderis.

„Iš tiesų nebuvo sunku apsispręsti, ar imtis šių pareigų. Mano kolega J.Kinderis tapo mūsų federacijos generaliniu sekretoriumi, tad jam naujų darbų ir atsakomybės netrūks. Manau, antra kadencija NSA prezidento poste jam būtų buvusi per sudėtinga. Taigi pati pareiškiau norą perimti NSA vairą", - pasakojo L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė

Paklausta apie pirmąsias užduotis asociacijoje, 2012 m. olimpinė čempionė teigė, jog tiesiog reikės tęsti pradėtus darbus: „Žinoma, yra įvairiausių minčių. Pavyzdžiui, reikės bandyti pritraukti rėmėjų. Tai mums nelabai sekėsi. Tačiau džiugu, jog sportininkų balsas jau yra girdimas. Tikiu, jog NSA veikla ir toliau bus reikšminga mūsų sportiniam pasauliui. Bet kuriuo atveju juk NSA nesisuka vien tik apie prezidentą, suformavome ir Vykdomąjį komitetą."

NSA Vykdomajame komitete lieka ir J.Kinderis, jis išrinktas viceprezidentu. Tačiau didžioji dalis Vykdomojo komiteto sudėties buvo atnaujinta. L.Asadauskaitės-Zadneprovskienės komandoje dirbs lengvaatletės Airinė Palšytė ir Brigita Virbalytė, buriuotoja Viktorija Andrulytė, baidarininkas Mindaugas Maldonis, boksininkas Tadas Tamašauskas, paraatletams atstovaus golbolininkas Nerijus Montvydas, o žiemos sporto šakų atstovams - biatlonininkas Tomas Kaukėnas.

„Tikiuosi, jog ir toliau visi bendrai spręsime įvairiausius klausimus. Kovosime dėl savo teisių, dėl savo vietos po saule, kovosime už save, už sportą. Tikiuosi, jog visi prisidėsime prie gražių dalykų, - kalbėjo penkiakovininkė. - Žinoma, dabar yra šventinis periodas, tad darbai nusikels į kitus metus. Tačiau pirmiausia reikia susidėti gaires, prioritetus, ko mes norime, ko tikimės pasiekti per šią kadenciją. Turime išsiaiškinti pagrindinius dalykus, turėti aiškią viziją ir toliau veikti pagal šį planą. Aišku, dar yra įvairiausių formalumų. Pavyzdžiui, reikia nuvykti į Registrų centrą ir viską oficialiai įforminti. Tai irgi užims truputį laiko. Realiai darbai prasidės tik po Naujųjų metų."

Įtemptas grafikas

Per savo gyvavimo laikotarpį NSA ne tik subūrė skirtingų sporto šakų atstovus, bet ir siekė aktyviai dalyvauti nacionalinėje bei regioninėje Lietuvos sporto politikoje. Taip pat buvo bandoma komunikuoti su šalies sporto sistemos dalyvėmis. NSA atstovai dalyvavo valstybės institucijų suformuotų darbo grupių, komisijų, tarybos veikloje, tapo tarptautinės sportininkų organizacijos „EU Athletes" nariais.

„Per ketverius metus padaryta nemažai projektų, suorganizuota nemažai seminarų. Esame visur kviečiami, vyksta bendradarbiavimas su federacijomis, kitomis sporto institucijomis. Tačiau juk asociacija vienija sportininkus. O visi jie turi įtemptus grafikus, ypač, pavyzdžiui, olimpiniais metais. Tuomet beveik visi sportininkai būna išvykę į treniruočių stovyklas užsienyje, intensyviai sportuoja. Tačiau mes esame atsakingi ir už NSA gyvavimą, veiklą. Taigi kai kuriems žiauriai užsiėmusiems atletams dar reikia pasirūpinti ir kitais dalykais. Tai yra nepaprastai sudėtinga. Tačiau tikiu, jog viskas pavyks. Darbų nuveikta nemažai, tęsime juos ir nuveiksime dar daugiau", - įsitikinusi L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Penkiakovininkė pripažino, jog jos žinomumas pasaulyje taip pat galėtų turėti įtakos NSA populiarinimui, atverti daugiau durų. „Galbūt ir dėl to pavyks nuveikti daugiau darbų, nei buvo padaryta iki šiol. Taigi stengsimės tuo pasinaudoti ir toliau eiti į priekį, energingai dirbti. Žinoma, galiausiai vis tiek viskas priklausys nuo mūsų galimybių, nes periodas bus tikrai intensyvus. Aišku, vienas kitam padėsime, jei reikės - pavaduosime vienas kitą", - pridūrė naujoji NSA vadovė.

Sidabrinis finišas

Geriausios 2021 m. sportininkės rinkimuose su L.Asadauskaite-Zadneprovskiene varžėsi ieties metikė Liveta Jasiūnaitė ir penkiakovininkė Gintarė Venčkauskaitė. Iki šiol L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė geriausia Lietuvos metų sportininke buvo pripažinta 2011, 2013 ir 2019 m. Primename, jog šią vasarą Tokijuje vykusiose olimpinėse žaidynėse penkiakovininkė iškovojo sidabro medalį.

„Šie metai tikrai nebuvo lengvi. Viskas nesiklostė taip, kaip planavau ar norėjau. Tačiau finišo tiesiojoje vis tiek buvo medalis. Labai džiaugiuosi, jog tai buvo olimpinis sidabro medalis. Labai faina, kad finišas buvo geras", - šypsodamasi sakė penkiakovininkė.

Sportininkė neslėpė, jog džiugina ir tai, kad būtent jai pavyko Tokijuje įdėti apdovanojimą į Lietuvos delegacijos kraitį.

„Tai yra tarsi dviguba garbė ir dviguba laimė. Žmonės sakė, jog išgelbėjau Lietuvą nuo visiško kracho (šypsosi). Juk jeigu Tokijo olimpinėse žaidynėse Lietuva nebūtų iškovojusi nė vieno medalio, būtų visiškas liūdesys. Labai smagu, kad man pavyko tai pakeisti. Juk viskas sprendėsi paskutinėmis žaidynių dienomis, medalis mums tikrai buvo labai reikalingas. Ir pačiai labai malonu, jog laimėjau antrąjį per karjerą olimpinį medalį", - atviravo L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Tiesa, dabar apie Tokijo žaidynes ir sidabrą jai tenka aplinkiniams pasakoti jau nebe kasdien. Tačiau, pasak penkiakovininkės, vis dar tenka ir gana dažnai.

Reikia ramybės

Šiuos metus ir kelias jų likusias dienas penkiakovininkė planuoja praleisti ramiai. Paskui, žinoma, prasidės naujo sezono planavimo darbai.

„Lieka kiek daugiau nei dveji metai iki Paryžiaus olimpinių žaidynių, taigi lauks ir atranka. O juk šiek tiek keisis ir šiuolaikinės penkiakovės formatas. Reikės pažiūrėti, kaip man ten seksis, ar tiks, ar ne. Tačiau apskritai, kaip ir kiekvienais metais, viskas prasidės nuo pavasario. Pirmiausia vyks pasaulio taurės etapai, vėliau lauks Europos ir pasaulio čempionatai. Iš tikrųjų rimtai dar nesigilinau į kitų metų tvarkaraštį. Dabar, tiesą sakant, dar net nėra laiko, apie tai galvoti. Dar reikia atiduoti duoklę visuomenei (juokiasi), su visais bendrauti, važinėti. Galbūt po Naujųjų metų viskas kiek nurims, grįš į vėžes ir tuomet galvosiu, kaip susidėlioti ir praleisti būsimą sezoną. Tačiau esu tikra, kad jis bus daug ramesnis nei pastarasis. Man to jau reikia. Apskritai reikia suprasti, ko noriu. Juk sugrįžti į trasą galima, tačiau reikia žinoti, dėl ko sugrįžti", - atviravo L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Penkiakovininkė pripažino, jog ir toliau siekiant aukščiausių tikslų, jai reikia tikrai daug poilsio.

„Taip pat reikia ir viduje atrasti didžiulį norą ir energiją, siekiant daryti tai, ką dariau iki šiol", - pridūrė olimpinė čempionė.

Ne paslaptis, jog po kiekvienų olimpinių žaidynių, net po kiekvieno sezono, penkiakovininkė sulaukia ir klausimo apie karjeros pabaigą. Tokijuje buvo jau ketvirtosios jos žaidynės karjeroje. 2008 m. Pekine L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė buvo 15-a, 2012 m. Londone išplėšė auksą, o 2016 m. Rio de Žaneire finišavo 31-oje pozicijoje. Tad kokios mintys apie 2024 m. ir olimpinį Paryžių?

„Esu įtraukta į olimpinę rinktinę. Viskas tvarkoje. Iš sporto dar neišėjau. Minčių toliau sportuoti tikrai yra. Taip pat galvoju ir apie Paryžių. Tačiau iki to laiko dar yra, juk niekas nežino, kas bus rytoj", - sakė L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Beje, kai ant slenksčio jau Kalėdos ir Naujieji metai, penkiakovininkė visiems linkėjo šias žiemos šventes praleisti gražiai ir „skaniai".

„Pastaraisiais metais pandemija sujaukė visų gyvenimus. Taigi visiems linkiu savyje ir savo gyvenime atrasti ramybę. Žinoma, linkiu susitelkti ir į savo darbus, turėti aiškų tikslą. Reikia sunkiai dirbti ir nepasiduoti sunkumams kelyje pergalės link. Visiems linkiu sėkmingų metų, kad viskas gerai klostytųsi. Kalbant apie sportininkus, žinau, kad daugelis nuasivylė olimpinėmis žaidynėmis ir apskritai šiais metais. Sporte yra sunku. Tad visiems linkiu didesnės kantrybės, pasitikėjimo savimi, tikėjimo bei noro dirbti ir kantriai laukti savo medalių. Tikiu, kad kitais metais jų bus tikrai daugiau. Visiems sėkmingų metų", - sakė L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Laikraščių prenumerata internetu

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • KELIAI: Vyriausybė paskirstė 16,1 mln. eurų iš šiemet numatytų lėšų valstybei svarbiems vietinės reikšmės keliams Klaipėdoje, Alytuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir Jonavos rajone.
  • ATLIEKOS: Stambiagabaritės atliekos Vilniuje iš gyventojų galės būti paimamos kartą per metus – iki šiol tokia galimybė suteikta kartą per dvejus metus.
  • DIPLOMATIJA: Vyriausybė pritarė Lietuvos generalinio konsulato Sankt Peterburge likvidavimui ir iš ambasadoriaus Rusijoje pareigų nuo birželio pirmos dienos oficialiai atšaukti Eitvydą Bajarūną.
  • MAITINIMAS: Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė maitinimo normų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose didinimui - paskutinį kartą vaikų maitinimo įkainiai sostinės darželiuose keitėsi 2019-aisiais.
  • PASLAUGOS: Advokatai negali teikti paslaugų sankcionuotiems asmenims, o taip pat paslaugų, kuriomis būtų bandoma apeiti Vakarų įvestas sankcijas Rusijai, sako Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė.
  • VADOVAS: Lietuvos vadovo Gitano Nausėdos vyriausiuoju patarėju ir Teisės grupės vadovu taps Andrius Kabišaitis, pranešė Prezidentūra.
  • DUOMENYS: Lietuva yra tarp prasčiausiai viešajam interesui svarbius duomenis atveriančių ir panaudojančių Europos Sąjungos šalių, rodo pasaulinis duomenų barometras.
  • KROVINIAI: Beveik prieš tris savaites į Ukrainą išvykęs bandomasis „Lietuvos geležinkelių“ traukinys su kroviniais netrukus turėtų pajudėti atgal.
  • APSAUGA: Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir premjerė Ingrida Šimonytė nori atsisakyti visą parą trunkančios apsaugos.
  • ATSARGUS: Europos Sąjungai planuojant šiais metais dviem trečdaliais sumažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų, Lietuvos energetikos agentūros vadovas Virgilijus Poderys tokias galimybes vertina atsargiai.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar naujai siūlomas Civilinės sąjungos įstatymas yra Partnerystės įstatymas, tik kitais žodžiais?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jeigu Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už kurią partiją balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +13 C

+12 +17 C

 

+8 +13 C

+15 +23 C

+11 +24 C

 

+10 +13 C

0-6 m/s

0-7 m/s

 

0-7 m/s