Motociklininkas B.Bardauskas įveikė trečiąjį Dakaro ralio etapą (1)

2018 sausio mėn. 08 d. 23:30:22 Perskaitė 1631

Dakaro ralyje vienintelis mūsų šalies motociklininkas sėkmingai baigė trečiąjį šių sudėtingų lenktynių etapą, finišuodamas 105-oje vietoje. Bendroje įskaitoje B. Bardauskas pakilo iš 120 pozicijos į 110-ąją.

Nuo etapo nugalėtojo brito Samo Sunderlando lietuvis atsiliko 2 val. 8 min. ir 13 sek.

„Šiandien sportininkus alino karštis, viršijęs 30 laipsnių, bet Balys buvo tam pasirengęs ir fiziškai, ir psichologiškai“, - džiaugėsi komandos „Perkūnas Team“ vadovas Carlosas Brebbia.

Pasak jo, pastaruosius abu etapus B. Bardauskas nė karto nenukrito nuo motociklo, nors pirmąją dieną teko ir tai patirti.

„Tiesa, tai nebuvo skausminga ir mes matome, kiek valios turi Balys“, - teigė C. Brebbia.

Šiame etape buvo iš viso septyni paslėpti patikros punktai (WP), kuriuos turėjo pasiekti motociklininkai. Vienu atveju B. Bardauskas gerino savo pozicijas, kitais atvejais šiek tiek smuktelėdavo: WP1 (26 vieta), WP2 (57 vieta), WP3 (106 vieta), WP4 (105 vieta), WP5 (108 vieta), WP6 (99 vieta), WP7 (103 vieta).

Iš karto po finiško žurnalistai B. Bardausko paklausė, ar jis ką nors šiandien gelbėjo.

„Šiandien nieko negelbėjau. Važiavau lėtai. Girdėjot, kad sraigtasparnis kažką išgelbėjo, – po finišo kalbėjo B. Bardauskas. – Negrįš šiandien daug kas. Kopos tokios klampios, klampios. Visą laiką turi minti gazą“.

Pasak sportininko, kelyje buvo daug klastingų duobių, kurios nebuvo pažymėtos lenktynininkams išdalintose šio etapo legendose.

„Jos (duobės), matyt, neseniai susiformavusios. Šokau per kelias tokias duobes. Pavyko. Na ką, viskas gerai“, – neslėpė optimizmo B. Bardauskas.

B. Bardauskas šiame Dakaro ralyje jau įveikė vieną užkeiktą ribą. Būtent 2009 m. lenktynių trečiame etape jis patyrė sunkias traumas, susilaužydamas abi rankas. Tąsyk jis nuvažiavo dar tris etapus, bet septintame pasidavė.

Šiemet B. Bardauskas siekia pasiekti finišą, nesivaikydamas aukštų rezultatų.

 

B.Bardauskas Dakaro ralyje gerina pozicijas, bet lenktynininkus vargina kaitra

Pietų Amerikoje vykstančio Dakaro ralio trečiame etape pirmadienį sėkmingą pasirodymą toliau tęsia mokytojo išsilavinimą turintis Balys Bardauskas. Įpusėjus etapui, kuriame motociklininkams šiandien tenka kovoti su akmenuotu gruntu ir skrosti dideles smėlio kopas, B. Bardauskas lenkia vieną varžovą po kito.

Iš 120 pozicijos startavęs lietuvis pirmąjį patikros punktą įveikė būdamas 108 vietoje, antrame punkte jis užregistruotas 109-uoju, o po beveik valandos lenktynių pasiekęs trečiąjį paslėptą patikros punktą, B. Bardauskas smuktelėjo dar viena pozicija žemiau - iki 110 vietos. Šią vietą B. Bardauskas išsaugojo ir pasiekęs ketvirtąjį punktą.

Motociklininkui sustojus užsipilti degalų ir komandos „Perkūnas Team“ vadovui Carlosui Brebbiai paklausus ar viskas gerai, B. Bardauskas patvirtino: „Viskas gerai“. Visgi matyti, kad sportininkas pavargęs.

Jis prasitarė, kad važiuoti yra labai karšta. Apie 7 val. ryto startavus B. Bardauskui, Peru laikėsi apie 20 laipsnių šiluma, o po daugiau nei valandos važiavimo oras įkaito daugiau kaip 30 laipsnių. Važiuojant smėlio kopomis kaitra dar didesnė.

B. Bardauskui lieka pasiekti dar tris paslėptus patikros punktus ir vėliau finišuoti.

Trečiojo etapo (Piskas - San Chuan de Markona) bendra rida sudaro 502 kilometrus, iš kurių 295 km sudaro greičio ruožas.

 

B.Bardauskas į trečiojo Dakaro ralio etapo startą stojo pailsėjęs ir tepaprašė sėkmės

Į trečiojo Dakaro ralio etapo startą Lietuvos motociklininkas Balys Bardauskas stojo puikiai nusiteikęs ir pailsėjęs. Pasak „Perkūnas Team“ komandos vadovo argentiniečio Carloso Brebbios, lietuvis miegojo apie 7 valandas, todėl suspėjo atgauti jėgas po sudėtingo sekmadienio etapo.

Lietuvis bendroje įskaitoje iš 126-osios vietos pakilo į 122-ąją, o pirmadienį startavo iš 120-osios pozicijos. Paklaustas, kaip nusiteikęs startui, B. Bardauskas atsakė: „Labai gerai“.

Komandos vadovui pasiteiravus, o ko palinkėti, vienintelis motociklininkas iš Lietuvos, startuojantis šių metų Dakaro ralyje, tepaprašė sėkmės.

Motociklininkas startavo šiek tiek po 7 val. ryto Peru laiku.

Šiame ralyje B. Bardauskas startuoja 98-uoju numeriu. Pagrindinis jo tikslas yra finišuoti.

2009 metais trečiasis Dakaro ralio etapas B. Bardauskui buvo labai nesėkmingas. Jame sportininkas krito ir susilaužė abi rankas. Didelių valios pastangų dėka ir malšindamas skausmą vaistais jis įveikė dar tris etapus ir tik septintajame nutraukė savo pasirodymą.

 

B.Bardauskas antrajame Dakaro ralio etape padėjo varžovui iš JAV

Motociklininkas iš Lietuvos Balys Bardauskas antrąjį Dakaro ralio etapą baigė 120-as ir tai leido jam bendrojoje įskaitoje pakilti iš 126-osios vietos į 122-ąją.

Nuo lyderio ispano Joano Barredos Borto lietuvis atsilieka daugiau nei penkiomis valandomis.

„Antrasis etapas galėjo susiklostyti dar geriau, bet Balys daugiau kaip valandą mėgino padėti į bėdą patekusiam amerikiečiui motociklininkui 51-erių metų Biluil Congeriui“, - pasakojo B. Bardausko komandos „Perkūnas Team“ vadovas Carlosas Brebbia.

Paties B. Bardausko pasakojimu, niekas iš kitų varžybų dalyvių nesustojo amerikiečiui pagelbėti.

„Turint galvoje, kad B. Bardauskas nesiekia žūtbūtinių rezultatų, jis džiaugiasi, jog galėjo padėti kolegai. Nesvarbu, kad prarado apie 10 pozicijų. Ne tai svarbiausia“, - pabrėžė C. Brebbia.

B. Bardauskas mėgino kelis kartus tempti B. Congerio motociklą, tačiau galiausiai trūko trosas. Lietuvis iškvietė techninę pagalbą ir tęsė ralį.

Trečiasis Dakaro ralio etapas bus ne ką lengvesnis už praėjusįjį. Jį B. Bardauskas pradės apie 13 val. 45 min. Lietuvos laiku.

Pirmadienį iš Pisko visas lenktynių karavanas pajudės į San Chuan de Markoną. Trečiasis greičio ruožas panašus į antrąjį - daug bekelės ir smėlingų kopų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net