respublika.lt

Moterų vieta ir motociklų pasaulyje! Lietuvė laimėjo įspūdingą prizą - treniruočių sesiją Dubajuje

2021 rugpjūčio 19 12:56:51
agdakar.lt inf.

Vis dar vyrauja įsitikinimas, kad moterims motociklų pasaulyje vietos nėra. O jei jau moterys įsilieja į jį, tai vis tiek turi žinoti savo vietą, nes yra moterys, nes stereotipiškai vyrai - stipresni ir sugeba daugiau. Keisti tokį požiūrį įmanoma ir būtinai reikia.

×
nuotr. 3 nuotr.
Motokroso stovykla. LMSF nuotr.

 

Todėl Lietuvos Moto Sporto Federacija (LMSF) su prezidente Giedre Janušauske priešakyje bei „Rough Travel" ir bene garsiausias Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažninkas sujungė jėgas, siekdami pritraukti daugiau moterų išbandyti ir išmokti ką reiškia bekele važiuoti motociklu.

Prieš projektą Arūnas Gelažninkas sutiko nemokamai treniruoti vieną merginą, o „Rough Travel" įsteigė puikų prizą - treniruotes Dubajuje su paketu „viskas įskaičiuota".

„Dėl šio tandemo pritraukėme trigubai daugiau merginų nei tikėtasi. Kol nebuvo aišku kokia treniruotė ir koks prizas laukia, užsiregistravo vos 12 merginų. Visos jos buvo pažįstamos moto bendruomenei. Tačiau, kai paviešinome, kad nugalėtoja keliaus treniruotis į Dubajų, kad treneriai bus profesionalai, moterų skaičius išaugo iki 37 ir didžioji jų dalis naujai prisijungė prie bendruomenės", - sako projekto bendraautorė Emilija Gelažninkienė.

„Aš nesitikėjau, kad mes turime šitiek aktyvių merginų, atėjus į šią poziciją vienas iš tikslų ir buvo - pradėti auginti moterų motociklininkių bendruomenę, būtent tokių projektų dėka, turime aiškius ir džiuginančius rezultatus, tikiu, kad nesustosime ir apjungsime dar daugiau moterų, nes moterys tikrai gali", - džiaugėsi LSMF prezidentė Giedrė Janušauskė

Tikslas - geriau valdyti motociklą ir susirasti lėšų savo veiklai.

Moterys mokėsi taisyklingos važiavimo technikos, vairavo įvairiomis sąlygomis, sužinojo kaip pristatyti save pasauliui, išmoko sporto marketingo pagrindų.

„Merginos į tai pažiūrėjo labai rimtai ir paruošė daugybę puikios medžiagos, dalinosi savo treniruotėmis socialiniuose tinkluose taip kviesdamos kitas merginas prisijungti. Jau dabar ieškome galimybių nugalėtojai Lietuvos čempionei Adrijai Skudutytei ne tik treniruotis, o ir startuoti Dubajuje vyksiančiose varžybose", - naujieną praneša Emilija Gelažninkienė.

Adrija Skudutytė būtų pirmoji lietuvė moteris, o greičiausiai ir pirmoji iš Baltijos šalių, kuri atstovautų savo šaliai Jungtiniuose Arabų Emyratuose Cross Country tipo varžybose. Tai būtų neįkainojama patirtis ir didelis žingsnis visai šaliai į priekį.

„Per tris treniruotes moterys tikrai patobulėjo. Reikėjo taikyti tokią techniką, kuri tiktų visoms. Iškart pamačiau progresą ir pačios moterys sakė, kad jaučia pagerėjusią techniką. Nesvarbu ar moteris, ar vyras, treniruotis grupėje yra labai naudinga, nes mes mokomės vieni iš kitų", - pasakoja treneris Vytautas Bučas

Po stovyklos moterys pasidalino savo įspūdžiais.

Iš Šiaulių atvykusi dalyvė:

„Kai atvažiavau čia, buvau nusiteikusi, kad man ši klasė bus per sunki, nes važinėju BMW f650GS. Todėl galvojau paklausysiu ir išvažiuosiu. Bet kai pasakė, kad išskirstys į dvi grupes ir bus galima pasipraktikuoti, nusprendžiau pabandyti. Ir dar kai pamačiau, kad treniruos Arūnas Gelažninkas pagalvojau, kad tik pasvajot apie tokius dalykus galima. Labai paprastais žodžiais paaiškino kaip valdyti motociklą, o man tai naudinga, nes važinėju pirmą sezoną. Kitą kartą mieliau važiuočiau į treniruotes su merginų grupe".

Viena iš projekto dalyvių:

„Mane labai motyvuoja tokie dalykai. Gavau geros patirties, emocijų, praktinių patarimų, kuriuos tikrai panaudosiu kelyje. Treniruočiausi ir mišrioje grupėje, bet su moterimis - daugiau drąsos."

Pagrindinį prizą laimėjusi Adrija Skudutytė:

„Turiu pagrindus, tačiau suprantu, kad turiu tobulėti ir vytis aukštesniame lygyje esančias moteris. Trenerio patarimai labai padeda. Su profesionaliu treneriu treniruotis geriau, nes iškart išmoksti taisyklingą techniką. Stimulas varžytis buvo didelis, nes prizas wow - dar negirdėjau, kad kas įsteigtų tokio lygio prizą. Tačiau daugelis merginų nedrįsta, nes mano, kad per lėtai ar prastai važiuoja. Dubajaus kopų smėlyje tikriausiai tūkstantį kartų griūsiu, bet vis tiek įdomu pabandyti, nes čia tokių sąlygų nėra."

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • VIZOS: Baltarusijai iki šių metų pabaigos pratęsus bevizį režimą Lietuvos piliečiams, politikai svarsto imtis socialinės kampanijos ir įspėti vykstančiuosius apie grėsmes.
  • VERDIKTAS: Vilniaus miesto apylinkės teisme pirmadienį aktorius Ramūnas Rudokas sulaukė gerų žinių – dėl avarijos, kurios metu buvo sunkiai sužalota moteris, teistas žinomas vyras buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jam pavyko netgi išsaugoti teises.
  • KONKURSAS: Inicijuodama naujų spektaklių pagal klasikinę ir šiuolaikinę lietuvių literatūrą sukūrimą, Kultūros ministerija paskelbė kasmetinį Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkursą.
  • SEZONAS: Palangoje per metus poilsiautojai nuperka per milijoną nakvynių, o šiemet jų turėtų atvykti dar daugiau, tikisi vietos valdžia artėjant sezonui.
  • PRIEVOLĖ: Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pirmadienį pranešė, kad Vyriausybė teiks įstatymo pataisas, kuriose bus numatyta prievolė statant naujus visuomeninės paskirties pastatus ar didelius daugiabučius įrengti civilinės saugos priedangas.
  • VEIKLA: Su Rusija visus verslo santykius jau karo pradžioje nutraukę „Kesko Senukai“ sustabdė veiklą Baltarusijoje ir traukiasi iš šios šalies prekybos tinklo OMA akcininkų.
  • CENTRAS: Lietuvos bankas įkūrė Finansų rinkos plėtros centrą - naujas padalinys ieškos būdų, kaip stiprinti finansų rinkos dalyvius ir pritraukti naujų, skatins finansinių technologijų (fintech) bei kapitalo rinkų plėtrą.
  • NUOMONĖ: Po ketvirtadienį vykusių diskusijų dėl Kuršių nerijoje, Alksnynėje, esančio sovietinio memorialo, Neringos valdžia planuoja paklausti gyventojų nuomonės.
  • STATYBOS: Šių metų I ketv. Lietuvoje išduoti 2.168 statybos leidimai – 31,6% mažiau nei tuo pačiu metu pernai.
  • DIVIDENDAI: Daliai valstybės valdomų įmonių per artimiausius trejus metus teks uždirbti didesnę grąžą bei valstybei mokėti daugiau dividendų.
Daugiau

Dienos klausimas

Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar pritariate lyčių požiūriu jautraus žiniasklaidos turinio rodymui nepilnamečiams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+1 +9 C

 

+4 +12 C

+10 +13 C

+10 +19 C

 

+15 +21 C

0-8 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s