respublika.lt

Metus egzistuojanti Lietuvos funkcinio sporto federacija jau raško pirmuosius vaisius

2021 gruodžio 20 18:58:41
Dominykas Genevičius

2020 metais įkurta Lietuvos funkcinio sporto federacija šiemet turėjo galimybę pirmą kartą išsiųsti Lietuvos rinktinę į Pasaulio funkcinio sporto federacijos (iF3) organizuojamas planetos pirmenybes ir jau su pirmaisiais startais pasiekti įspūdingi rezultatai.

×
nuotr. 6 nuotr.
Metus egzistuojanti Lietuvos funkcinio sporto federacija jau raško pirmuosius vaisius. Lietuvos funkcinio sporto federacijos nuotr.

 

Įspūdingas debiutas

Lapkričio pabaigoje vyko pasaulio suaugusių funkcinio sporto čempionatas, o gruodžio pradžioje - veteranų.

Planetos veteranų pirmenybėse Egipte net du lietuviai lipo ant nugalėtojų pakylos. 30-34 metų amžiaus grupėje pasaulio čempionu tapo Julius Jaloveckas, o 35-39 metų amžiaus grupėje varžovams vilčių nepaliko Gintas Petrikas. Vyrų 50-54 metų amžiaus grupėje per žingsnį nuo medalio liko Andrejus Babachinas, užėmęs ketvirtąją vietą. Į stipriausiųjų dešimtukus pateko dar trys lietuviai.

Pasaulio suaugusių čempionate Švedijoje geriausiai iš lietuvių pasirodęs G. Petrikas užėmė 12-ąją vietą.

„Veteranų čempionate lietuviai pasirodė tiesiog įspūdingai. Merginos pasirodė vidutiniškai, bet dalyvių lygis ten buvo toks aukštas, kad ir mūsų moterų rezultatus vertinu labai gerai. Visi grįžome su degančiomis akimis ir jau norime siekti kažko dar ir dar", - sakė Lietuvos funkcinio sporto federacijos (LFSF) prezidentas Igor Kuznecov.

I. Kuznecov prisiminė, kad po čempionato jis susilaukė sveikinimų ir nuostabos iš pasaulio federacijos atstovų, kurie sakė, kad istorijoje dar nėra buvę atvejo, jog pirmą sykį dalyvaujanti šalis iškovotų aukso medalius.

LFSF prezidentas pridūrė, kad tik šių metų pradžioje jo vadovaujama organizacija buvo pripažinta Lietuvoje, todėl buvo nemažai iššūkių buriant rinktinę.

Suorganizuoti pirmąjį Lietuvos čempionatą padėjo didžiausio mūsų šalyje funkcinio sporto renginio - „Lithuanian Fitness Challenge" - rengėjai. LFSF šioms varžyboms parūpino reikalingą įrangą, sudarė užduotis ir buvo atsakinga už teisėjavimą. Šiame renginyje ir įvyko Lietuvos funkcinio sporto čempionatas, po kurio buvo suformuotos šalies rinktinės.

Funkcinis sportas - kas tai?

Visame pasaulyje labai išpopuliarėjęs yra „CrossFit" sportas. Jis yra tas pats funkcinis sportas, tačiau turintis savo komercinį pavadinimą. I. Kuznecov sako, kad panašiai yra su triatlonu, kuris komercinėse varžybose dažnai vadinamas „Ironman".

„CrossFit" yra funkcinis sportas, tik pateikiamas labai gražiame apvalkale. Tai yra komercinė organizacija, valdoma privačių asmenų ir fondų. Jų tikslas yra pelnas. Tuo tarpu i3F ir jai pavaldžios nacionalinės federacijos turi tikslą vienyti ir apjungti mėgėjus, profesionalus bei vieningai vykdyti šį sportą", - teigė I. Kuznecov.

Funkcinio sporto varžybos susideda iš ištvermės, jėgos, gimnastikos, įgūdžių ir komandinės strategijos rungčių. Pasak I. Kuznecov, funkcinis sportas apjungia daugelį sporto šakų.

„Girdėjau tokį apibrėžimą, kad šiame sporte yra atkartojami judesiai, naudojami įprastame gyvenime. Kūdikis, pradėjęs šliaužti arba verstis, rodo gimnastikos elementus. Vėliau jis pradeda ropoti keturiomis, o tai dar vienas gimnastinis judesys. Taip pat šis sportas yra skirtas reabilitacijai, siekiant žmonėms atkurti reikalingus judesius", - kalbėjo I. Kuznecov.

Dėl savo idėjos šis sportas yra tinkamas bet kam, nepriklausomai nuo amžiaus ar sudėjimo. Skiriasi tik krūvis ir intensyvumas.

Sieks pritraukti jaunimą

Komercinės „CrossFit" varžybos pasižymi tuo, kad ten dažniausiai sportininkai iki paskutinės akimirkos nežino, kokios rungtys ar užduotys jų lauks. Sportininkai turi būti pasirengę viskam.

Funkcinis sportas siekia patekti į olimpines žaidynes, o ten svarbiausia yra skaidrumas. Dėl to iF3 varžybose sportininkai jau iš anksto žino preliminarias rungtis ir gali joms ruoštis. Įprastai varžybas sudaro šešios rungtys, o jos trunka tris dienas.

„Kadangi mums šie metai buvo geri ir stiprūs, to paleisti iš rankų negalime. 2022 metas tikrai surengsime antrąjį Lietuvos čempionatą. Taip pat bandome susidraugauti su kolegomis iš Latvijos, Suomijos ir Švedijos. Kalbame apie Baltijos šalių taurę. Žinoma, taip pat ketiname dalyvauti pasaulio suaugusių čempionate Maskvoje rugpjūčio mėnesį ir veteranų planetos pirmenybėse, kurios tikriausiai vyks Arubos saloje", - sakė LFSF prezidentas.

Švedijoje, kur vyko pasaulio suaugusių čempionatas, taip pat buvo surengtos ir jaunimo (16-18 metų), jaunių (14-16 metų) ir jaunučių (12-14 metų) pirmenybės.

„Gyvai pamatęs, ką išdarinėja 14-mečiai vaikai, likau apstulbęs. Aš tiek nepadarau, kiek padaro vaikai, - šypsojosi I. Kuznecov. - Daugelis sportininkų į funkcinį sportą ateina iš kokios nors kitos sporto šakos ir jau turi tam tikrą sportinį bagažą. Galima tik įsivaizduoti, kiek šis sportas turi perspektyvų ir kiek jis gali tobulėti bei keistis, jei būsimiems profesionalams tai bus pirmas pasirinkimas".

Dėl to federacija sieks funkciniu sportu sudominti kuo daugiau jaunimo. Bus siekiama, kad šis sportas atsidurtų Lietuvos mokyklų žaidynėse. Taip pat LFSF pateikė paraišką Sporto rėmimo fondui dėl mobilios įrangos įsigijimo, kas leistų šį sportą pristatyti mažesniuose miesteliuose, miestų šventėse.

Taip pat planuose yra reitingavimo sistemos įdiegimas, glaudus bendradarbiavimas su tarptautine federacija. iF3 reikalauja savo narių pradėti bendrauti su nacionaliniais olimpiniais komitetais, kad mažais žingsneliais būtų galima artėti prie olimpinių žaidynių. LFSF taip pat planuoja surengti ir keletą varžybų mėgėjams, skirtas praktiškai bet kam. Kitais metais, švęsdama antrąjį gimtadienį, LFSF tikisi tapti Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) nare.

Savo veiklą stiprinti LFSF žada kartu su funkcinį sportą propaguojančiais sporto klubais, taip pat miestais, turinčiais reikalingą infrastruktūrą.

Laikraščių prenumerata internetu

  • TRAUKINYS: Minskui pareiškus pageidavimą atnaujinti prieš dvejus metus nutrauktą keleivinį susisiekimą geležinkeliais su Vilniumi, „Lietuvos geležinkeliai“ sako tokių planų neturintys nei šiais, nei kitais metais.
  • BAUDA: Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą skirti 15 tūkst. eurų baudą už piktnaudžiavimą nuteistam parlamentarui Petrui Gražuliui.
  • SIENA: Europos Komisija Lietuvai skyrė 55 mln. eurų sienų apsaugai stiprinti, pranešė Vidaus reikalų ministerija.
  • STUDIJOS: Švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė sako, kad Seime priimtos įstatymų pataisos leis didinti studijų kokybę, aukštųjų mokyklų reitingus ir studijų prieinamumą socialiai pažeidžiamiems asmenims.
  • NAUJAGIMIAI: Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorai kartu su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais aiškinasi skaudaus įvykio – dviejų naujagimių mirties – priežastį.
  • VALDYMAS: Iš 239 savivaldybių valdomų įmonių pernai pelningai dirbo 144 įmonės - iš jų tik 36 įmonės savivaldybių biudžetus papildė dividendais ir pelno įmokomis.
  • ĮRENGINIAI: Kuršių marių tarša kaltinamai kartono gamybos įmonei „Grigeo Klaipėda“ teismas panaikino dalį draudimų naudotis katiline ir siurbline, tačiau valymo įrenginiai Dumpiuose lieka areštuoti - bendrovė jais ateityje naudotis neketina.
  • ATSTOVĖ: Pirmą kartą Eurojusto istorijoje viceprezidente išrinkta Lietuvos nacionalinė atstovė, ja tapo prokurorė Margarita Šniutytė-Daugėlienė, pranešė Lietuvos prokuratūra.
  • TRANZITAS: Jokių pokyčių ar atnaujinimų Europos Komisijos gairėse dėl Kaliningrado tranzito be Lietuvos sutikimo negali būti, sako kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.
  • PARODA: Ketvirtadienį 17.00 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4, Vilnius) atidaroma paroda „Iš Žemaitijos dvarų kolekcijų. Žemaičių muziejaus „Alka" rinkinys": tai eksponatai iš Oginskių, Pliaterių, Šuazelių-Gufjė, Gorskių bei kitų Žemaitijos didikų ir bajorų dvarų.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip vertinate naują vaiko priežiūros tvarką ir išmokas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip manote, ar pavyks Seime priimti Civilinės sąjungos (Partnerystės) įstatymą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+20 +26 C

+19 +25 C

 

+15 +20 C

+28 +32 C

+20 +31 C

 

+22 +25 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s