Lyderių mūšyje - trečioji „Kaunas Hockey“ pergalė

(0)
Publikuota: 2020 sausio 17 09:02:42, hockey.lt inf.
×
Rungtynių akimirka. hockey.lt nuotr.

Lietuvos ledo ritulio čempionate įvyko jau ketvirtoji akistata tarp dviejų čempionato lyderių.

Kaune vykusiame mūšyje nugalėtojas ir vėl sprendėsi mačo pabaigoje, o trijų įvarčių persvarą vienu metu turėjusi „Kaunas Hockey“ galiausiai 4:2 nugalėjo „Hockey Punks“ klubą. Šis triumfas leido kauniečiams padidinti persvarą turnyrinėje lentelėje iki dešimties taškų, bet jų varžovai yra sužaidę dviem mačais mažiau.

Jau pirmąją ataką „Hockey Punks“ puolėjas Aivaras Bendžius atsidūrė vienas prieš vieną, bet jo šūvis skriejo tiesiai į vartininką. Netrukus kauniečiai dar ir pažeidė taisykles, bet per dvi mažumos minutes Maksimui Ponomarenko traukti ritulio iš savo vartų nereikėjo. Šią nemalonią procedūrą galiausiai buvo priverstas atlikti jo kolega kitoje aikštės pusėje – Simas Baltrūnas. Arti varžovų vartų perėmus ritulį, jį nedelsdamas į vartus pasiuntė Kirylas Danilenko (05:02).

Kiek vėliau kelis žaidėjus apžaidė bet pasižymėti nesugebėjo Grigorijus Vorobyovas, o „pankai“ į tai atsakė keliais netiksliais metimais iš toli. Antroje kėlinio dalyje vilniečiai pirmą kartą rungtynėse pažeidė taisykles, o vos po kelių sekundžių ritulys jau suspurdėjo jų vartų tinkle. Gražią kombinaciją užbaigė jubiliejinį, 20-ąjį, sezono įvartį pelnęs Eduardas Chekmaryovas (12:54, rez. perd. Lukas Žukauskas, Vasilijus Fedotovas).

Antrąjį kėlinį kauniečiai pradėjo mažumoje, bet apsigynę jie patys užklupo S. Baltrūną smūgių kruša, su kuriais „Hockey Punks“ vartininkui pavyko susidoroti. Kiek vėliau efektingu šuoliu su varžovų metimu susitvarkė jau M. Ponomarenko, kuris ir trečią bei ketvirtą kartą su komandos draugais paliko varžovus be įvarčių per jų daugumą. Negana to, kauniečiai vos nepasižymėjo ir daugumoje, kai vienas prieš vartininką pabėgo Lukas Žukauskas.

Kur kas sėkmingiau savo kiekybinę persvarą dar kartą realizavo „Kaunas Hockey“ – iš arti pasižymėjo Vasilijus Fedotovas (34:27, rez. perd. L. Žukauskas, E. Chekmaryovas). Tuo tarpu priešingoje aikštės pusėje įvarčio svečiams nepavyko pelnyti net ir baudiniu, kurio nerealizavo Eimantas Steponavičius.

Įvarčių sausrą savo komandoje nutraukė Donatas Kumeliauskas, trečiąjį kėlinį pradėdamas gražiu veiksmu apžaidžiant vartininką ir pasiunčiant ritulį į tuščius vartus (40:46, rez. perd. Aivaras Bendžius, Povilas Verenis). Vos po poros minučių „Hockey Punks“ sukėlė sumaištį prie varžovų vartų, bet šį kartą įvarčio pelnyti jiems nepavyko.

Kėlinio viduryje kilus aistroms žaidimas kelias minutes buvo sustabdytas, o tai, panašu, kad buvo į naudą vilniečiams – netrukus po ritulio įmetimo Sergejus Markovskis galingu ir tiksliu metimu iš toli sumažino savo komandos deficitą iki minimumo (48:09, rez. perd. Rolandas Aliukonis).

Po šio epizodo „Hockey Punks“ ir vėl neišnaudojo kiekybinės pervaros, o gelbėtis jie bandė paskutines 80 sekundžių žaisdami be vartininko. Nors sostinės ekipa per šį laiką atliko ne vieną pavojingą metimą, paskutinę akimirką krito įvartis į tuščius vilniečių vartus. Ritulį pavijęs į tuščius vartus jį nukreipė E. Chekmaryovas (59:59, rez. perd. L. Žukauskas, Dmitrijus Babičius).

Pergalę kauniečiai iškovojo nepaisant to, jog jie atliko gerokai mažiau metimų, nei jų varžovai (31 prieš 49).