Lietuvos vyrų biatlono estafetės komanda artėja prie keturių olimpinių kelialapių

(0)
Publikuota: 2021 kovo 21 15:06:25, Lietuvos biatlono federacija
×
Vytautas Strolia. IBU nuotr.

Lietuvos biatlonininkams 2020-2021 metų pasaulio taurės varžybos baigėsi. Penktadienį Estešunde (Švedija) prasidėjusio paskutinio planetos taurės etapo sprinte į geriausiųjų 60-ukus nepateko nei Lietuvos moterys, nei vyrai.

Moterų 7,5 km varžybose lietuves skyrė vos 0,4 sek.: Gabrielė Leščinskaitė užėmė 83 vietą (šaudymas 1+0), o Natalija Kočergina - 86-ąją (0+2). Nugalėtoja tapo jau anksčiau pirmą vietą bendroje įskaitoje užsitikrinusi norvegė Tiril Eckhoff (0+1), kuri 2,5 sek. pranoko dviejų praėjusių sezonų pasaulio taurės savininkę Dorothea Wierer iš Italijos (0+0). Be klaidų šaudžiusi norvegė Ingrid Landmark Tandrevold atsiliko 6,7 sek. bei užėmė trečią vietą.

Nacijų taurės įskaitoje Lietuvos moterų komanda klasifikuota 24-ta - ši pozicija garantuos dvi kvotas kito sezono pasaulio taurės varžybose.

Visą sezoną biatlonininkai varžėsi ir dėl kelialapių į 2022 metų Pekino olimpines žaidynes. 20 geriausių šalių pagal šio sezono bei pirmų šešių kito sezono pasaulio taurės etapų Nacijų taurės įskaitą į Kiniją galės deleguoti estafetės komandas. Tuo tarpu už 20-uko likę sportininkai kovoja dėl likusių 10 individualių kelialapių (dar 2 atiteks šeimininkams kinams). Šioje įskaitoje N.Kočergina klasifikuota aštunta, o G.Leščinskaitė - 14-ta. Atranka į žaidynes baigsis kitų metų sausio 16 dieną.

Vyrų 10 km sprinte sėkmingiausiai pasirodė Vytautas Strolia, užėmęs 66 vietą (1+2). Lietuvį nuo patekimo į persekiojimą skyrė vos 8,8 sek. Tomas Kaukėnas liko 81-as (1+1), Karolis Dombrovskis - 90-as (1+2), o Linas Banys - 92-as (0+2).

Varžybų nugalėtoju tapo antrą karjeros pergalę iškovojęs italas Lukasas Hoferis, 4 sek. pranokęs švedą Sebastianą Samuelssoną bei 14,4 sek. - norvegą Tarjei Boe. Visi trys prizininkai šaudė be klaidų.

Bendroje įskaitoje pirmauja kitas norvegas Johannesas Thingnesas Boe (1016 tšk.), tačiau antroje pozicijoje esantis jo tautietis Sturla Holmas Laegreidas atsilieka vos 15 taškų. V.Strolia užima 55 vietą (74 tšk.), o K.Dombrovskis - 67-ąją (27 tšk.). Šį sezoną įskaitinius taškus iškovojo 99 biatlonininkai.

Nacijų taurės įskaitoje Lietuvos vyrų rinktinė, kaip ir pernai, užėmė 16 vietą - kitą sezoną dalyvauti sprinte bei individualiose lenktynėse ir toliau galės keturi lietuvių biatlonininkai. Olimpinių žaidynių atrankoje mūsiškiai užtikrintai kaunasi dėl keturių kelialapių: 2436 taškus turintys lietuviai rikiuojasi 16-i, o 21 vietoje esantys estai atsilieka beveik 500 taškų.

Kovo 25-26 dienomis Lietuvos biatlonininkai dalyvaus paskutinėse sezono varžybose - Ignalinoje vyksiančiame šalies čempionate.