Lietuvos golbolo rinktinė po tikro trilerio nepateko į finaląnuotraukos

2019 spalio mėn. 12 d. 19:31:40 Perskaitė 509

Lietuvos rinktinė po neįtikėtinos dramos nepateko į Vokietijoje vykstančio Europos golbolo (aklųjų riedulio) čempionato finalą. Pusfinalyje šeštadienį mūsiškiai po pratęsimo 3:4 (0:2) pralaimėjo Vokietijos komanda.

 

Čempionato šeimininkai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir laimėjo pirmą kėlinį 2:0, tačiau antrajame Mantui Panovui pagaliau pavyko įveikti varžovų gynybą ir po dviejų jo tikslių metimų rezultatas tapo lygus. Likus žaisti 10 sek., buvo skirtas baudinys į lietuvių vartus ir jį vokiečiai realizavo. Nepaisant to, po Valdo Gecevičiau paprašytos minutės pertraukėlės M. Panovas paskutiniu metimu išlygino rezultatą ir išplėšė pratęsimą.

Deja, dar nespėjus prasidėti pratęsimui, teisėjai Lietuvos rinktinei skyrė komandinę pražangą ir Vokietijos ekipa įgijo teisę atlikti baudinį. Jis buvo tikslus ir vokiečiai keliauja į finalą.

„Pagal taisykles, likus 90 sekundžių iki žaidimo pradžios, žaidžiantis trejetas jau turi būti aikštėje. Mes pavėlavome ir buvome nubausti. Apmaudžiai paleidome rungtynes. Matyt, emocijos padarė savo, kad taip neapdairiai viskas gavosi. Pamoka žiauri“, – po rungtynių sunkiai žodžius rinko kapitonas Marius Zibolis.

Lietuvos rinktinė mače dėl bronzos surems ginklus su Turkijos ekipa, kuri pirmame pusfinalyje 1–3 pripažino Ukrainos golbolininkų pranašumą, nors pirma pasiekė įvartį ir kurį laiką buvo priekyje.

Lietuva ir Turkija jau buvo susitikusios A grupės varžybose, pergalę rezultatu 3:1 šventė lietuviai.

„Po tokio pusfinalio emociškai labai sunku. Reikia pailsėti, atsigauti. Vis tik visi daug treniravomės, dirbome, ilgą kelią nuėjome. Bronza juk geriau nei ketvirta vieta. Už ketvirtą vietą tikriausiai nieko blogiau nūti negali“, – apie artėjančias rungtynes su Turkijos komanda kalbėjo M. Zibolis.

Lietuvos golbolo rinktinė yra triskart Europos bei dukart pasaulio čempionė ir 2016 metų Rio de Žaneiro paralimpinių žaidynių nugalėtoja.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net