Lietuvos golbolininkai – Europos čempionato pusfinalyje

(0)
Publikuota: 2021 lapkričio 10 14:48:05, paralympics.lt info
×
paralympics.lt nuotr.

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė pateko į Europos čempionato pusfinalį ir atsidūrė per vieną žingsnį nuo medalių. Valdo Gecevičiaus treniruojama nacionalinė komanda Turkijoje, Samsuno mieste vykstančių Senojo žemyno pirmenybių ketvirtfinalyje 15:9 įrodė savo pranašumą prieš Juodkalnijos ekipą.

Rungtynės prasidėjo dviem žaibiškais Nerijaus Montvydo įvarčiais. Nors juodkalniečiams pavyko į tai atsakyti dviem rezultatyviomis atakomis, bet Lietuvos rinktinė netrukus susigrąžino persvarą. Atitrūkti mūsų komandai neleido klaidos, po kurių varžovai dukart realizavo baudinius. Vis dėlto prieš pertrauką Lietuvos rinktinė pirmavo trijų įvarčių skirtumu - 7:3.

Antrame kėlinyje Valdo Gecevičiaus auklėtiniai tvirtai perėmė žaidimo kontrolę į savo rankas ir krovėsi pranašumą. Antro kėlinio viduryje lietuviai nutolo 12:6, ir treneris nutarė leisti pailsėti atakų lyderiui N. Montvydui, kurį kairiajame aikštės krašte pakeitė Artūras Jonikaitis. Justą Pažarauską dešinėje pusėje pakeitė jaunasis Normantas Prušinskas.

Per likusį laiką Lietuvos rinktinė į savo vartus praleido net tris baudinius, bet persvarą prieš varžovus išsaugojo ir šventė pergalę Europos čempionato ketvirtfinalyje - 15:9.

Lietuvos rinktinei N. Montvydas pelnė 8 įvarčius, 5 pridėjo J. Pažarauskas, po kartą pasižymėjo A. Jonikaitis ir N. Prušinskas.

„Gavosi tokios keistos rungtynės, kuriose abi komandos daug klydo, užsidirbo nemažai baudinių. Bet po pertraukos mums pavyko pagerinti gynybą, mažiau klydome puolime. Be to, Nerijus ir kiti žaidėjai gerai išnaudojo varžovų silpnąsias puses gynyboje. Pasijuto didesnis užtikrintumas ir viską išsprendėme.

Sakome, kad planas minimum įgyvendintas. Pusfinalis - geras pasiekimas. Manau, kad po šių rungtynių žaidėjams nukris bent dalis įtampos. Vis dėlto ketvirtfinalis visada yra vienas sunkiausių etapų, kuriame daug pastatyta ant kortos. Laimėjęs eini kovoti dėl medalių, o pralaimėjęs žaidi dėl žemesnių vietų, kurios nelabai džiugina", - po pergalės prieš Juodkalniją kalbėjo Lietuvos rinktinės treneris V. Gecevičius.

Senojo žemyno pirmenybių pusfinalyje Lietuvos ekipa ketvirtadienį susitiks su Vokietijos ir Belgijos ketvirtfinalio poros nugalėtojais. Vokiečiai ir belgai į kovą stos trečiadienį 15 val.

Europos čempionato pusfinalyje žais turnyro šeimininkai turkai, kurie 8:2 pranoko Rusijos komandą. Turkai dėl vietos finale grumsis su Ukraina, kuri ketvirtfinalyje 8:4 palaužė Suomijos golbolininkus.

Finalai

Europos čempionato rungtynes tiesiogiai transliuoja Tarptautinės aklųjų sporto federacijos oficialus kanalas Youtube platformoje.