Lietuvos devyneto taikiklyje - medalisnuotraukos

2019 vasario mėn. 23 d. 08:11:14 Perskaitė 689

Kovo 1-3 d. Glazge vyks Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas. Lietuvos kariauną Škotijoje sudarys devyni lengvaatlečiai. Mūsų komanda - rekordiškai gausi. Tačiau, pasak Lietuvos lengvosios atletikos federacijos viceprezidentės, generalinės sekretorės Nijolės Medvedevos, svarbiau, kad pirmenybės būtų rekordinės pagal pasirodymų kokybę.

 

Belgrade (Serbijoje) 2017 m. organizuotose Senojo žemyno uždarų patalpų lengvosios atletikos pirmenybėse Lietuvos garbę gynė penki sportininkai. Tuomet aukščiausia nata skambėjo Airinės Palšytės vardas. 26-erių šuolininkė į aukštį iškovojo aukso medalį ir pasiekė Lietuvos rekordą, įveikusi 201 cm.

Šiais metais normatyvus į Europos čempionatą įvykdė 10 Lietuvos lengvaatlečių. Tačiau dėl traumos Glazge nesivaržys bėgikė Modesta Morauskaitė.

Gausesnė delegacija buvo tik kartą istorijoje - 2009 m. Turine (Italija) varžėsi dešimt lengvaatlečių, tačiau keturios iš jų bėgo estafetėje 4×400 m. Penkiems šių metų rinktinės nariams pirmenybės Glazge bus debiutinės. Airinė Palšytė dalyvavo tris kartus (2011 m. - 19 vieta, 2015 m. - 4 vieta ir 2017 m. - aukso medalis), Dovilė Dzindzaletaitė - du (2013 m. - 14 vieta, 2015 m. - 16 vieta), Eglė Balčiūnaitė - vieną (2011 m. - 4 vieta), o Agnė Šerkšnienė 2009 m. bėgo estafetę (6 vieta).

Į nuvažiuojantį traukinį paskutinę normatyvų vykdymo dieną, kaip jau rašėme, įšoko Akvilė Andriukaitytė. Vilniuje vykusios „Cosma“ taurės varžybos sprinterė pagerino asmeninį rekordą ir pateko į Europos čempionatą. Sostinės lengvosios atletikos manieže panevėžietė 60 m nubėgo per 7,40 sek. Tai - 0,02 sek. greičiau nei Senojo žemyno pirmenybių normatyvas.

- 2015 m. į Prahoje (Čekija) vykusias Europos uždarų patalpų pirmenybes vyko šeši, 2017 m. į Belgradą (Serbija) - penki lengvaatlečiai, šiais metais mūsų komanda rekordinė - net devyni sportininkai. Tikite, jog tai lems ir didesnį apdovanojimų kraitį? - „Vakaro žinios“ paklausė Nijolės Medvedevos.

- Šiais metais mūsų komanda tikrai gausi. Net dešimt sportininkų įvykdė Senojo žemyno uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionato normatyvus. Tiesa, į Glazgą vyks devyni Lietuvos lengvaatlečiai. Taigi pagal skaičių mūsų komanda šiais metais bus rekordinė. Tačiau, žinoma, tikiuosi, kad pagal pasirodymų kokybę pirmenybės taip pat bus rekordinės. Tai, be abejonės, būtų daug svarbiau. Tačiau, aišku, mums irgi smagu, kai sportininkai yra tokio lygio, kad geba įvykdyti normatyvus ir važiuoti į tokius čempionatus. Tai taip pat mums yra pasiekimas, nes mūsų sporto šakoje tai padaryti nėra paprasta.

- Kokie A.Palšytės šansai apginti titulą? Jos šio sezono startas buvo daug žadantis.

- Žinome, jog iškovoti čempiono titulą visada būna lengviau, nei jį apginti. Matysime, galbūt ir Airinei pavyks tai padaryti. Aišku, žiūrint į jos šio sezono pradžią ir pasiruošimą, medalį Airinei iškovoti yra netgi labai realu. Tačiau, žinoma, sunku nuspėti, kokios spalvos tas apdovanojimas galėtų būti. Airinei medalis šiame Europos čempionate yra tikrai pasiekiamas, ji pajėgi tai padaryti. Viskas priklausys nuo pačios varžybų dienos, kaip ji tada jausis, kaip viskas susiklostys. Kuri šuolininkė į aukštį stipriausia, paaiškės būtent varžybų dieną, sektoriuje. Sunku prognozuoti, nes visos geriausios, stipriausios Senojo žemyno šuolininkės į aukštį atvažiuos. Silpnų ten nedaug būna (šypsosi).

- Prieš dvejus metus iš mūsiškių vienintelė A.Palšytė ir „nuskynė“ apdovanojimą. Kas šiais metais dar galėtų pradžiuginti medaliu? Pernai Agnė Šerkšnienė demonstravo puikią formą, gerino rekordus.

- Labai sunku pasakyti. Tačiau mes viliamės, kad medalis vis dėlto bus. Nežinau, kurioje rungtyje. Iš tiesų, nesvarbu, nei kokioje rungtyje, nei koks sportininkas iškovotų, svarbiausia, kad būtų medalis. Mes jo tikimės ir tikime, kad jis bus. Ir nesvarbu, kokios prabos tas apdovanojimas būtų. Žinoma, pažiūrėjus į praėjusį sezoną, Agnė Šerkšnienė džiugino rekordais. Ir jos šio sezono startas buvo geras, bėgikės sportinė forma nebloga. Taigi ji taip pat teikia vilčių. Bent jau į finalą ji tikrai pateks. Turi būti finalas. Nors žiemos sezono finale bėga tik šeši sportininkai, tad galimybės sumažėja. Trumpiau tariant, tikimės bent vieno medalio ir finalų. Manau, viskas tikrai bus gerai.

- Kas iš mūsiškių, įvykdęs normatyvą, labiausiai nustebino, o iš ko dar tikėjotės, jog įšoks į Europos čempionato traukinį?

- Kažkokių didelių vilčių į tuos, kurie neįvykdė, ir nedėjome. Netgi A.Andriukaitytės paskutinę dieną iškovotas kelialapis į Europos čempionatą buvo tikrai netikėtas, mums tai buvo staigmena. Jeigu prieš sezono pradžią būtų kas nors pasakęs, kad ji vyks į Glazgą, nelabai būtume patikėję. Tačiau, žinoma, tai maloni staigmena. Ir taip jau pakankamai nemažai sportininkų įvykdė normatyvus, taigi daugiau ir nebesitikėjome. Tiesa, galbūt dar kažkas galėjo sprinte pasiekti reikiamą rezultatą, tačiau tai irgi nėra paprasta, labai didelių galimybių ten mūsiškiams nebuvo.

- Dešimtoji sportininkė, įvykdžiusi normatyvą - M.Morauskaitė - nevyks. Kas jai nutiko?

- Jai pradėjo skaudėti kelį. Likus savaitei iki šio Europos uždarų patalpų čempionato Modesta su treneriu nusprendė, kad reikia atlikti tyrimus, pažiūrėti, kas yra, ir žiemos sezono nebetęsti. Su ja mūsų komandoje būtų buvę dešimt lengvaatlečių. Žinoma, būtų dėl to tik smagiau. Tačiau vėlgi, juk vasaros lengvosios atletikos sezonas yra svarbesnis nei žiemos, tuomet turime daug reikšmingų startų, tad, manau, jog jie priėmė labai teisingą sprendimą. Reikia iki galo išsigydyti ir ruoštis vasaros sezonui. Nors, atrodo, pagal visus duomenis jai nieko rimto nėra. Tačiau ji išsigydys, susitvarkys ir pradės pavasarį normaliai ruoštis vasarai.

- Iš devynių į Glazgą vyksiančių lengvaatlečių, net penki debiutantai (A.Andriukaitytė, N.Piliušina, S.Bertašius, A.Glebauskas ir D.Zagainova). Tikite naujokų sėkme?

- Sunku pasakyti, kaip jiems gali sektis pirmas startas Europos uždarų patalpų čempionate. Praėjusiais metais Simas Bertašius apskritai tokio rango varžybose pirmą kartą dalyvavo, kai vasaros sezone startavo Europos čempionate Berlyne (Vokietija). Tačiau, žinome, kad jam sekėsi puikiai (juokiasi). Pavyzdžiui, A.Andriukaitytei dar tik 18 metų. Sportininkė dar labai jauna. Taigi kai kam šis Senojo žemyno čempionatas bus tiesiog gera patirtis. Pamatysime, kaip seksis, nesinori prognozuoti. Visos šalys turi stiprių sportininkų, visų pajėgumas maždaug vienodas, nes visi turi įvykdę normatyvus. Nors, žinoma, kaip ir visur, taip ir čia, būna ir akivaizdžių lyderių.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net