Lietuvos čempionato finalas startavo užtikrinta „Kaunas Hockey" pergale

Publikuota: 2021 kovo 19 15:30:20, hockey.lt informacija
×
Kaunas Hockey - Hockey Punks finalas. Igno Jakučio nuotr.

Ketvirtadienį startavo Lietuvos ledo ritulio čempionato finalo serija.

Pirmose finalo rungtynėse namuose žaidusi „Kaunas Hockey" komanda 6:1 įveikė Vilniaus „Hockey Punks" ledo ritulininkus. Pergalę iškovoję kauniečiai žengė pirmą žingsnį link Lietuvos čempionų titulo ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1:0.

Rungtynių pradžioje abiejų komandų gynybos neleido oponentams susikurti rimtų progų prie jų vartų, o pirmasis rimtas pavojus kilo prie „Kaunas Hockey" vartų. Daugumoje žaidusi „Hockey Punks" komanda sukėlė sumaištį prie varžovų vartų, bet pasižymėti jie taip ir nesugebėjo.

Pirmasis rungtynių įvartis krito po individualaus Eduardo Chekmaryovo reido. „Kaunas Hockey" puolėjas įsiveržė į svečių aikštės zoną ir surado būdų pasiųsti ritulį į Simo Baltrūno ginamus vartus (13:44). Kėlinio pabaigoje kauniečiai susikūrė dar vieną puikią galimybę įvarčiui, bet pabėgę trise prieš vieną gynėją kauniečiai nesurado būdų užbaigti atakos įvarčiu - su jų metimu vartininkas susitvarkė.

Antrojo kėlinio pradžioje puikią progą išlyginti rezultatą turėjo svečiai iš Vilniaus, bet pabėgus dviese prieš vartininką metimą atlikęs Denisas Kuzminovas tikslo savo bandymu nepasiekė.

Įpusėjus rungtynėms „pankai" pirmą kartą rungtynėse leido varžovams įgyti kiekybinį pranašumą, o kauniečiams prireikė vos dvidešimties sekundžių padvigubinti savo persvarai. Antonas Sharpanskikhas puikiu metimu realizavo daugumą (30:38, rez. perd. Grigorijus Vorobyovas).

Paskutinę kėlinio minutę S. Baltrūnui toli palikus vartus nepavyko tiksliai išmušti ritulio, o tuo pasinaudoję „Kaunas Hockey" atstovai surengė savo greitą išpuolį, kurio metu pirmąjį metimą vilniečių vartininkas atrėmė, bet galiausiai atakos smaigalyje atsidūręs Egidijus Binkulis pasinaudojo tuo, jog varžovų vartininkas nespėjo tinkamai sugrįžti į vartus ir jį įveikęs pasiuntė ritulį į vartus (39:10).

Vis didesnį pasitikėjimą savo jėgomis rodę „Kaunas Hockey" ledo ritulininkai įvarčiu pradėjo ir trečiąjį kėlinį. Po to, kai kauniečiai privertė varžovų vartininką pamesti savo poziciją, perdavimą gavęs E. Chekmaryovas pasiuntė ritulį į vartus (43:36, rez. perd. G. Vorobyovas, A. Sharkanskikhas).

Itin sudėtingoje situacijoje atsidūrę vilniečiai galiausiai surado būdų pelnyti pirmąjį savo įvartį. Žaidžiant formatu keturi prieš keturis netoli vartų atsidūręs Sergejus Markovskis pirmą kartą rungtynėse nuginklavo Pavelą Davydyuką (44:50, rez. perd. Ilja Želtakovas, Ernestas Trukšnys).

Po pirmojo svečių įvarčio vilčių sugrįžti į rungtynes vilniečiams suteikė netrukus sekusi dviguba oponentų pražanga, bet per keturias minutes „Hockey Punks" žaidėjai taip ir nesukūrė rimto pavojaus prie kauniečių vartų.

Likusio rungtynių laiko metu „Kaunas Hockey" užtikrintai išlaikė savo persvarą, kol galiausiai likus kiek daugiau nei dvi minutes „pankai" keitė vartininką šeštu aikštės žaidėju, bet sėkmingai apsigynusi kauniečių komanda surengė išpuolį, kurio metu E. Chekmaryovas pasiuntė ritulį į tuščius vartus (58:28, rez. perd. Vladislavas Šiškovas).

Paskutinę rungtynių minutę dar vieną „Kaunas Hockey" daugumą realizavo Eetu Moksunenas (59:15, rez. perd. V. Šiškovas, Eduardas Chekmaryovas) padėjęs paskutinį tašką šiame susitikime.

Kitos serijos rungtynės įvyks jau šeštadienį 15:00 val. Vilniaus „Pramogų" arenoje.

Nepaisant iškovotos pergalės „Kaunas Hockey" strategas Petras Nausėda pripažino, jog šiandien jo auklėtiniai darė daug klaidų o norint aukso jiems reikės gerinti savo žaidimą.

„Nematau didelio skirtumo tarp pergalės 1:0 ir pergalės tokiu skirtumu - svarbiausia šiandien iškovota pergalė, kurios ir siekėme. Visgi, darėme daug klaidų ir norėdami toliau eiti į priekį privalėsime jas taisyti, nes „pankai" yra labai stipri komanda ir šiandien tikrai gerai žaidė. Mūsų klaidos ypač pasireiškė vidurinėje bei gynybinėje zonoje. Šituos dalykus tikrai reikės gerinti."

Tuo tarpu pralaimėtojų komandos vyriausias treneris Mindaugas Kieras po rungtynių neturėjo priekaištų savo auklėtiniams ir pripažino, jog varžovai sėkmingiau išnaudojo savo progas.

„Pirmiausia kas man ateina į galvą: varžovams sukrito visi jų momentai įvarčiams, o mums nepavyko realizuoti nieko. Tą reikia analizuoti ir tą reikia perlaužti, nes, mano galva, nepaisant skaudaus pralaimėjimo, viskas šiose serijoje dar tik prasideda.

Nemanau, kad šiose rungtynėse įtakos turėjo skirtingas pusfinalio serijų ilgis, kadangi mes jiems greičiu nenusileidome. Žaidėme visais keturiais penketais ir žiūrėsime, kaip komanda jausis šeštadienį. Tačiau šiandien, nepaisant nesėkmės, priekaištų neturiu nė vienam žaidėjui, nes mes paprasčiausiai laiku neįmušėme ir todėl tokia linkme pakrypo rungtynės".