Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė pradėjo trečią pasiruošimo pasaulio čempionatui savaitęnuotraukos

2022 balandžio 13 12:42:34

Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė tęsia savo pasiruošimą pasaulio ledo ritulio IA diviziono čempionatui. Trečią treniruočių savaitę pradėjusi rinktinė savo gretose jau turi didžiąją daugumą ledo ritulininkų, kurie varžysis antrajame pagal pajėgumą pasaulio čempionato divizione, o rinktinės treneriai modeliuoja būsimą žaidimą bei ruošia savo auklėtinius kovoms su aukšto lygio pirmenybėse žaidžiančiais varžovais.Pasirengimą pasaulio čempionatui Lietuvos vyrų rinktinė pradėjo dar paskutinę kovo savaitę. Šiuo metu prasidėjo jau trečioji rinktinės pasiruošimo savaitė, kuri, pasak rinktinės trenerio asistento Arūno Aleinikovo, yra skirta fizinio pasirengimo gerinimui.

„Pagrindinė mūsų koncentracija dabar yra į fizinį parengimą. Tai trečia savaitė treniruočių, kuri yra krūvinė. Nuo kitos savaitės labiau prasidės darbas su taktika, žaidybiniais elementais. Šiuo metu visą dėmesį esame sukaustę į fizinį pasirengimą. Jokių galvos skausmų neturime, vyrai dirba visu šimtu procentų, tikrai labai malonu dirbti, kai nieko nereikia versti, visi dirba su šypsena, su gera nuotaika. Taip pat svarbu, kad visi turi tikslą papulti į galutinę sudėtį ir vykti į pasaulio čempionatą."

Iki rinktinės stovyklos starto likus vos savaitei, paaiškėjo, jog iš IIHF čempionatų pašalinus Rusijos federacijos ir Baltarusijos rinktines, Lietuvos ledo ritulio rinktinė vietoj planuotų kovų IB divizione, varžysis laipteliu aukščiau - IA divizione. Po šių naujienų pasikeitė ne tik rinktinės kovų vieta bei būsimi varžovai, tačiau ir čempionato data - rinktinė į savo kovas kils savaite vėliau nei planavo.

Kalbėdamas apie šiuos pakeitimus A. Aleinikovas pasidžiaugė, jog nesikeitė suplanuotas rungtynių tempas: kaip ir anksčiau sudarytame IB čempionato tvarkaraštyje, rinktinė IA divizione kovas pradės dvejomis rungtynėmis iš eilės, o vėliau po poilsio dienos sužais dar dvi akistatas. Sutapęs rinktinei laukiantis krūvis, leido trenerių štabui nedaryti didelių pakeitimų ir pridėjo papildomą savaitę pasiruošimui.

„Paprasčiausiai mes turėsime savaitę daugiau treniruočių, galėsime visa savaite daugiau ruoštis laukiančioms kovoms. Turnyro grafikas išliko beveik toks pats, kokį turėjome prieš tai. Dėl to treniruočių procesas per daug nepasikeitė, tik savaite prasitęsė."

Balandžio 22 d. 18:30 val. ir balandžio 23 d. 17:50 val. Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė Elektrėnuose žais kontrolines rungtynes su Estijos ledo ritulininkais. Kalbėdamas apie šias rungtynes geriausiu šio sezono treneriu Lietuvos čempionate pripažintas Arūnas Aleinikovas atskleidė, jog tuomet dar sunku tikėtis galutinės rinktinės sudėties ir žaidėjams bus skirta daugiau laiko parodyti savo sugebėjimus.

„Mes turime maždaug 25 žaidėjus, todėl draugiškose rungtynėse bandysime juos visus. Gali būti traumų, todėl norime turėti daugiau žaidėjų ir dar tikrai nesame apsisprendę dėl galutinės sudėties. Draugiškos rungtynės laukia balandžio 22-23 dienomis, o mes išskrisime tik gegužės 2 dieną, tad turėsime dar gerą savaitę pašlifuoti ir patobulinti žaidimą bei patikrinti kandidatus."

Gegužės 3-8 dienomis įvyksiančiame pasaulio čempionate lietuviai varžysis su šeimininke Slovėnija, Vengrija, Pietų Korėja ir Rumunija. Būtent pirmąsias dvi rinktines A. Aleinikovas išskyrė kaip potencialiai stipriausiomis, bet rinktinės treneris pabrėžė, jog kovojama bus su visais varžovais.

„Slovėnijos ir Vengrijos žaidėjai žaidžia aukštuose čempionatuose. Jų bendras rinktinių lygis turėtų būti neblogas. Bet mes tam ir ruošiamės, kad jiems nepasiduotumėme, važiuojame tikrai ne iškristi, o duoti jiems gerą kovą. Kaip seksis su jais kovoti pamatysime tik čempionate."

Pasaulio čempionate sudarytas tvarkaraštis lemia, jog čempionatą lietuviai pradės su dviem čempionato favoritais, o vėliau laukia akistatos su dviem rinktinėmis, kurioms prognozuojama vieta dėl žemesnių pozicijų. Pasak A. Aleinikovo, sunku įvertinti, su kuriais varžovais geriau pradėti čempionatą, prisimindamas, jog 2019 metais žaisdami su favoritais čempionato pradžioje lietuviai vos nepateikė itin didelių staigmenų, oponentams nusileisdami tik minimaliais skirtumais.

„Pačios pirmos rungtynės čempionatuose yra nenuspėjamos. Kazachstane mes taip pat pradėjome čempionatą su favoritais ir puikiai sužaidėme tiek su Baltarusija, tiek ir su Kazachstanu savo pirmose dvejose rungtynėse. Todėl sunku pasakyti kas yra geriau: čempionatą pradėti su favoritais ar kitomis rinktinėmis."

Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė Liublianoje į pasaulio čempionato IA diviziono kovas stos gegužės 3-8 dienomis. Pirmenybes mūsų rinktinė pradės rungtynėmis su šeimininke Slovėnija, vėliau kovos su Vengrija, o čempionatą užbaigs akistatos su Pietų Korėja bei Rumunija.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net