Lietuvos regbininkų istorija bus perrašyta tolimojoje Čilėjenuotraukos

2022 rugpjūčio 11 16:10:00

Jau šį savaitgalį Lietuvos vyrų regbio-7 rinktinės laukia debiutas pasaulio „Challenger" serijos turnyre Čilėje. Šio turnyro nugalėtojams atiteks kelialapis į prestižinę pasaulio regbio-7 seriją. Galimybę dalyvauti šiame turnyre lietuviai pelnė pernai Europos pirmenybėse užėmę ketvirtąją vietą.

 

Pasaulio regbio-7 „Challenger" serijoje varžysis po 12 vyrų ir moterų komandų iš šešių žemynų. Varžybos vyks olimpinių žaidynių turnyro formatu.

„Turime nuostabią progą pirmą kartą išbandyti savo jėgas pasaulio serijos atrankos turnyre. Tikiuosi, kad tai nebus paskutinis kartas. Dirbant stipriai ir nuosekliai, ten dar turėtume sugrįžti ir ateityje", - sakė Lietuvos rinktinės treneris Tomas Zibolis.

Lietuvos regbininkai Čilėje žais D grupėje, kur susitiks su Vokietijos, Ugandos ir Urugvajaus komandomis. Turnyro lygį puikiai iliustruoja tai, jog dauguma rinktinių šiemet dalyvaus pasaulio regbio-7 čempionate. Jame varžysis tiek Uganda, tiek Europos vicečempionė Vokietija, tiek Urugvajus.

„Bandysime priešininkus nustebinti. Tęsiame darbus, kurie prasidėjo prieš šį sezoną. Nuotaikos puikios", - pridūrė strategas.

Turnyrą Čilės sostinėje Santjage lietuviai pradės rugpjūčio 12 d. 19.45 val. Lietuvos laiku akistata su Vokietija.

„Regbis-7 yra tokia sporto šaka, kur priešininkų komandai neduodant kamuolio, neleidžiant kontroliuoti žaidimo, ir žymiai silpnesnė ekipa gali laimėti prieš grandus. Matėme pavyzdį, kai portugalai tokiu būdu palaužė Europos čempionus ispanus ir užvėrė jiems duris į pasaulio čempionatą. Mes irgi esame taip nusiteikę. Turime pirmą bandymą ir pasistengsime, kad jis nebūtų prisvilęs. Važiuojame kautis ir parodyti savo šalį, kaip mokančią žaisti regbį. Neabejoju, kad laukia geros kovos ir geros emocijos", - teigė T.Zibolis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net