Lietuvos dviratininkai Tautų taurės etape Indonezijoje – devinti

(1)
Publikuota: 2023 vasario 27 10:02:48, Tomas Gaubys/LDSF
×
LDSF nuotr.

Džakartoje (Indonezija) surengtame pirmajame Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) treko Tautų taurės varžybų etape Olivija Baleišytė ir Vasilijus Lendel iškovojo devintas vietas.

Tokijo olimpinių žaidynių dalyvė O. Baleišytė devinta buvo omniume (daugiakovėje, 29 dalyvės), kurį sudaro keturios rungtys. Olivija surinko 78 taškus. Nugalėjo Naujosios Zelandijos atstovė Ally Wollaston, surinkusi 158 taškus. Antrą vietą iškovojo 2022 m. pasaulio vicečempionė Clara Copponi (139 tšk.), o trečią - britė Neah Evans (124 tšk.).

O. Baleišytė skrečo rungtyje buvo penkta, tempo lenktynėse - dešimta, eliminavime - devinta, o 80 ratų (20 km) grupinėse lenktynėse dėl taškų (8 tarpiniai finišai) taškų nepelnė. Olivija po dviejų rungčių bendrojoje įskaitoje buvo šešta, o po trijų - penkta. Lietuvos atstovę po grupinių lenktynių aplenkė Italijos, Norvegijos, Šveicarijos ir Airijos dviratininkės.

O. Baleišytė į finalą, kuriame dalyvavo 24 dviratininkės, pateko po atrankos varžybų - 40 ratų (10 km) grupinių lenktynių (4 tarpiniai finišai). Panevėžietė pirmajame atrankos važiavime buvo dešimta (pelnė 2 taškus ir pranoko 4 varžoves). Iš dviejų atrankos važiavimų į finalą pateko po 12 sportininkių.

V. Lendel devintą vietą užėmė sprinto lenktynėse. Jis kvalifikacijoje tarp 48 dalyvių buvo aštuntas. Vasilijus 200 m iš eigos įveikė per 9,646 sek. (vid. greitis - 74,642 km/h). Geriausiai kvalifikacijoje pasirodė Tokijo olimpinių žaidynių, keturiskart pasaulio ir dukart Europos čempionas olandas Harrie Lavreysen - 9,385 sek. (vid. greitis - 76,718 km/h). Jis vėliau tapo lenktynių nugalėtoju. Antras buvo japonas Kaiya Ota, o trečias - Izraelio atstovas Michail Jakovlev.

V. Lendel šešioliktfinalyje įveikė tailandietį Jai Angsuthasawit (25 vieta kvalifikacijoje), o aštuntfinalyje pralaimėjo dabartiniam pasaulio vicečempionui australui Matthew Richardson (9).

V. Lendel keirino rungtyje (53 dalyviai) pasidalijo 23 vietą. Lietuvos dviratininkas pirmojo etapo penktajame važiavime užėmė ketvirtą vietą (aplenkė tris varžovus), o pirmojo etapo septintajame paguodos važiavime buvo trečias (aplenkė keturis varžovus) ir nepateko į ketvirtfinalį. Iš paguodos važiavimo toliau žengė vokietis Marc Jurczyk ir ukrainietis Bohdan Danylčuk.

Eliminavimo rungtis O. Baleišytei buvo nesėkminga - lietuvė griuvo ir nebetęsė lenktynių. Olivija griuvo grupės gale kartu su čeke Katerina Kohoutkova iškart po antrojo finišo. Abi sportininkės per neutralius ratus nebegrįžo į lenktynes.

Eliminavimo rungtį, kurioje dalyvavo 21 dviratininkė, laimėjo A. Wollaston. O. Baleišytė ir K. Kohoutkova pasidalijo 18-ą vietą.

Antrasis UCI treko Tautų taurės varžybų etapas vyks kovo 14-17 dienomis Kaire (Egiptas).