Lietuvos čempionai Baltijos rankinio lygoje nugalėjo latvius, bet pralaimėjo estams

(0)
Publikuota: 2022 spalio 25 09:05:09, Lietuvos rankinio federacijos informacija
×
nuotr. 2 nuotr.
VHC „Šviesa“ nuotr.

Baltijos rankinio lyga (BHL) savaitgalį svečiavosi Dzūkijoje, kur Vilniaus komandos priėmė Estijos ir Latvijos čempionus. Praėjusio sezono bronzos medalių laimėtojai Vilniaus „Šviesos" rankininkai ir BHL debiutantas Vilniaus „Amber" klubas susitiko su „Polva Serviti" ir „Dobele" ekipomis.

Varėnoje vykusiame susitikime Lietuvos čempionė „Šviesa" rezultatu 34:27 (18:17) pranoko Latvijos čempionę „Dobele" komandą. Nugalėtojams 9 įvarčius pelnė Tadas Rasakevičius, 7 - Valdas Drabavičius, 6 - Mantas Urvikis.

„Buvo sunkios rungtynės, tokių ir laukėme. Abi komandos daug klydo. Prametėme daug gerų metimų, gynyboje prisirinkome nereikalingų dviejų minučių pašalinimų. Mūsų tikslas buvo pergalė ir ją pavyko pasiekti. Nors žaidėme ne savo aikštelėje, bet jautėmės kaip namuose, nes Varėnoje sulaukėme didelio palaikymo", - sakė rezultatyviausiai žaidęs T. Rasakevičius.

Kitose rungtynėse „Šviesos" rankininkai 33:45 (19:21) pralaimėjo Estijos čempionui „Polva Serviti" klubui. „Šviesai" nepavyko atsirevanšuoti BHL vicečempionams už pralaimėjimą praėjusio sezono pusfinalyje. Pirmą kėlinį vyko lygi kova, tačiau po pertraukos estai nutolo ir iškovojo trečią pergalę iš tiek pat galimų.

Rezultatyviausiai vilniečių gretose žaidė M. Urvikis, pelnęs 9 įvarčius. 7 įvarčius įmetė Skirmatas Plėta, 5 - V. Drabavičius.

„Neapsigynėme. Palūžome psichologiškai ir antrame kėlinyje padarėme labai daug klaidų, po kurių varžovai pelnė lengvus įvarčius. Praleidome net 45 įvarčius. Nežinau, gal tai yra Baltijos lygos rezultatyvumo rekordas", - po pralaimėjimo sunkiai žodžius rinko „Šviesos" treneris Žygimantas Sinkevičius.

„Pirmame kėlinyje abi komandos žaidė greitą, šiuolaikinį rankinį. Bet antrame kėlinyje „Šviesa" neišlaikė tokio lygio ir neatlaikė tempo. Varžovai pradėjo klysti ir mūsų komanda atitrūko", - tvirtino Estijos čempionų treneris Kalmeras Mustingas.

Druskininkuose žaidusiems BHL lygos debiutantams „Amber" rankininkams nepavyko padidinti taškų kraičio. Pirmose rungtynėse „Amber" 28:36 (11:19) pralaimėjo „Polva Serviti" ekipai. „Amber" gretose rezultatyviausias buvo Antonas Tsitko, pelnęs 10 įvarčių.

„Viskas klostėsi gerai, kol žaidėme savo žaidimą. Bet pradėjome klysti ir jau pirmame kėlinyje leidome varžovams atitrūkti. Antrame kėlinyje žaidimą pagerinome, bet prisivyti varžovų jau nebepavyko. Akivaizdu, kad mums dar trūksta tokio lygio varžybų patirties, kad galėtume tolygiai žaisti visas 60 minučių", - sakė BHL naujokų komandos kapitonas Giedrius Sveklas.

Kitose rungtynėse „Amber" 24:36 (11:18) pralaimėjo „Dobele" ekipai. Domantas Ivanauskas vilniečiams surinko 5 įvarčius, po 4 įvarčius įmetė Ernestas Stvolas ir Karolis Piragis.

Per 4 rungtynes 2 taškus iškovoję „Amber" rankininkai kartu su „Dobele" ekipa B grupėje dalijasi 4-5 vietas. „Šviesa" turi 5 taškus po 4 rungtynių ir kartu su estų „Tapa" užima 2-3 vietas. Į atkrintamąsias varžybos pateks keturios stipriausios grupės komandos.

Baltijos lygos A grupėje rungtyniaujantys Kauno „Granitas-Karys" ir Klaipėdos „Dragūnas" 3 ir 4 turo rungtynes žais lapkričio 12-13 d. Latvijoje. Lapkričio 12 d. įvyks sostinės derbis - „Šviesa" susitiks su „Amber".